Má rodina a jiná zemětřesení

Má rodina a jiná zemětřesení https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16958/bmid_ma-rodina-a-jina-zemetreseni-3dQ-16958.jpg 4 293 45

Soubor čtyř knih krátkých, částečně autobiografických humoresek o dětství, dospívání a vlastní rodině. Souborně vydané knihy povídek: To na tobě doschne, Prosím tě, neblázni, Číslo do nebe a Rodinný sjezd. S nadsázkou líčené osudy početné rodiny plné individualit za různých tuzemských režimů. V tomto velkém souboru (celkem 82 krátkých povídek) poznáme autorova pravidla konstrukce textu, jeho práce s nadsázkou, ironií- vyprávění bez výrazně vygradované pointy, spíše ukončené než uzavřené. Tím si jsou všechny povídky i jednotlivé knihy podobné, přesto v nich můžeme sledovat jakýsi vývoj i jejich různou úroveň, můžeme se spolu s autorem i zpětně zasmát nad minulým režimem, nebude to však smích nijak nezvladatelný. První dotisk vydání z r. 1998.... celý text

Jana283
07.12.2017 5 z 5

Krásné čtení. Kdybychom s takovým nadhledem, humorem a láskou dokázali všichni řešit rodinné problémy, bylo by jistě méně rozvodů a nešťastných dětí.

čef
13.11.2017 5 z 5

Tato kniha povídek psaných možná 30let u nichž nelze vyloučit, že jejich počátky spadají do doby, kdy autor ještě neuměl písmenka, jsem si mimořádně užil. Třeba "Na horách" nebo "Hovory do Mexika" jsem četl pro smích nezvykle dlouho. Ale i ostatní povídky jsou vyšperkovány lehce a zdánlivě nelogickými kotrmelci("někdy je k pochopení reality potřeba velká fantazie") a vypointovány tak, že nelze než z plna hrdla chválit.

Calinda
24.10.2017 5 z 5

Četla jsem už před dlouhou dobou, ale pamatuji si, že jsem se hodně nasmála.

janarzk
01.09.2017 3 z 5

Vyposlechla jsem jako audio, jedná se o záznam ze čtení Jana a Ivana Krausových. Příjemné poslouchání na odreagování, u některých epizod jsem se i docela zasmála.

Wendysek
01.08.2017 5 z 5

:DDDD Co dodat?

JPBelmondo
10.04.2017 4 z 5

Od autora jsem přečetla téměř všechny knížky a všechny se mi líbily. Humor, nadsázka i ironie, skvělé vyprávění, u kterého se musíte místy smát, když si to tak všechno představujete. Ač občas absurdní a bláznivé příhody, přesto báječně stmelená rodinka. Pamatuji si, že z povídek, které se týkaly manželství, jsem se nejvíce smála u povídky Klíče, potom u rozdělení oblečení (sváteční, do lesa, na úklid atd.) a pak u té, kde se autor s úžasem dozvěděl od manželky, že nemá ramena. Prostě nadmíru vtipné a zábavné.

douchová
07.08.2016 5 z 5

Humor, který mám ráda. Bavíme se u toho celá rodina, čteme s dětmi zásadně nahlas. :-)

Mishell14
28.07.2015 5 z 5

Super kniha dobře jsem se u ní bavila :)

xxtom
14.07.2015 5 z 5

Soubor už vydných knih a opět úžasný Ivan Kraus. Jeho knihy mám moc rád a touto se mi opět trefil do noty.

Jana_Z
26.02.2015 5 z 5

Kniha je humorná přesně tím způsobem, který mám ráda. A souhalsím s Lucka_89 v jejím hodocení autorovy češtiny. Za mě dávám knížce plných pět hvězdiček.

alef
23.02.2015 4 z 5

... a tak jsme se seznámili s celou různorodou Krausovic rodinou ... a jejich sem tam kurziozními, absurdními, rozhodně legračními zážitky. Knížka pobavila, potěšila, chvílemi jsem měla pocit, jako kdybych seděla u nich v obýváku :-) ... prostě príma pohodové čtení.

Lucka_89
25.09.2014 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale přijde mi, že Češi jsou vskutku "unikátní" národ. Tolik se snaží být světoví, až zapomínají na vlastní domovinu. Ivan Kraus je spisovatel, který si podle mého zaslouží mnohem více pozornosti, než jaká se mu od českých čtenářů dostává. Není to jen jeho laskavý humor, co mě nutí číst další a další jeho knihy, ale především také krásná a jedinečná čeština, ze které umí vyždímat maximum a která zároveň dává jeho knihám punc jedinečnosti. Má rodina a jiná zemětřesení pro mě představuje knižní poklad, ke kterému se bude nadále velmi ráda vracet.

Ellis
12.08.2014 5 z 5

Velmi příjemné čtení, autor používá takový jemný humor. U některých kapitol jsem se nasmála fakt dost:) Rozhodně doporučuji!

Alca007
28.06.2014 4 z 5

vtipná,oddechová

Ladys
05.04.2014 5 z 5

5/5 dávám za to, že v dnešní době někdo píše tak jako Ivan Kraus. Jinak bych dal 4/5. Neříkám, že bych pukal smíchy, ale člověku to přihodí takovou usměvavou, pohodovou náladu

aneleh18
12.02.2014 3 z 5

Tak nějak jsem čekala víc. Zajímavý náhled do historie rodiny známého českého baviče, herce a moderátora, ale to je tak vše. Dočetla jsem, ale nějak mne to nenutí sáhnout po této knize znovu.

roro
30.11.2013 1 z 5

..nějak mne kniha nenadchla...ani jsem ji nedočetla..

Daniela19
06.10.2013 4 z 5

Pohodové humoristické čtení na podzimní večery. Kromě posledních cca 50 stran mě kniha bavila. Bohužel ale nic co bych vzala do ruky znovu.

budíček
18.07.2013 4 z 5

Je to už delší čas, co jsem ji četla, ale tahle knížka s rodinnými přiběhy mě bavila nejvíc, dost možná to bylo i tím, že byla první, co jsem od něj četla. Ostatní (celkem 3 další), co se mi dostaly do rukou už mě tolik nenadchly, protože mi přišly tak nějak na jedno kopyto...

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Tuhle knížku zbožňuju. Musím se smát, jen si vzpomenu na noční rozhovor rodičů, kteří se dohadují, kdo půjde dát pohlavek pozdě se navrátivšímu synovi (Otec triumfálně: Aha, takže když si ještě několikrát neuklidím ponožky, ze syna bude kriminálník) nebo když se mi vybaví Jan Kraus zaklíněný ve dveřích, aby ho otec nemohl seřezat nebo když otec v zimě honil syna po sídlišti, oba jen ve spodkách a sousedi z balkonů je povzbuzovali nebo... Ježiši, celá ta knížka je prostě vtipná!