Macbeth

Macbeth https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373227/bmid_macbeth-Y93-373227.jpg 3 1064 340

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnot až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu. Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do češtiny Jana Jašová.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Práh

Macbeth , 2018

PetraVlckova
10.10.2019 2 z 5

Asi jedinná Nesbovka, která mne neoslnila. Absolutní úlet od ostatních děl

katallinka
01.10.2019 2 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych po dočtení nevěděla, o čem kniha byla. Nesbo asi není nic pro mě. Možná kdybych četla originál od Shakespeara mohla být kniha o kousek lepší.

kklepkaa
23.09.2019 2 z 5

Shakespearovského Macbetha jsem nečetla a možná právě díky tomu jsem narazila. Kdybych předlohu četla, tak bych si možná tuhle knihu ani nekoupila a bylo by mi lépe. Mlhavou představu o McBethovi jsem měla, takže jak se to bude vyvíjet jsem tak nějak čekala. Vlastně na téhle knize mě bavil jen začátek. Pak jsem si už jen přála aby už byl konec. Nejsem si jistá do jaké míry za to může Nesbø, ale mimo jiné drogové prostředí (tuto tématiku obecně nemusím) a charakter hlavního hrdiny (vlastně těžko se hledá s kým sympatizovat) z toho udělali pro mě těžko stravitelný kousek.

Libunka74
20.09.2019 3 z 5

Rozpaky...

Alena55
17.09.2019 3 z 5

Pro mě dost depresivní kniha, vše dopadne ještě hůř, než jsem si představovala. Moc se mi nelíbila, přesto, že se četla dobře.

Hany.Honey
07.09.2019 4 z 5

Poprvé, co jsem nefandila hlavnímu hrdinovi, ale to není vina Nesba. A co ten konec? To si nemohl odpustit. Opět jako v knihách o detektivu HH.
Jinak to byla zajímavá předělávka.

Sudin
27.08.2019 4 z 5

Originální zpracování historického dramatu. Úplně jiný Nesbo než jsme zvyklí, což je pochopitelné když příběh vymyslel někdo jiný.

annettka1098
26.08.2019 4 z 5

S Macbethem jsem se setkala až díky této knize. Asi v polovině jsem si říkala, že by mne zajímalo, kolik vražd a brutalit Nesbo přidal. Takže jsem si přečetla originál a bylo pro mne velikým překvapením, že Nesbo nepřidal vraždu ani jednu! Vše vlastně vymyslel Shakespeare a Nesbo tomu dal jen moderní podobu, danou do "svého" prostředí. Remake hodnotím velmi pozitivně. Mně se to líbilo moc.

Marda
18.08.2019 3 z 5

Ač jsou v této knize Nesbovy znaky evidentní, přecijen se v jednom směru velmi vymyká. Přitaženost se kterou tahá za vlasy všechny postavy a příběh celkově mi u Nesba byla doposud neznámá. Absurdní obraz imaginárního města kdesi v Norsku je místy příliš nereálný a celkově tak narušuje mistrovu vytříbenou čtivost. Nejslabší Jø, kterého jsem kdy četl.

withoutchild
18.08.2019 3 z 5

Nahoru dolů, nejdřív mě to bavilo, pak ne, pak jo, a ve finále zase ne. Moc mi to nesedlo.

Simstr
12.08.2019 2 z 5

Do čtení jsem se musela nutit. Těšila jsem se až dočtu. Nebavilo mě to. S žádnou postavou v knížce jsem nesympatizovala, nikomu jsem ani nefandila. Harry Hole, jóóó to je jiná liga !!!

polednice1705
06.08.2019 3 z 5

Zase trochu jiný Nesbo bez Harryho, ale dalo se to, i když očekávání bylo trochu větší...

boxas
01.08.2019 3 z 5

Tak to máme za sebou... Tedy myslím já i Macbeth... Nevadilo mi, že kniha má povětšinou ponurý děj a všude samé mrtvoly, koneckonců u tohoto autora jsem to čekala. Vadilo mi, že děj pro mne postrádal moment překvapení, protože Shakespearovu předlohu dobře znám. A místy byla snaha Jo Nesboa "naroubovat" děj na starého dobrého Shakespeara až moc křečovitá.

SoniaR
28.07.2019 3 z 5

Moc se mi kniha líbila.

stepanka000
19.07.2019 5 z 5

Mě se to líbilo moc. A nemyslím, že by se měla knížka srovnávat s Harry Holem. Vždyť kostru příběhu nevymyslel Nesbø. A kdyby Shakespeare psal tenhle příběh ve 20. století ....... Touha po moci a bezuzdné násilí tu byly vždy. Nesbø přidal drogy. A vyměnil les za Bertu. Za mě: super práce!

heyitsronnie
05.07.2019 3 z 5

Vzhledem k tomu, že originálního Macbetha jsem nečetla, nemůžu srovnávat. Líbí se mi, jak se z postav, které na začátku čtenář zbožňuje, stanou naprostá (bez prominutí) hovada a naopak. Bohužel opět nejsem schopna posoudit, kolik toho vlastně Nesbo převzal od Shakespeara a kolik toho do knihy vnesl on sám. Za mě takový průměr, vyloženě nenadchne, ale ani mě neurazila.

stoun25
27.06.2019 1 z 5

Lepší by bylo si přečíst originál od Shakespeare..

ecila13
20.06.2019 3 z 5

Chápu, že knížka vyšla v Shakespearovské edici a musela kopírovat 400 let starý děj Lady Macbeth.

Začetla jsem se, druhá půlka knížky má spád, ale tak snadné vraždění odpůrců a získávání spojenců pro vraždy pro mě nebylo moc uvěřitelné.

Chloe12
08.06.2019 5 z 5

Úžasné drama. Kniha dostála svému názvu v moderní době, ve fiktivním městě ( možná trochu Gotham ) a temná strana byla nádherně vykreslena. Moc jsem si to užila.

postrach
04.06.2019 3 z 5

Kniha se vleče.Je příliš tlustá nezáživná.......Asi ji nedočtu.