Hrabě z Balfouru

Hrabě z Balfouru https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194388/bmid_hrabe-z-balfouru-WLG-194388.jpg 3 39 7

MacGregor Trilogy série

Ian MacGregor, hrabě z Balfouru, je podobně jako mnoho ostatních šlechticů donucen provozovat své panství ve Skotsku jako hotel, kam se na léto sjíždějí bohatí angličtí snobi. Příjmy sice vystačí na podporu celého klanu, ale bohužel se již nedostává na ostatní výdaje. Ve snaze zachovat rodinný majetek se musí Ian oženit s bohatou anglickou dědičkou. Jako vhodná partie se jeví Genie Danielsová, které může výměnou za tučné věno nabídnout hraběcí titul. Spolu s budoucí nevěstou a početným příbuzenstvem, přijíždí na panství i Geniina nemajetná sestřenice Augusta. Když Ian začne přemýšlet nad strategií, jak svou nevěstu zaujmout, zjišťuje, že mnohem více v něm vzbuzuje zájem Augusta. Ovšem nic z toho nemůže otřást jeho přesvědčením o správnosti své volby – o ruku požádá bohatou Genii… Netrvá však dlouho a Ianovo pevné přesvědčení začíná mít trhliny. Nejen, že si s Augustou rozumí mnohem více, než se svou budoucí nevěstou, ale navíc si ho dívka dokáže podmanit svým bystrým rozumem, láskou ke Skotsku a neuvěřitelně krásnýma očima. I přesto, že Augusta k sobě přitahuje jednu katastrofu za druhou, beznadějně propadá jejím půvabům. Jenže navzdory všemu musí Ian především myslet na záchranu rodinného jmění…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Galatea

The Bridegroom Wore Plaid , 2012

Ála1968
16.04.2022 3 z 5

Nebylo to až tak špatné,ale nic úchvatného.Souhasím s tím,že Augusta je chytrá a inteligentní a na druhou stranu tak hloupá až to bylo neúnosné.

janqa410
03.06.2020 1 z 5

Tato kniha byla na řadě, tak jsem se do ní dala. Příběh je zajímavý, ale také velice předvídatelný a začal zajímat mě až za větší polovinou. Ian i Augusta si to dle mě komplikovali až příliš a zbytečně, na druhou stranu, v té době se asi kolem všeho chodilo po špičkách, jen aby náhodou někoho neurazili. Ale musím říct, že naivita a slepá důvěra Augusty, mě celkem popuzovala. Na jednu stranu tak inteligentní a přitom úplně hloupá? Starého barona, tak toho jsem odhadla téměř od počátku, a čím více se vybarvoval, tím více jsem doufala, že nakonec třeba on sám skončí zahrabaný někde v lese nebo že minimálně dostane pořádně do čelisti. Že z toho vyvázl tak lehce, mě vlastně i trochu zklamalo. Ale příběh nakonec dopadl dobře a to pro všechny členy vyprávění. Tedy téměř, ještě uvidíme, jak se vybarví Hester v druhém díle. Nicméně to není kniha, ke které bych se chtěla někdy vrátit.

DUNIKO
12.01.2019 3 z 5

První knížka od autorky a nic moc.

jaja1989
10.10.2018 odpad!

Nejdřív jsem četla 2. díl a byla jsem zvědava i na tento, ale bylo to zklamání.
Augustu všichni mají za chytrou, ale přesto se nechá ožebračit, což je všem jasný už od začátku.
Vlastně ´všechny zápletky jsou předvídatelné prostě nuda.

Kakatja
20.09.2017 3 z 5

Vcelku dobré čtení, ale čekala jsem víc, ne, že by mě příběh zklamal, ale určitě by si ostatní bratři zasloužili vlastní knihu, chvílemi mě více bavily vedlejší dějové linky. Naivní Augusta - ona nezná své postavení?

mac.martina
18.11.2014 5 z 5

knížka se mi líbila, doufala jsem že Augusta nakonec získá svou lásku a zlý strýc bude potrestán.
Překvapilo mě že vlastně všichni z MacGregorových našli a získali lásky svého srdce.
ráda si přečtu i nějakou další knížku do autorky. :-)

narisa
10.11.2014 3 z 5

Bohužel tato kniha mě celkem zklamala. Měla docela potenciál, těšila jsem se na ni, ale během četby příběhu mé nadšení vyšumělo. Kniha postrádala spád, chvílemi jsem se nudila. A mohu říci, že náznaky příběhů vedlejších postav (Ianových bratrů) byly zajímavější než ústřední příběh. Ian byl zajímavou postavou, hlavně zpočátku, ale pak měl člověk pocit, že se dále nevyvíjí a stagnuje. O Augustě nemluvě. Ta navíc byla velice naivní ve vztahu ke své rodině. Pro mě prostě zklamání, jsem zvědavá, jestli si to u mě autorka druhým dílem vyžehlí.
A malá poznámka. V angličtině vyšel 1,5 díl o Ianově sestře a Augustině bratranci. Bohužel v ČR zatím nic.

historické romance

2014  67%Hrabě z Balfouru