Lukáš a profesor Neptun

Lukáš a profesor Neptun https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359399/bmid_lukas-a-profesor-neptun-jul-359399.jpg 5 46 12

Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!... celý text

klarca1993
08.04.2023 5 z 5

Králíczek ale Pluto bylo ze seznamu planet vyřazeno v roce 2006 - nyní se děti učí, že se jedná o hvězdu nebo "trpasličí planetu"

Králíczek
08.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Vlastně až na stranu 8 by to bylo na 5*. Ale strana 8? Když vám kluk, který ví strašně moc o vesmíru, zná názvy všech souhvězdí, každý den pozoruje hvězdnou oblohu a tak, začne tvrdit, že Pluto je hvězda, to je na mě moc. Celou knihu jsem čekal, že to opraví, že někde získá správnou informaci a ono nic. Možná jsem taky mimozemšťan, ale myslím, že takovéhle chyby do dětských knih nepatří.

simca9342
18.02.2023 5 z 5

Následující tři knihy jsem opět nevybrala účelově, ale chtěla jsem si přečíst i další knihy od mých oblíbených autorů . Paní Štarková je jedním z nich.
Pěkný příběh ,který ukazuje jaké je to být vlastně výjimečný. Lukáš je expert na planety , vesmír a celou galaxii. Ale nechápe vtip , bere všechno vážně a má nebo musí mít rutinu. Má autismus. Každý den je všechno stejné. Se školou, učením a pochopením okolního světa mu pomáhá jeho asistentka Aneta . Když ale jednou chybí Lukáš je ztracený. Jak jeho den skončí? Kniha jako všechny ostatní knihy z edice Má to háček má vzadu vysvětlení pro pedagogy o jakou nemoc nebo diagnózu jde a jak k takovým dětem, lidem přistupovat.

Natique
11.07.2022 5 z 5

Kniha mě moc mile překvapila. Určitě doporučuji!

Damaj
11.06.2021 4 z 5

Pěkný příběh o klukovi s autismem. Určitě pomůže dětem, spolužákům, učitelům i veřejnosti nahlížet na autistické děti s jiného úhlu pohledu. Opět moc povedená knížka z edice Má to háček.

Knihomolka506
11.04.2021 5 z 5

Lukáš je další ukázkou toho, že když někomu něco "je" neznamená to , že ten člověk, v tomto případě malý školák špatný nebo snad zaostalý. Opak vystihuje právě hrdinu jedné knihy z edice Má to háček (každá z nich je o různém postižení, lidech a jak se s tím učí žít). Lukas má poruchu autistického spektra a má ve škole asistentku . Jednou ale přijde do školy a Anetka nikde? Co se stalo?

Doporučuji všem, komu se tohle téma líbí, jsou jak asistenti tak pedagogové nebo se samu nacházejí na některém stupínku.

marie3541
07.04.2021 4 z 5

Knížka o autismu pro dětské čtenáře. Myslím ale, že nejenom pro ty dětské. Četli jsme ji společně s desetiletou dcerou , často jsem ji musela ještě něco k tomu vysvětlit, ale myslím, že pochopila, o co jde a jak to tyto děti v životě mají a jak různé situace z běžného života prožívají.....

hana1070
26.11.2018 5 z 5

Lukáš a profesor Neptun je kniha, která má ukázat malým čtenářům, co to znamená autismus, v případě Lukáše asi konkrétně Aspergerův syndrom. Potíže v komunikaci a se sociální interakcí, lpění na režimu a těžko přijímané změny, neobvyklé zájmy, snadné senzomotorické přetížení a z toho plynoucí afektivní záchvaty, to jsou symptomy, které děti z knihy nenásilně poznají jako součást diagnózy PAS (porucha autistického spektra). Pochopí, že i jejich divný spolužák ze školy možná touží mít kamarády a že své chování prostě někdy nedokáže korigovat. Dostane se jim i rady, jak s takovými lidmi komunikovat, či na co je potřeba si dávat pozor. Kniha ukazuje, jak by se asi ideálně mělo s lidmi s poruchou autistického spektra jednat a jak řešit problémy, které mohou nastat.

bibi.r
25.06.2018 4 z 5

Super.
Takový malý vhled do života dítěte a jeho rodiny, jenž má autismus a rozhodně jím "netrpí".
Velmi oceňuji závěrečnou informační část i možnost stáhnout si pracovní listy.

Dragell
03.02.2018 5 z 5

Dětská poučná kniha, která vás provede jedním dnem malého Lukáše. Ten má svoji oblíbenou hračku profesora Neptuna, s kterým se společně věnují astronomii. Ale vše musí probíhat přesně podle předem daného řádu, bez jakýchkoliv odchylek - Lukáš je totiž autista a svět kolem sebe vnímá trochu jinak.

Kniha je bohatě ilustrovaná, písmem přizpůsobená pro školáčky, kterým podá zajímavé informace velmi lehce pochopitelným způsobem. Pokud totiž malé děti mají ve svém okolí autistu, nemusí jej nejprve pochopit a právě s tím jim má pomoci tato kniha.

V závěru knihy se také jako bonus objevuje několik stran pro dospělé, kde je konkrétně rozepsán přístup k autistovi a další s tím související projevy a informace. Dalším bonusem je možnost stáhnout si ke knize i pracovní listy pro děti.

Za mě rozhodně velmi přínosná kniha a to nejen pro děti, ale také jejich rodiče.

MartinaF
31.12.2017 4 z 5

Kniha má za cíl seznámit malé čtenáře s autismem. Autorka nenásilnou formou poukazuje na rysy autismu, co je pro autistické děti typické a jaké situace mohou nastat, když není vše tak, jak autistické dítko potřebuje mít.

broskev28
16.12.2017 4 z 5

Knížka, která by mohla pomoci dětem i dospělým pochopit svět malého autisty. Jen těžko si dokážu představit, že by si ji nějaké menší dítě četlo samo, ale zkusím ji nabídnout našim páťákům - ti citlivější a trpělivější možná mají šanci, uvidíme.
Já osobně vidím největší problém v tom, že každý autista je jiný. Cukrovkář bere inzulín a je v pohodě. Epileptik má své meze a my jsme na ně upozorněni, v pohodě. Ale u autisty nikdy nevíte, co a kdy ho vytočí. Každý reaguje na něco jiného, každý je prostě originál. A každý má něco, co bytostně nesnáší - třeba pro mého syna to jsou knoflíky. Nesnese je na sobě, ale vadí mu i na druhých. A teď si představte, že ho ve škole posadí vedle spolužáka, který rád nosí košile. Pak mu nepomůže ani asistentka . . .