Nevěsta z Vysočiny

Nevěsta z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9574/nevesta-z-vysociny-9574.jpg 4 134 22

Murray Family série

Gillyanne Murrayová sice ještě nemá nápadníka, ale přesto se rozhodne navštívit panství, které jí odkázali příbuzní z otcovy strany. Brzy po jejím příjezdu se objeví tři místní zemanové a požádají o její ruku. Gillyanne si uvědomuje, že ani jeden netouží po ní, nýbrž po jejím majetku, a je rozhodnuta všechny odmítnout. Na druhé straně však nechce vystavit místní obyvatele nebezpečí. Nakonec se tedy pro jednoho ženicha rozhodne. Sir Connor MacEnroy je hezký a odvážný rytíř, i když skoupý na slovo. Po svatbě Gillyannu překvapí jeho chladná odtažitost - a také vlastní touha poznat v manželově náruči spalující vášeň. Když se vypořádá se zrádci a tajnými nepřáteli země, pokusí se získat ještě jednu věc, která, jak se obává, jí může zůstat navždy odepřena: dobře hlídané srdce svého manžela.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

Highland Bride , 2002

Lena79
07.12.2022 5 z 5

Autorku mám ráda, píše nenáročné, odpočinkové příběhy. Ani tento nebyl výjimkou.
Connor mi občas připadal jako dutý pařez, oproti tomu Gillyanne jako žena, která by si zasloužila větší vzrůšo... :-)

johana3160
06.06.2022 3 z 5

Celkem vtipna kniha na urovni propracovanejsi harlequinky. Misty bohuzel trochu nudila, ale jinak usla.

hankapimi
16.11.2021 3 z 5

Milá pohádka na dobrou noc pro starší a pokročilé o chytré a důvtipné Gilly, kterak ke štěstí zaslouženě přišla. Sice se dost nadřela, než z Connora vykřesala manžela, jakého si vysnila, ale kdo to dneska má lehké, že ? Čtivá pohodová oddechovka pro podzimní plískanice s horkým čajem a teplým plédem přes nožky ...

haki34
13.04.2021 4 z 5

(SPOILER) co očekávat od takovéto knížky ? já myslím, že se podíváte na obal a je to jasné..žádná velká literatura, nic hlubokého..a přeci to nebudu číst proto, abych pak dala odpad, ne ??
Můj žánr to není, většina, co čte moje komenty to už asi zjistila ;) ale doba covidová si hraje i s námi a když jsem v tom mém depresivním útlumu na ni narazila náhodně na vlakové staničce v Heřmánkách v knihobudce, volba byla jasná. Říkám si že tohle bude přesně "oddechovka", bez namáhání mozku, s happyendem, slaďárna, kde nepotřebujete přemýšlet..a jestli na tom budu hodně špatně, můžu se zasnít :D
No..abych to zhrnula - četlo se to dobře..mám asi milión výhrad - nevím sice, do které doby autorka přesně román lokalizovala (středověk ??), ale tak přehnaná hygiena, neustále zdůrazňované společné koupání (asi aby si pak mohli dopřávat zcela hygienicky i jiné než klasické verze sexu :D :D) - spíše spadalo do kategorie sci-fi. Všichni byli strašně milí, osvícení, ze široké Gillyny rodiny až křičela prvoplánovitá pohoda, radost, soudržnost, a spousta dalších postav, vhodných pro rozvětvení řady série..
Gilly se sice zamiluje, ale pořád řeší, že by jí měl i manžel vyblít city, a čeká na to i celá její rodina..pobavilo mě taky, jak jí matka pokládala velice důležité 3 otázky...jak někoho ve fertilním věku, kór tehdy, vůbec nenapadne, že sex má i vedlejší důsledky typu těhotenství ?? a fakt i králova válečníka sira Erika zajímalo, jestli zeťák řekl dceři, že ji miluje ???
Osvícení muži ze dvora, kteří se po jednom proslovu hradní paní vzdávají milenek, jediný padouch - strýc - odhalen, pomstychtivá milenka dojde trestu...už jen západ slunce a americká vlajka...
Gillyna schopnost "vcítit" se do druhých a odhadovat jejich nálady mě moc neoslovila. Také hned na začátku oslí můstek s dospělostí, vlastním panstvím, svobodou, vedoucí k nesvobodě - sice si vyber sama, ale vdej se, ať majetky okamžitě připadnou sousedům jakožto věno. Manžela si chtěla vybrat, nakonec byla donucena, i když se vůbec nezdálo, že by jí to nějak vadilo (kulantně však označeno jako řešení mírové - jak předejít válce...). A vůbec se nemluvilo o tom, že sňatek z donucení vlastně může být zrušen ??? aže pak by šlo i věno do kytek ?, tato informace se jako blesk z jasného nebe objeví někde v polovině příběhu v souvislosti se seznamováním s Gillynou rodinou...
Úplná topka věta Gillyna muže Camerona a jeho dvou švagrů (manželů sestřenic) asi v tomot znění : "máme hodně společného, všichni se jmenujeme na C a všichni jsme dobří milenci.." - to jako fakt ?? takto by se bavili středověcí válečníci ??
Atakdále...atakdále...Všechno děleno 20.
Ale bylo to napsáno tak mile, tak jsem si u toho odpočinula a ty inesmysly a logické nedostatky mě kupodivu vůůůbec nerozčilovali, ale bavili...jako pohádka na dobrou noc, nebo k odpolednímu kafíčku ideální..
takže - nemyslet, zavřít oči a hurááá na klan Murrayů !!
A pokud nepomřeli, užívají si neskutečný (a samozřejmě hlasitý) sex až dodnes...:D

Verunka4444
21.02.2021 5 z 5

Už budu mít skoro celou sérii,sice se ke mně knihy dostávají na přeskáčku,ale to vůbec nevadí.Miluji,když se v příběhu objeví hrdinové z minulých i budoucích titulů.Murrayovic klan je prostě boží a Gillyanne si s Connorem skvěle poradila.Ještě mi chybí tři knihy a budu si moct dát celou nálož od začátku :)
Camerons,MacEnroy a Murray....♥ ♥ ♥ ♥

jarkaska
15.11.2020 5 z 5

Další pěkný příběh , který patří do dvou sérií. Čtivé, jen doporučuji.

jinbr
16.10.2020 5 z 5

Ano, to je přesně ten typ romance, které se mi líbí. Gillyanne mně byla velmi sympatická. Chytrých žen bylo v průběhu historie vždycky dost, jen dříve musely svůj důvtip uplatňovat mnohem důmyslněji a opatrněji. Prostě krásný příběh a těším se na další pokračování ze série.

sappan
23.06.2020 5 z 5

Knížky Hannah Howell mám moc ráda a Nevěsta z Vysočiny patří k mým nejoblíbenějším. Prostě jsme si sedly. :-) Miluji příběhy ze středověké Anglie a Skotska. A jako bonus u paní Howell jsou to příběhy spojené příbuzenstvím i místem, což preferuji. Doporučuji přečíst každému, kdo má rád dobře napsané středověké příběhy.

misatrix
24.04.2020 4 z 5

Zatím nejlepší dil, co jsem četla. V mnoha ohledech byl jiný jak ostatní příběhy, navíc mam vždy rada, kdyz se objeví někdo z předchozích knih. Místy jsem se i nasmala. Opravdu povedené!

biki
26.01.2020 5 z 5

Po vyčerpávajícím dvanáctidenním pracovním bloku jsem si minulý týden dopřála relaxační víkend s Hannah Howell. Tuto knihu jsem sice před lety četla, ale vůbec jsem si ji nepamatovala, takže příběh Gillyany a Connora mě teď moc pobavil, zvláště překvapivě účinné Gillyny metody obrany její tvrze. Ovšem Connor by za své jednání vůči Gilly poté, co přistoupila na sňatek, zasloužil nakopat … však víte kam. Jenže Murrayovy ženy jsou kapitola sama pro sebe, což musel nakonec uznat i Connor. Moc pěkné.

HPmagor
28.11.2019 5 z 5

Miluji tento díl....

petraj30
04.08.2019 5 z 5

U knihy jsem se velice nasmála. Connor potřeboval trochu popostrčit a kdo jiný než Gillyanne by to dokázal? Krása

moudivlacek
02.07.2019 4 z 5

Velice vtipné, nápadité a osvěžující vyprávění ze staré Anglie. Pro mne Connor a Gillianne prostě nemají chybu. A začátek? To je přímo lahůdka pro romantiky.

HelTre
05.02.2019 5 z 5

Pro mě určitě nejoblíbenější kniha od autorky. U hlavní postavy se mi líbí její umíněnost a svobodomyslnost. Líbí se mi také Connor. Jeho rozhodnost a bojovnost.
Knihu rozhodně doporučuji.

ketvin
14.03.2018 5 z 5

Tímto dílem jsem s Murrayovými začala a zjistila jsem, jak autorka píše skvěle a poutavě :) Toto ale rozhodně není nejlepší ze série..... :) Prostě skvělá autorka.

munka
17.02.2018 5 z 5

Veľmi pekná kniha. Dej má spád. Gillyanne a Connora som si hneď obľúbila.

Maky1711
06.02.2018 5 z 5

Moc krásna kniha :)

Ivusak7
12.12.2017 5 z 5

Krásný příběh, líbil se mi nápad jak 3 zemani usilují o jednu ženu a ta je stejně přechytračí a vyhraje 3 boje bez kapky krve. Connor a Gillyanne pár, který si rozuměl už od samého začátku jen Gillyanne musela Connorovi otevřít oči, že láska není slabost. Skvěle napsané.

účetní
13.08.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, Gillyanna se mi líbila už v minulém díle, byla skvělá - srdečná, otevřená, milující a plná života, naučila Connora a celý jeho klan radovat se ze života a nebát se projevit lásku, celá její rozvětvená rodina a jejich vzájemná blízkost je super. Stejně jako v minulém díle i zde se autorce hodně povedly i další postavy - Fiona, Diarmot, James i ostatní.

havrmoni
17.05.2017 5 z 5

Tuhle mám ráda. Já teda,abych se přiznala miluju všechny. Hlavně takovéhle skotské příběhy.

Skotsko romance historické romance

Hannah Howell