Má lady Jane

Má lady Jane https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/bmid_ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4 537 179

Má Lady Jane série

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

My Lady Jane , 2016

kalinka99
kalinka99
20.03.2019 5 z 5

Krásný příběh, který se četl sám. Postava mi byly po celou dobu velmi sympatické. Určitě kniha, co mi stojí si za to zapamatovat.

xindl007
xindl007
15.03.2019 5 z 5

Jak bylo zmíněno níže , nečekejte žádné výbuchy smíchu. Historie je zde postavena na hlavu, lidi se soustavně v něco mění, ale bylo to fajn a pobavila jsem se. Příjemná fantazy oddechovka.

Denča000
Denča000
08.03.2019 5 z 5

Skvělé u knížky jsem se i zasmála.

markulka
markulka
07.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha... V první řadě jsem se neskutečně nasmála. Postavy byly sympatické, a celkově ten nápad s "převrácenými" dějinami byl perfektní. Poznámky vypravěček mi v průběhu vůbec nevadily, ba naopak. Vřele doporučuji!

RájKnihoHolky
RájKnihoHolky
25.01.2019 3 z 5

Zezačátku jsem měla trochu problém začít, ale postupně se to rozjelo a děj utíkal celkem rychle. Párkrát jsem se i zasmála, ale to rozhodně neznamená, že bych knihu popsala jako knihu plnou humoru, tak jak to slibovala anotace. Zápletka i motiv mi přišel fajn. Co mi však vadilo byly neustálé vypravěčské vsuvky, přišly mi naprosto zbytečné. Také jsem občas měla problém s postavou Jany. To její chování se mi prostě moc nepozdávalo. Dále nechápu důvod překladu jména hlavní postavy. Kniha se jmenuje Má lady Jane, proto mi překlad jména přišel naprosto zbytečný a celkem mi při čtení vadil. I přesto to byla v celku fajn oddechový příběh, který mě během zkouškového období dokázal přivést na jiné myšlenky.

Elizza
Elizza
26.12.2018 4 z 5

No, co napsat. Kniha se mi zdála spíš pro děti, ale v tom případě bych uvítala míň scén, kdy jsou postavy nahé nebo skoro nahé. Taky svatba nezletilé holky s někým koho nikdy neviděla se mi nezdá jako motiv pro děti. Nápad je zajímavý, ale chtělo by to, aby autorky věděly, pro koho vlastně píšou.
Vstupy autorek mi přišly dost zbytečné. Každý průměrně chápavý člověk ví už od první kapitoly, že na skutečné historické události se tady ohledy neberou. Není třeba to pořád připomínat. Ten dlouhý vstup v polovině knihy jsem dokonce přeskočila.
Opravdu mi vadily neustálé narážky na to, že Jana ráda čte. No a co jako? V té době nebylo zas tak moc věcí, co mohla žena dělat. Vadilo mi to hlavně proto, že čtu, abych se vzdálila z reality. Takže ne, vážně nechci číst o tom, co je pro mě každodenní záležitostí. Člověk, který nejspíš nikdy nedržel v ruce knihu se směje někomu, kdo čte rád. Jako bych to neznala.
Před nějakými pěti lety bych z toho byla jistě nadšená. Byla jsem ve správném věku a už jsem měla přelouskanou knihu o Alžbětě první, takže by mě to nemátlo. Trvám si ovšem na tom, že dítěti, které má špatné známky z dějepisu, by tahle kniha do ruky přijít neměla.

sd1992
sd1992
19.11.2018 4 z 5

Začátek byl na mě zbytečně moc zdlouhavý.. :-) Ale pak super, moc jsem se zasmála.. :-D

Kasandra109
Kasandra109
18.11.2018 2 z 5

Kniha byla zajímavá, ale celkem zdlouhavá. Kdyby to bylo tak o 100 až 150 stran kratší tak bych tomu i těch 5* dala. Jinak takové fajn počteníčko.

rycccy
rycccy
16.11.2018 5 z 5

Přiznám se, knihu jsem si především koupil kvůli nádherné obálce. Anotace mě celkem taky zaujala, až na to, že by to mělo být něco historického, to mě nakonec odradilo a knihu jsem odložil aniž bych jí začal číst a bylo dlouho mimo mé zorné pole. CHYBA A TO VELKÁ! Já jsem snad vtipnější knihu nikdy nečetl, prostě úžasná kniha. Děj se odvíjel rychle, zápletka taky luxusní. hlavní postavy knihy byly sympatický až tedy na Eduarda, tato postava byl nějaký omyl :-)

broskev28
broskev28
30.10.2018 3 z 5

Bylo by skvělé, kdyby historie opravdu byla taková. Kdyby se král mohl ztratit a poté, když v poslední vůli na trůn dosadil svou sestřenici a ona se ujala vlády, by se zase našel, ale o vládu by neměl zájem, tak by se vydal, kam ho srdce táhne . . .
Vzít historické postavy a sestavit si příběh podle svého gusta mi připadá jako výborný nápad. Musíte se jen zaměřit na tu správnou věkovou skupinu; ti starší a moudřejší vám to nespolknou.
Pravda, asi tím někomu uděláte zmatek v dějepise, ale pokud nekapíroval doteď, tak ta škoda zas nebude tak velká. Obrovská. Převeliká. Monstrózní. Tím chci říct, že Janina sbírka synonym mi byla velmi sympatická, podobně jako její vášeň pro knihy. A vlastně jako celá tahle kniha.

crazyslunicko
crazyslunicko
29.10.2018 5 z 5

Jestli Vás baví zábavná forma scifi historie, tak do toho. Řezala jsem se od začátku do konce a nebyla to totální konina :D Zhltla jsem knihu během dvou dní a vykouzlila mi úsměv na tváři. Dlouho jsem se takhle u žádné knihy nezasmála. Bylo tam tolik kuriozitních situací, že to bylo až k neuvěření. Opravdu jsem se bavila. Kniha se hemží zvířátky od skunka, poštolky, kočky, lišky, lasičky, koně až po myši a jinou havěť. Kéž by vznikalo více takových knih, které pobaví a pohladí po duši :)

Etule
Etule
13.10.2018 3 z 5

To byla ale konina. :D
Nu a teď vážně. Celkem jsem se pobavila, nápad originální až absurdně vtipný. Jana byla sympatická hrdinka, Gifford nakonec docela taky a Eduard... Nu ten byl na přes držku. :D
Nicméně to nebyla kniha na jeden zátah, protože jsem si občas potřebovala od knihy odpočinout, aby mě nepřestala bavit. Ale moc pěkná oddechovka. ;)

cori
cori
28.09.2018 3 z 5

Celkem originální a happy variace neblahých osudů předčasné zesnulých náctiletých panovníků Anglie Eduarda a Jane, kteří v této humorné fantasy naleznou své životní lásky a žijí šťastně až do smrti. Místo bojů mezi katolíky a stoupenců anglikánské církve zde proti sobě stojí Eidiani (mají v sobě zvířecí magii a mohou se proměňovat v němou tvář) a Verité (jsou bez magie a Eidiany upalují). Máme zde kupříkladu koně, skunka, lva, lišku, fenu, poštolku, fretku, kočku a vlky a další zástupce fauny. Při čtení jsem se bavila.

zofie3000
zofie3000
11.09.2018 3 z 5

Za mě solidní tři hvězdy. V půlce to podle mě trochu ztrácelo dech a ty milostné propletence mě moc nebrali, ale plně mi to vynahradilo bourání čtvrté stěny a některé úpravy historických faktů. Kdybych byla mladší, tak jsem z knížky úplně nadšená
"Tvoje matka byla křeček a otec páchnul po bezinkách"

katerina.l.
katerina.l.
26.08.2018 5 z 5

U této knihy jsem se opravdu od srdce zasmála. Super příběh, velmi originálně pojatý a vtipně napsaný. Mě osobně ani nerušily vstupy autorek, užila jsem si to od prvního do posledního řádku.

čtenářkaZ
čtenářkaZ
25.08.2018 5 z 5

MILUJU! (Třeba i ten zmatek v té knize)

Ailee
Ailee
24.08.2018 3 z 5

Má lady Jane... kniha, u které si nejsem vlastně jistá, jestli se mi líbila nebo ne. Bavila mě? Ano! Štvala mě? Ano! Takže vlastně co?
V první řadě mě rozčilovalo počešťování jmen. U většiny mi to bylo jedno, ale některá opravdu "nečeská", mám-li to takhle hloupě říct, mi prostě nešla přes pomyslné rty. Dlouho mi trvalo číst Janu jako Janu a ne "Džejn", obzvlášť, když jsem několik měsíců pokukovala po obálce s anglickou verzí jména. Druhá věc, která zpočátku byla milá a vtipná, později se však stala křečovitou, zdržující a zbytečnou, byly vpády autorek. Kdyby si některé odpustily, ničemu by to neuškodilo.
Kniha je celkově plná rozporů... děj byl pomalý, ale díky stylu, jakým byla kniha napsaná, neuvěřitelně čtivý! (ač jsem jím byla zhruba v polovině přesycena a musela jsem knihu na týden odložit). Další protiklad, který by někoho mohl štvát, pakliže nebude ke knize přistupovat s tím, že to má být v první řadě komedie, je mluva postav. V jednu chvíli vznešená a snad by se dalo říct i soudobá, v druhé chvíli jako kdyby vycházela z úst současného dorostu.
Nelituji času, který jsem knize dala, protože jsem se skutečně zasmála. Upřímně a od srdce. Na druhou stranu mám asi přeci raději trochu jiný žánr. Ale občas je nutné dát si jiný zákusek, aby se vám váš oblíbený čokoládový dort nepřejedl, no ne?

Aurorita
Aurorita
22.08.2018 3 z 5

Od této knihy jsem zřejmě očekávala něco úplně jiného, než co mi bylo nakonec nabídnuto. Knihu jsem sice dočetla, ale měla jsem s tím velké problémy. Chvílemi mě bavila, chvílemi zase vůbec. Rádoby vtipné scény mně osobně vtipné nepřišly, postavy mi nebyly sympatické a na můj vkus až moc přitažené za vlasy.

aliisalounu
aliisalounu
21.08.2018 5 z 5

Originální, čtivý příběh. Líbilo se mi propojení magie, historie a milostného příběhu. Skvělá kniha.

ajla5
ajla5
07.08.2018 3 z 5

Jedna hvězda za nápad, jedna za G., jedna za vtip. Měla jsem velká očekávání, ale to je můj problém.