Zde by měly kvést růže...

Zde by měly kvést růže... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263092/bmid_macharovy-spisy-zde-by-mely-kvest-r-263092.JPG 4 73 7

lynxir
08.05.2023 5 z 5

Krásný jazyk. Kdo to dneska umí?

DonPax
11.11.2020 5 z 5

Velmi pěkná sbírka epických básní se společným velice silným tématem nerovného postavení žen ve společnosti. Lidské příběhy o neštěstí, životní deziluzi i domácím násilí zachytil Machar brilantně. Třešničkou na dortu je krásný epilog.

Evžen82
29.07.2018 3 z 5

Poezie není úplně můj šálek kávy. Ale musím přiznat, že se Macharovi podařilo hezky vykreslit nelehký úděl žen v 19. století, to jak se musely vdávat za určené muže, rodit děti, snášet jejich vrtochy i případné bití. Ve sbírce se ale našly i radostnější příběhy.

Marůš13
21.09.2017 4 z 5

Poezii jsem nikdy neměla ráda, ale jelikož je k maturitě třeba, musela jsem si nějakou knížku vybrat. Schválně jsem se vyhnula Kytici a Máji a šla jsem do něčeho jiného. Knížka mě opravdu překvapila. Vůbec jsem nečekala, že se mi zalíbí, a tak, když jsem ji dočetla, zvažuji přečíst něco podobného. Velice doporučuji.

buccaneerka
18.10.2016 3 z 5

Miluji ten název...

bookemma
16.10.2016 4 z 5

Když nelze žíti šťastné týdny, roky, proč nechytat si alespoň okamžiky?

Co více dodat?

Iwíček
04.09.2016 5 z 5

Skvělá básnická sbírka, jejíž čtení jsem si náramně užila. Ač byla vcelku smutná. Nicméně vše, co autor do sbírky vložil, tím si ženy procházely, a to vcelku pravidelně.

poezie česká poezie

Kniha Zde by měly kvést růže... je v