Má lady Jane

Má lady Jane https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/bmid_ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4 540 179

Má Lady Jane série

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

My Lady Jane , 2016

rajcatko
23.06.2020 5 z 5

Vtipné, hravé, originální. Mohu jen doporučit!

veronika1998
22.06.2020 5 z 5

Velmi příjemná vtipná knížka o historii. Od autorek jsem velmi ocenila i druhou část fikce. Skvěle vymyšlený příběh, doporučuju.

sebemi
19.04.2020 4 z 5

Tak dobře trhlou knížku jsem už dlouho nečetla a pěkně jsem se jako učitelka dějepisu nasmála.

Lotuska96
15.04.2020 3 z 5

Musím říct, že mě kniha trochu zklamala. Ten příběh mě bavil a byl vtipný, ale závěrečnou bitvu byl si představovala líp popsanou a napínavější. Působilo to na mě skoro tak, že to autorky nestíhaly dopsat, tak tam jen něco daly, aby se neřeklo... Což je škoda, protože jinak by to byla skvělá knížka!

ImGinny
13.04.2020 5 z 5

Anglické dějiny s kapkou šílenství? Jo, přesně to splňuje tahle knížka. Super oddechovka, nic vtipnějšího jsem dlouho nečetla. (Jestli vůbec někdy něco četla.) Tohle byla bomba.

TerkaM
04.04.2020 5 z 5

Pokud potřebujete oddechovku, definitivně si potřebujete přečíst Mou lady Jane. To je něco tak skvělého! Tři autorky, které tuto knihu napsaly, vymyslely úžasně vtipný příběh, který má v sobě kapku historie, kapku romance, kapku humoru... a všechno je to umícháno tak, že to dává dohromady výbornou knihu, takže za mě doporučuji - to prostě chcete. :)

katerina5544
13.03.2020 5 z 5

Ach to byla tak strasne moc hezka pohadka :) kdyz clovek vi o smutnem osudu Jane Greyove tak to ma jeste takovy melancholicky podtext. Kez by to bylo ve skutecnosti tak jak se pise v knize. Pribeh je originalni, vtipny, romanticky a ķe konci napinavy. Vsechny hlavni postavy jsem si oblibila a vsuvky autorek mne vubec nerusily spis naopak. Mela jsem z toho strach po precteni komentaru tady ale ja si to naprosto uzila. Jsem nadsena a doporucuji.

ivetdos
29.02.2020 2 z 5

Knížka je hodně jiná než ostatní. Je vtipná, někdy mírně sarkastická, originální a nenáročná. Já bych ji teda trošku osekala, protože ke konci už se dost táhla a já čekala, kdy se to konečně nějak posune. Četla jsem ji celý týden a už jsem chtěla změnu :D Do dalších knih od tria autorek asi nepůjdu, ale bylo to příjemné, oddechové zpestření.

havrad
09.02.2020 5 z 5

Milé oddechové čtení, moc se mi líbí, že autorky hned na začátku jasně vysvětlily, že je to jen "jejich verze" historie. Místy jsem se docela zasmála. Top strop to není, ale za mě fajnová knížka, plný počet hvězd. :)

monulam
07.02.2020 4 z 5

Skvělé, je to něco úplně jiného stykem i příběhem než čtu poslední dobou. Trochu fantazy, vtipné, na motivy historických událostí

janyska13
31.01.2020 3 z 5

Když se to tak vezme, tak mě kniha bavila. Bohužel po polovině knihy už se to strašně vleklo a přestávalo mne bavit knihu číst. Vztahy a přátelství jsou tu krásně popsaná, občas to bylo hodně vtipný, toť bohužel vše..

Katri
15.01.2020 4 z 5

Tuto knihu bych zařadila mezi oddychovou literaturu, neboť oplývá řadou úsměvných situací, vtípků a rozhodně se při její četbě nenudíte. Je vidět, že si autorky s dílem opravdu vyhrály a podařilo se jim do knihy dostat tu správnou jiskru.
Doporučuji všem, kdo potřebují načerpat do života trochu optimismu, nebo si prostě jen chtějí přečíst něco veselého. :)

halfbloodgirl
27.12.2019 5 z 5

Miloučká, vtipná kniha. Zbožňuju ty romantické linky. Krásná oddychovka.

Ani832
26.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka! M I L U J U! Super fantasy na motivy historických událostí. Kniha vážně mile překvapila a doporučuji všemi deseti ❤️ Také je obdivuhodné, že knihu napsaly tři autorky, protože někdy není úplně lehké se na všem shodnout.

katallinka
29.09.2019 4 z 5

Tak 3,5*. Kniha je podle mého názoru geniálně vymyšlená, vtipné líčení dějin doplněné fantasy světem. Moc jsem se bavila. Bohužel kniha je rozhodně pro mladší čtenáře, takže pouze liutuji, že jsem si ji nemohla přečíst mladší. Mnohem více bych si ji asi užila.

Kkkooo10
28.09.2019 4 z 5

Krásná. Někdy mě sice vytáčelo, že překladatelka jednou napsala Jane a podruhé Jana/ Janička. Ale co se týče příběhu, tak ten byl bomba!

sarahmoon
23.09.2019 4 z 5

Hm... vtipné, dobrodružné, romantické převyprávění jednoho vůbec ne tak šťastného osudu jedné mladé dívky... Velmi zajímavý počin :o) Také musím ocenit - pro mě novou záležitost, kdy je čtenář přímo zavalen doplňujícími poznámkami autora (nebo spíše autorek) :o) ... Tak tohle se mi líbilo :o)

hana8062
23.09.2019 4 z 5

Má Lady Jane je velice roztomilá záležitost. Autorky si daly za cíl smutné osudy některých žen historie přepsat do optimistickém polohy. Tady se to velmi podařilo. Vyprávění o Jane Gray - devítidenní královně Anglie funguje dobře jako samostatná fantasy. Její manžel z domluveného sňatku, se mění v koně a i ona sama si přeje umět na sebe vzít zvířecí podobu. Ale protože tahle schopnost/kletba není u dvora zrovna žádoucí, půjde jim oběma nakonec docela o život. Tohle dílo není upřímně žádný velký zázrak, ale je to milé. Vtipné, přitažené za vlasy, trochu romantiky a historických intrik. Navíc vás to donutí osvěžit si zajímavou část anglických dějin a trochu si proklikat historii Tudorovců. A nakonec, děkuju za ten optimismus v knize, ve skutečnosti to tak krásné nebylo. Jana Greyová byla provdána, posazena na trůn a vzápětí svržena a popravena během devíti dnů, v době kdy jí bylo pouze sedmnáct let. Uf, jako malá jsem moc chtěla být šlechtičnou, ale už dávno nechci, neměly to holky lehké...

Danielle22
21.09.2019 4 z 5

Oddychovka :-)

Lucik94
08.09.2019 4 z 5

Potřebovala jsem něco na odlehčení. No příběh Lady Jane - ten skutečný - opravdu moc lehké čtení není. Byla jsem překvapená, když mi knížku kamarádka doporučila.
Tato kniha je psaná čtivě a vtipně. Příběh je milý. Když člověk přistoupí na to, že historicky je to ptákovina, tak si počte velmi pěkně.
Knížku jsem přečetla asi za týden a čím víc příběh postupoval, tím méně jsem se od knihy dokázala odtrhnout. Ano, jsou lepší kusy, ale tohle mi sedlo :-).