Ještě než zabije

Ještě než zabije https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391023/bmid_jeste-nez-zabije-YlK-391023.jpg 4 89 27

Záhady Mackenzie White série

Na rozlehlých kukuřičných polích Nebrasky je nalezena zavražděná žena. Nějaký šílenec ji připoutal ke kůlu. Netrvá dlouho a policie si uvědomí, že má co dělat s masovým vrahem, jehož řádění zrovna začíná. Detektiv Mackenzie Whiteová je mladá, schopná, chytřejší, než stárnoucí šovinističtí kolegové v místním policejním sboru, a zoufale se snaží získat si jejich uznání. Ostatní policisté na stanici si to nechtějí přiznat, ale bez její mladé, brilantní mysli se mnohdy neobejdou. Už v minulosti to byla několikrát ona, kdo pomohl vyřešit případy, které se ostatní už chystali odložit. Jenže tento nový případ se nedaří rozlousknout ani jí a to je situace, na kterou závistiví kolegové čekali. S pomocí přivolané FBI začíná rozsáhlé pátrání. Mackenzie během něj musí čelit i vlastní temné minulosti, nevydařeným vztahům a neoddiskutovatelné atraktivitě jednoho z agentů FBI. Boj s vlastními démony a zoufalé pátrání po vrahovi, ji přivádí na ta nejtemnější místa vlastní mysli. Když se jí podaří proniknout do jeho zvrácené psychiky, uvědomí si, že zlo na tomto světě skutečně fyzicky existuje. Může jenom doufat, že si dokáže udržet odstup a z pohromy, která zasáhla téměř každý aspekt jejího života, vyvázne co nejlépe. Když se později objeví další oběti, pomyslná smyčka na krcích vyšetřovatelů se utahuje. Musejí jej odhalit co nejrychleji, než stačí zabít někoho dalšího.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Blake Pierce

Before He Kills , 2016

Martina1805
23.03.2024 3 z 5

Kniha měla spád, ale plná překlepů a chyb ten konec byl moc rychlý. Kdo byl vlastně Strašákový vrah a proč zabíjel.

petulik330
21.12.2023

Tal tato kniha se velice povedla. Série brutálních a bizarních vražd, mladá detektivka, která to nemá jednoduché jak v práci tak i v osobním životě.
Dej byl plynulý, postavy dobře vykreslené a hlavní hrdinka velice simpaticka. Musela jsem se jí až divit co všechno si nechala od kolegů líbit jen proto že byla mladá žena která měla větší IQ než většina ostatních na oddělení.
Jak jsme u autora zvyklí padla jedna z hlavních postav do vrahovych rukou a šlo ji o život. V tomto případě mi to nějak zvlášť nevadilo.

Esterka_book
14.07.2023 5 z 5

Je tady všechno,vrah, obětí, mladá detektiv, napětí a rozuzlení. Pokud máte rádi detektivní příběhy je to pro Vás.

Hella
20.06.2022 3 z 5

Takový povrchní příběh bez hlubšího záběru. Mackenzie je sice sympatická, ale to neustálé skuhrání nad lopaťáckými kolegy už bylo přehnané. A taky - jak bohužel musím konstatovat často - je možné, že je někdo fakt tak pitomý, aby hledal sériového vraha sám a pak, přestože ho 3x postřelí, se jím ještě skoro nechal zabít? Navíc ty spousty překlepů, chyb a interpunkcí tam, kde být neměly, to prostě celé snižovaly. Do dalšího dílu jedině až nebudu mít co číst.

Duchoslp
22.01.2022 4 z 5

Mladá policejní detektivka Makenzie vyšetřuje případ masového vraha, ale musí čelit nejen jemu, ale i kolegům, kterým se snaží dokázat, že svou práci zvládá víc než dobře. Fajn čtení a hned jdu na další díl

ellescorpio
29.08.2021 4 z 5

Prijemne prekvapeni! Skvele se cetlo, libilo se mi i prostredi Nebrasky, urcite prectu dalsi v serii. Jen skoda preklepu a hrubek (milna teorie mi zvedla tlak asi na 200/100), ale jelikoz vysla jen jako ekniha, asi se setrilo na korekture textu.

Termina
27.08.2021 3 z 5

Zatím všechny autorčiny knihy, které se mi dostaly do rukou, mě nějakým svým nenuceným způsobem zaujaly DÍK!

Lenama18
23.06.2021 4 z 5

Od knížky jsem nic moc nečekala, ale nakonec mě mile překvapila :)
Mackenzie je sympatická mladá detektivka se slušně rozjetou kariérou. Děj utíká rychle, bohužel mě ale malinko zklamal konec. Žádný wow to je ten vrah se nekonalo a celkově to bylo rychle uzavřeno. Snad další díl bude zase o něco lepší :)

Pavlina50
03.06.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si stáhla, abych měla vždy něco po ruce a mohla si tak krátit různá čekání na cokoliv. Nic velkého jsem tím pádem od ní ani neočekávala, a možná právě proto jsem byla docela mile překvapena. Kniha není moc obsáhlá, její zápletka zajímavá, celkově je to nenáročné a docela napínavé čtení. Hvězdičku strhávám pouze za závěr, který mě trošku zklamal, očekávala jsem podstatně hlubší seznámení s identitou pachatele a podrobnější rozvedení motivu k jeho činům. Nicméně k tomuto autorovi se určitě ráda vrátím a další „čekání na cokoliv“ zkusím strávit i nějakou jeho další knihou.

hana4834
24.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha tesim se na pokračování

veronika9761
24.11.2020 4 z 5

Super ctiva, ale v lecčems strašně naivní. A korektor evidentně knihu před tiskem vůbec neviděl. Nerušit, jdu na druhý díl.

rafan65
24.11.2020 5 z 5

Ještě než zabije je parádní kniha. Pokud je celá série tak dobrá jaké má recenze tak super. Tento příběh nemá nudné pasáže, děj má spád a vtáhne člověka do děje.

Limetkasknihou
09.10.2020 5 z 5

Ještě než zabije to je pro mě luxusní thriller ta zápletka je uplně dobrá dějově a vývojově je též skvělá:) to vyšetřování ten postup vražd mě uplně dostal za mě dobrá knížka....

TeaPeter
01.07.2020 3 z 5

Slušný začátek série. Sice se autor celou dobu pral s tématem rovných příležitostí, ale naštěstí knihu zabít nedokázal. Za slabší závěr odporující jakýmkoli zásadám policejní práce dávám hvězdičky dolů.
Je škoda, že vydavatelství značně odfláklo překlad a redakční práci... Ale to je v současnosti až bolestně běžné...

Nikusha
11.06.2020 5 z 5

Asi bych byla taky dobrý detektiv, protože smysl těch čísel na kůlech mě napadl hned (samolibý úsměv ;D) Četbu jsem si užila a těšila jsem se na každý další večer až si čtečku zapnu.

Andrea7272
28.05.2020 5 z 5

Tedy super počteníčko!! Sympatická,statečná Mackenzie ... :-) konec napínavý do poslední chvíle... A nový začátek ,kde snad už ocení její schopnosti! Doporučuji a jdu do 2.dílu - těším se !!!!!!

hanca1058
25.04.2020 5 z 5

Přečetla jsem skoro celou serii behem tydne . Jen poslední kniju ,,Ještě než musí,, nemohu nikde sehnat.

Kaie
18.02.2020 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii, trochu mi vadily závěry knih, které byly jako přes kopírák - kovbojská sólo mise, při které dostala Mackenzie řádnou nakládačku, ale také to celé samozřejmě intuitivně vyřešila a uzavřela - když se to opakovalo u třetího dílu, už to bylo trochu hloupé a nevyrovnané. Podtrženo sečteno, čtivé to je hodně, ale knihu asi nedočtete úplně bez dechu, ty závěry se prostě omrzí a myslím, že se nepovedly. Mrzel mě také překlad, jako by si s ním nedal autor příliš práce, je tam hodně chyb.

Aribana
22.12.2019 2 z 5

Jednoduché a čtivé

renefer
10.11.2019 3 z 5

Překlad byl stejně jako u většiny podobných knih odfláknutý a opravdu mi to čtení narušovalo. Možná bych to i překousla, ale dorazilo mě chování hlavní hrdinky v závěru knihy, které odpovídá spíš brakovým hororům než detektivce.

Blake Pierce
americká
2019  73%Dokonalá manželka
2016  76%Navždy pryč
2018  82%Ještě než zabije
2019  70%Kdyby to věděla
2018  81%Hlídaná

Kniha Ještě než zabije je v