Vražedná lhůta

Vražedná lhůta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395523/bmid_vrazedna-lhuta-7m9-395523.jpg 4 485 166

Maarten S. Sneijder série

Pokud během 48 hodin zjistíte, proč jsem tu ženu unesl, zůstane naživu. Pokud ne, zemře. Tímto poselstvím začíná perverzní hra sériového vraha. Nechává své oběti vyhladovět, utopit v inkoustu nebo je zaživa zalije do betonu. Mnichovská komisařka Sabine Nemezová hledá nějaké vysvětlení, motiv. Poté co začne spolupracovat s nizozemským kolegou, objeví alespoň východisko: pachateli slouží jako strašlivá inspirace stará dětská kniha – a ta skrývá ještě spoustu dalších nápadů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesfrist , 2013

Ophelie
11.04.2024 5 z 5

Po delší době opravdu dobrý, kvalitní krimi thriller. Je to od začátku svižné, napínavé, uvěřitelné, žádná hluchá místa, postavy jsou důvěryhodné a zápletka a motivace vraha brilantní - žádné překombinované a neuvěřitelné závěry, což oceňuji. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly této série.

MirkaProk
24.03.2024 4 z 5

Celkem slušný thriller. Určitě si někdy přečtu další díly z této série

Hanina61
11.03.2024 5 z 5

Co dodat ke spoustě pětihvězdičkových hodnocení? Snad jen to, že jsem knihu přečetla na jeden zátah (ještě že byla neděle), protože jsem se od ní nedokázala odtrhnout. A taky to, že mám díky Databázi knih dalšího oblíbeného spisovatele a hned si půjdu půjčit druhý díl, ovšem nejdřív dám jako relax nějakou dětskou knihu, v žádném případě však Hoffmanova "Ježipetra"... :-D

Teddy2023
06.03.2024 3 z 5

Příběh podobný stylem Nesba :)

Čmeláček
21.02.2024 5 z 5

Výborná detektivka nebo možná spíš thriller a já jsem fakt moc rád, že jsem dal na hodnocení svých oblíbených. Takže vám všem velké díky, protože jsem u knihy doslova vrněl blahem :). Sabine a Maarten jsou zajímavý páreček vyšetřovatelů, takže mě bavili a kniha taky. Víc už nenapíšu a hned jdu na další! :)

misaC
16.11.2023 5 z 5

Tak toto bude moje další oblíbená série!
A protože se děj nedá popsat pouze třemi jednoduchými větami :), tak si jdu zase raději číst!

rengers
05.11.2023 5 z 5

Začíná to sice vraždou, ale má to hlubší podtext, který směřuje k myšlence traumatu s dětství, které ovlivňuje chování a zralost v dospělosti.
Bohužel je to příběh týraného dítěte z kterého se v dospělosti stane nezvládnutelný mstitel, za to, jak v dětství trpěl.
Pátrání po inteligentním vrahovi je hlavním tématem příběhu, tak se usaďte na gauč a pusťte se do čtení, stojí to za to.

evonra
03.11.2023 5 z 5

Vynikající !
Bravurně napsaná, poutavá od první stránky.
Mám ráda příběhy, kde se prolíná i pohled psychoterapie, dává
přidanou hodnotu na pohled postavy pachatele.
Vyšetřující dvojice mi sedla ihned , Sabine je sympatická a Maarten je svéráz, který na svém "S" velmi bazíruje, téměř každého kolegu považuje za pitomce a nebojí se mu to naservírovat se vší parádou.
Což je neobvykle vtipné a osvěžující, protože popisy scén vražd jsou opravdu hutné a dost děsivé.
Dlouho jsem nečetla takto skvěle namíchanou knihu s prvky detektivky, thrilleru a psychologického románu.
Velké díky za doporučení a jdu na pokračování.

Jenny46
03.11.2023 5 z 5

Zaujalo mě vysoké hodnocení a komentáře mých oblíbených...
Ze začátku jsem bojovala a nemohla se začíst, po 50 stránce se to rozjelo a super čtení. Překvapil mě autor asi rakouského čtu poprvé. Moc se mi líbilo prostředí psychoterapie, říkanka pro děti dost děsivá ( hledala jsem i na internetu a už jen ten obrázek na začátku říkanky...)
Postavy zajímavé a těším se na další díl, doporučuji

iveta3689
02.11.2023 4 z 5

Příběh se vyvíjí přesně tak, jak jsme v tomto žánru zvyklí. Zvrat přijde přesně v danou dobu, pak jsme uchlácholeni plynulým vyšetřováním, aby před koncem nastal jiný zvrat. Ona ta osnova asi nejde vymyslet nějak převratně jinak. Nebylo to ale špatné, autor má zajímavý styl, dobře se čte. Postavy jsou zajímavé.

Kubajzz
05.10.2023 5 z 5

Tak jsem objevil novou sérii, která mě od prvního okamžiku chytla. Bylo to napínavé, děj měl spád, jen to asi není pro "měkké" povahy :-) Některé popisky byly až děsivé ;-) Rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)

Zdenas5
22.09.2023 5 z 5

Objevila jsem novou napínavou sérii. Doufám, že druhý díl bude pokračovat ve stejném tempu.

daja51
16.09.2023 5 z 5

Další příběh ze série s Martenem S. Sneijderem a Sabinou - opět pecka, velmi čtivé, napětí po celou dobu čtení - doporučuji. Už teď vím, že knihy od tohoto autora mě nezklamou., vrhám se do dalšího příběhu z této série.

veronika4001
01.09.2023 5 z 5

Kniha mi hodně připomněla tvorbu Lisy Jackson, snad je zde méně temnoty a příběh ubíhající ve svižnějších konturách v celkovém podání spíše řazený k thrilleru, se nejprve ocitá na poli detektivky. Jak si autor vyhrál s psychologickými a psychiatrickými aspekty osobností a dokázal záporně vykonstruovat hlavní kladnou postavu! Nekonvenční policisté, psychoanalytici, psychiatři, patolog a lékaři dodávají knize na temperamentu a konečně přitažlivosti. Komplikovaný případ jsem začala rozuzlovat také; přímo na mě dýchla atmosféra obou half and half věcných linek. Autor úměrně dávkuje napětí a už na začátku kniha dává tušit parádní jízdu. Od autora je to moje první kniha, a ne poslední, protože příběh podobného formátu si chci alespoň ještě jednou užít.

Evule *
28.08.2023 5 z 5

Super čtivé, napínavé. Když došlo na palce, měla jsem husí kůži. Mám novou oblíbenou sérii a pokračuju druhým dílem.

ctenar2846
24.08.2023 5 z 5

Celkově velmi originální a povedené, skvělá práce s napětím i výborně propracovanými postavami. Nenapadá mě nic co bych mohl vytknout. Už dlouho jsem nečetl takhle svěží a zároveň napínavou a propracovanou knihu.

parvitas
13.08.2023 4 z 5

Originálne. Páčilo sa mi objavenie ešte staršieho vydania knihy, takto tie vraždy dostali novú postupnosť.
Vyšetrovateľ je poriadny exot, ktorý fajčí marihuanu aj v pracovnom čase, vyhadzuje von z kancelárie kvety a ľudí, proti bolestiam mu zaberá len akupunktúra a k cudziemu majetku pristupuje podľa chuti použiť šperhák no, povedzme si to na rovinu, jeho spôsob odcudzovania kníh je premakaný (exlibris s číslovaním, venovanie, záložka a zlomený chrbát knihy, ohnuté strany neviem ako odstraňuje rfid-y a vyhýba sa kamerám?!). Nedala som to na tri vety.
Jeho pomocníčkou sa stáva aktívna policajtka, jej zapojenie bolo riadne kruté (zavraždená mama), takže sa z prenasledovania stala osobná vec. Psychoanalytička mi chvíľu nebola sympatická, ani jej kolegyňa, boli dobré manipulátorky. Aj vrah bol však mimoriadne vynaliezavý a inteligentný, vidno to v spôsobe, akým preniesol slová do reality aby pomstil sa Zlomené dieťa, týrané a s bremenom zmesi viny a poslušnosti všetko si to niesol až do dospelosti a pretavil do agresie a pomsty. Napínavé až do konca, lebo obetiam sa míňa čas. Asi by som vytkla pár nezrovnalostí, lebo mi nepripadali reálne (zásahy na poslednú chvíľu, excelentné počítačové znalosti na diaľku a takmer všetko aj hneď vyriešené telefonátmi, sledovaním, vlámaním sa, atď., porušovanie predpisov bez postihov, cestovanie po Nemecku, Rakúsku hore-dolu). Ale zase bolo to v parádnom protiklade ku knihe, ktorá bola čosi ako príručkou pre neposlušné deti (nie, nie to tá od Dušana Tarageľa (Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov, 1997), ale niečo staršie, polovica 19. storočia - Heinrich Hoffman: Strapatý Peter - knihu voľne prebásnil Ľubomír Feldek, v slovenskom preklade vyšla v r. 2019), v tejto krimi sa prekladá ako Strapánik.
Ak sa mi do rúk dostane ďalší diel, určite si prečítam. Je to jedna z tých napínavých detektívok, kde chcete vedieť, čo sa stane ďalej a rýchlo otáčate stránky a nevnímate okolie.

poiu
03.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Velmi příjemně napsaná detektivka, trošku pohed do zákulisí psychoterapie (za to díky :-) ) a vrahoun, který své oběti zabíjí podle * * * * * S P O I L E R !!!!! * * * * * * dětské knihy říkanek - Ježipetr (tohle je tak děsivé, že si tu knihu musím sehnat a přečíst!). Hlavní hrdinka Sabina i Maarten S. jsou celkem sympatičtí, a docela dobře tahle dvojka funguje.

Děj pěkně odsýpá, není tam moc hluchých míst, ale trošku mi tam hapruje ta časová osa posledních obětí. Vraždění buď 6. nebo 20. mi přijde strašně nesystematické a nesmyslné. (Dala bych jen jedno = významnějsí :-) datum.) Nicméně výborný nápad pro psychopaty - vraždit pokaždé v jiném městě nebo i státě a policie nikdy nenajde souvislost...

No a na konci jistým způsobem happy end, i když zrovna Helena mi nebyla moc sympatická. A hlavně jsem si celou dobu myslela * * * * * DALŠÍ S P O I L E R * * * ** že vrahem je ten její manžel Franck. Nebo že vrahovi minimálně platí za ty děsivé "dárky" pro Helenu.

Musím ale říct, že možná jsem i já trochu zralá na psychoterapii, protože na konci mi bylo vraha trochu líto (ve smyslu, že jako dítě JEN potřeboval TROCHU LÁSKY a tohle všechno se vůbec nemuselo stát....) No. Takže tak.

paja82
29.07.2023 5 z 5

Velice čtivá knížka. Celkem mě překvapila

Kami33
15.07.2023 5 z 5

Už mám za sebou Vražedné pohádky, které se mi líbily. Toto je první díl série a za mě také velmi povedený thriller.

detektivní a krimi romány thrillery rakouská literatura

Andreas Gruber
rakouská, 1968