Má první knížka pocitů

Má první knížka pocitů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402917/bmid_ma-prvni-knizka-pocitu-40K-402917.jpg 4 12 3

Řada knížeček pro malé předškoláky přináší jednoduché dětské texty a aktivity na rozvíjení základních kognitivních dovedností. Dítě se například učí rozeznávat plošné geometrické útvary, poznávat je v předmětech kolem sebe, a přitom si osvojovat správné názvosloví. Poznává číslice a přiřazuje je k počtům, které reprezentují. Rozlišuje domácí, hospodářská i divoká zvířata, přiřazuje mláďata k jejich rodičům. Je vedeno k tomu, aby na základě minipříběhů o zvířatech hovořilo o svých pocitech a učilo se je zpracovávat. U aktivit se předpokládá asistence dospělého, který pochopitelně pomůže se čtením. V duchu pedagogiky Montessori knížečky didakticky doplňuje, rozvíjí a předškoláčka vede na cestě za poznáním. Přitom by se měly respektovat tři stádia učení: prezentace nové látky skrze smysly, samotné učení a upevnění naučeného. V každé aktivitě dítě dostává v případě chyby okamžitou zpětnou vazbu, takže už během učení může svoji práci korigovat. Dospělý uvádí dítě do nové činnosti, ale hry může hrát dítě samo. Rovněž při lepení, stříhání, kreslení a malování prstem je důležité, aby dospělý pomohl svou praktickou zkušeností.... celý text

Literatura naučná , Pro nejmenší

Vydáno: , Omega

My First Book of Feelings

muchomurka
muchomurka
03.01.2023 3 z 5

Hodně zkratkovitá knížka, která obsahuje jen málo pocitů a textu. Jsou na toto téma mnohem lepší knížky.

MilackovaN
MilackovaN
07.12.2021 5 z 5

Malá knížka, ve které je však popsáno několik základních pocitů. Vhodné spíše pro ty nejmenší. Nechybí názorné ilustrace.

Biance
Biance
23.03.2019 5 z 5

Nevím, co se jí na ní tak líbí, ale moje 3-letá dcera miluje! Možná, něco jako, konečně ty pocity někdo pojmenoval a my si o tom můžeme konečně otevřeně promluvit :-)