Macanudo 8

Macanudo 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223394/bmid_macanudo-8-223394.jpg 4 19 5

Macanudo série

Macanudo 8 nabízí další dobrodružství již dobře známých postav, jako jsou Jindřiška a její medvídek Madariaga, kocour Fellini, Oliver Oliva, Olga, skřítci, tučňáci či tajemný muž v černém, ale přináší i postavy nové – Křivej Chleba, trpělivého Čekatele nebo podmořského dobrodruha Alexandra Skafandra.

lubtich
07.05.2021 4 z 5

Velice milá záležitost – tři čtverce (někdy i jinak rozdělené) a v nich opakující se postavičky, z kterých vyzařuje zvláštní pocit příjemnosti. Nevím, jestli mi to přišlo vtipné, mnohdy to prostě není nic, z čeho by se člověk za břicho popadal, ale zkrátka se jen tak kouká.
Tolik nápadů! Plusem jsou určitě i ty opakující se postavičky, které si nelze neoblíbit (vymyšlenou Olgu, netečného Madariaga či Alexandra Skafandra). Nebo ty provázané kusy, samotná tematizace psaní komiksu tak hravým způsobem.
Bavil jsem se, fakt že jo.

Tomas@S
10.01.2018 5 z 5

Po delsi dobe jsem narazil v knihovne na Macanudo, tentokrat knihu c. 8. Ja i nase deti jsme se mohli znova setkat s nasimi oblibenymi hrdiny jako jsou Pan Zahada, Krivy chleba, Olga, Jindriska, atd. V tomto sborniku se objevuje pomerne casto i pro mne zatim neznama a hned oblibena postava Vousatec. Celkove opet mile, chytre, hezke, tesime se na dalsi dil.

Tozbee
03.01.2017 5 z 5

Ten chlap je neskutečný. Neumím si představit, že bych měl "tohle" v hlavě :-)

martinstefko
15.10.2015 5 z 5

Liniers se vyznačuje neskutečnou představivostí, a to se může zdát, že některé stripy vlastně nejsou o ničem. Není to pravda, protože ty stripy jsou o životě, jsou o lidech a o pocitech, které lidé mají. Tohle je to základní o čem je umělecká tvorba a očividně to platí také o komiksu, který pod Liniersovýma rukama doslova kvete a s každou knihou se můžete těšit na něco, co znáte, ale stejně tak i na něco nového. Jestli nakladatelství Meander bude pokračovat ve vydávání, velmi rychle dožene počet knih, které byly vydány v původním jazyce. Ale to vůbec nevadí, protože k "Macanudu" je snadné se vracet. A budete se vracet rádi, protože jednotlivé postavy si prostě nejde nezamilovat. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/12/802-macanudo-8-95.html

Kapis
19.05.2015 5 z 5

Opět jemné, citlivé a tradičně netradičně pojaté počteníčko.

Liniers (p)
argentinská, 1973