Má krev patří Napoleonovi

S podtitulem: Jedenáct legendárních mužů napoleonských armád a jedna žena.

Název knihy je parafrází věty z posledního dopisu generála Lasalla, nejslavnějšího husara všech dob, a dokonale vystihuje mentalitu mnoha slavných vojáků napoleonské éry, jejichž bouřlivé osudy plné válek, bitev i lásek vydají na dobrodružný román. Takoví byli nejen Lasalle, ale i Cambronne, který vykřikl u Waterloo ono slavné "merde", Daumesnil řečený Dřevěná noha, jenž se odmítl vzdát i po poslední Napoleonově porážce, jezdečtí generálové Montbrun, d´Hautpoul, tři bratři Colbertové i husar Fournier, třebaže Napoleona nemiloval... Výjimečné osudy těchto i dalších mužů (a dokonce i jedné ženy) slavné doby ožívají v knize, kterou renomovaný autor literatury faktu napsal s použitím českému čtenáři neznámých pramenů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27677/ma-krev-patri-napoleonovi-27677.jpg 3.97

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
1. vydání originálu:2009
Počet stran:304
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-243-3665-7

KAREL6725

Dvanáct příběhů, dvanáct osudu , dvanácti hrdinů z dob Napoleonských válek. Hrdinů pro které , čest byla vším. Tohle se čte samo. Doporučuji všem co nečetli , jako vždy výborná kniha od autora. Poutavé, zábavné a poučné .

kralika
06.12.2017

Klasický Kovařík, který se čte jedním dechem. Jen je z mého pohledu trochu znát, že v současné době má již vybroušenější styl. O tu hvězdičku méně jsem dal i proto, že tam pro mě nebylo zas až tolik nového.