Mach a Šebestová

Mach a Šebestová https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94726/bmid_mach-a-sebestova-94726.JPG 5 282 56

Příběhy oblíbených postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána. Dvanáct humorných kapitol se hlavní postavy pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění psa Jonatána na kluka a vezmou ho na školní výlet nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou. V epizodách plných komických peripetií, v nichž se mísí skutečnost s bujarým výmyslem uplatnil básník , pohádkář a scénárista Miloš Macourek svůj originální situační i slovní humor, svou hravost a fantazii. Malíř Adolf Born okořenil jeho vyprávění jedinečnými výtvarnými představami.... celý text

Koty7
15.03.2024 5 z 5

Naprostá Macourkova klasika s kouzelným sluchátkem, kterou zná i díky pěknému večerníčku opravdu každý.

Ayla767
16.09.2023 5 z 5

Na tuto knížku a příběhy Macha, Šebestové a psa Jonatána paní Kadrnožkové se nedá zapomenout :-) .
Moje děti si ji tak náruživě pročítali, že z ní byl za čas salát :-D .
K tomu všemu večerníček namluvený panem Petrem Nárožným, no co k tomu dodat.
....a mít tak kouzelné sluchátko.....

Ladis777
30.08.2023 5 z 5

Chtěli jsme, aby dcera něco o prázdninách četla a procvičovala hlasité čtení, takže jsme sáhli po klasice... a úspěch měla, což mě potěšilo, že ta fantazijní a zároveň až nonsensová kniha osloví i děti po čtyřiceti letech od doby, kdy jsem ji radostně hltal já. A sám jsem se při poslechu dobře bavil, k tomu jsem si připomínal večerníček.. a bylo mi moc fajn.

Sandik
18.07.2023 5 z 5

Klasika která nezklame a je stejně dobrá jako kreslený večerníček, což se při podobných knižních adaptacích ne vždy podaří... 95%

denib
09.05.2023 5 z 5

Z televize znám Macha a Šebestovou dobře, ale ke knize jsem se dostala až jako dospělá, a to jen čirou náhodou. A báječně jsem se bavila. Je to jedno z děl pro děti, které nevyčpí časem a ani pro dospělého neztratí své kouzlo. Při čtení jsem úplně slyšela hlas pana Nárožného a viděla nejen ilustrace v knize, ale celé filmové scény pana Borna. Vůbec nevadilo, že to tak trochu svazovalo mojí představivost. Naopak jsem si to náramně užívala a dobře se pobavila, protože představivost pana Macourka prostě stačí :-) Rozhodně doporučuji.

yellow
17.01.2023 5 z 5

Tento díl se nám s dcerou líbil se všech nejvíc a podle toho, jaké máme salátové vydání, byl asi hodně čtený, i když jsme byly se sestrou malé.

jan.para
20.09.2022 5 z 5

Klasika.

jerisno
07.04.2022 5 z 5

Tyto skvělé příběhy dvou neposedných školáků a chytrého psa Jonatána, jsem četl opakovaně všem třem dětem a určitě patřily k těm nejoblíbenějším. Při četbě jsem byl asi ovlivněn přednesem pana Nárožného ze známých večerníčků a i když nejsem žádný imitátor, dětem se to překvapivě líbilo. Krásné ilustrace pana Borna jsou také nezapomenutelné. Velmi hezky a příjemně strávené uspávací večery.
A hodnocení ? To nechám na Jonatánovi : "A tak štěkám jako hrom, ať
je těch hvězd milion " !

Anitram22
02.02.2022 5 z 5

Krásné příhody žáků 3.B a psa Jonatána. Kdo by je neměl rád.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Nestárnoucí klasika, která si získala srdce již mnoha generací nejmenších, mladších i třeba starších dětí. Neuvěřitelné příběhy žáků 3.B, psa Jonatána, školní prevíty Pažouta a Horáčka a samozřejmě kouzelné sluchátko. Krásně zpracované i jako večerníček pro děti. Na svoji dobu opravdová pecka a skvělý dabing. Dílo, které svojí nestárnoucí partou dětí, dospělých i zvířat potěší každého, kdo sám jako dítě na tomto nezapomenutelném pohádkovém příběhu vyrůstal.

MinaHawke
25.08.2021 5 z 5

Kdo by neznal Macha a Šebestovou se psem Jonatánem a jejich veselé příhody.

georginaa
09.04.2021 5 z 5

Různé příběhy u kterých se člověk nenudí. Nehledě když se to vypráví dětem, snažím se měnit hlasy jak to umí Petr Nárožný a je to zábava. Děti se chechtají a mají tuto knihu velice rádi.

Sumeček
24.02.2021 5 z 5

senza
kniha

1bublina
22.01.2021 5 z 5

Tohle byl návrat do dětství. Jako malá jsem poslouchala tuto knihu na audiokazetě, kterou namluvil Petr Nárožný. Při čtení jsem slyšela jeho hlas. Je to moc milá kniha, často vtipná a poučná, s krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Vytkla bych jedinou věc, a to neuvěřitelně dlouhé věty, kde přímá řeč byla oddělená čárkami. Někdy i přes dvě stránky.
ČV 2021 - 2. Kniha obsahující ilustrace

666Jitka
04.11.2020 5 z 5

Kdo by neznal příběhy Macha, Šebestové a jejich nerozlučného kamaráda Jonatána ... Úžasná a vtipná knížka Miloše Macourka pro děti s nepřekonatelnými ilustracemi Adolfa Borna. Když běžel v TV večerníček Mach a Šebestová, koukala na něj celá rodina. Dodnes nezapomenu, jak se taťka s dědou při jeho sledování upřímně smáli ...

n.ezn.amy
26.10.2020 5 z 5

Příběhy žáků 3.B Macha a Šebestové s jejich nerozlučným psím kamarádem Jonatánem a pochopitelně s kouzelným sluchátkem, se kterým zažívají neobyčejná dobrodružství. Pochopitelně hodně lidí tyto příběhy zná z večerníčků namluvený nezapomenutelným Petrem Nárožným, ale přeci jen kniha člověka i v těchto příbězích donutí popustit uzdu své fantazie. Skvělé kniha hlavně pro mladší čtenáře

Doubravka1975
26.10.2020 5 z 5

Vynikající a nezapomenutelné příběhy žáků ze 3.B
A na melodii My jsme žáci 3.B....vzniklo plno našich vymyšlených básniček a písniček. Např. na základce v 7.B na horách a s rodiči a sestrami na dovolené v Jugoslávii vznikl celý příběh snad o 20 slokách. Moje mamka má prostě básnické střevo.
Jo a dycky jsem chodila do Béčka

ArwenAragorn
25.10.2020 5 z 5

Mach a Šebestová mě dostihli, když už jsem byla větší a moc se mi líbili.

LillyM.
06.09.2020 5 z 5

Mach a Šebestová je prostě krásná klasika, kterou by si podle mě nemělo nechat ujít žádné dítě. Ilustrace, milý, ulehčující děj, jak dva dobří kamarádi řeší různé problémy, společně se radují, smutní... Malé dítě to má s emocemi jako na horské dráze.
Samozřejmě nesmím zapomenout na věrného pejska Jonatána, který nikdy nenechá své kamarády ve štychu.

iliska
09.07.2020 4 z 5

Jako malá jsem poslouchala LP. Dnes knihu čtu dětem. Jako bych se vrátila do dětství.

pro děti zfilmováno Večerníček pro děti od 6 let pro děti od 4 let

Miloš Macourek