Má kočka mi rozumí

Má kočka mi rozumí https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360556/bmid_ma-kocka-mi-rozumi-Khv-360556.jpg 4 13 6

Určitě si rozumíme! Kočky nás stále znovu překvapují. Neomylně poznají, kdy jsme smutní nebo nemocní, mají radost, když my máme radost, podniknou cokoli, aby nás potěšily. V roce 1992 objevili vědci něco naprosto revolučního: v mozku člověka a zvířete existují zvláštní nervové buňky, které jsou klíčem pro empatii, napodobování, chápání a učení – zrcadlové neurony. Způsoby kočičí mluvy tedy odráží lidskou komunikaci. Obava, strach, radost, smutek, odpor, překvapení a zvědavost – to všechno dokážeme interpretovat, stačí rozpoznat ty správné signály. Andrea Kurschus přibližuje, jak kočky komunikují mezi sebou, s jinými zvířaty a především s námi, lidmi. Ukazuje, jak na základě empatie získáváme stále jasnější představu o komunikace i mimo hranice vlastního druhu, a jak se kočky díky svým jedinečným schopnostem učí a orientují ve světě i v interakci s okolím. Podívejte se na svět kočičíma očima.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Esence

Meine Katze versteht mich , 2015

Ajaiwik
03.03.2020 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. První kapitola by se dala shrnout do jednoho odstavce, přišlo mi, že autorka omýlá pořád to stejné dokola... zbylé kapitoly byly plné zajímavých poznatků a zkušeností předvedených na příbězích koček autorky... někdy bohužel podaných pro mě příliš tesknivě...

Alena_S
16.09.2019 4 z 5

Paní zažila spoustu koček a situací, a milé i dojemné příběhy, které z nich sepsala na ukázku, se mi tam líbily nejvíc. (Zachytila i pár skvělých obrázků) Škoda, že jich není celá kniha.
Myslím totiž, že člověk vědoucí, že i zvířátka mají city, se v první třetině nic moc nedozví a přijde si na své až časem, a kdo tomu nevěří, po knize beztak nesáhne.

kamolka
17.01.2019 4 z 5

Bylo to velmi zajímavé a vyskytovala se tam spousta odporných termínů. Kniha se četla rychle, zvlášť když na každé stránce byly krásné fotečky.

vterinka
31.12.2018 5 z 5

Trochu jinak napsaná kniha o kočkách. Autorka zde pro přiblížení a lepší pochopení uvádí k různým tématům vlastní zkušenosti a příběhy svých koček spolu s jejich fotkami. Pro milovníky koček jistě stojí za přečtení. :-)

rarášek
05.09.2018 5 z 5

Velice zajímavá kniha o kočkách, která se snaží vysvětlit, jak je možné, že nám naše kočky rozumí. Celý obsah je doplněný příběhy koček z jejich smečky, nádhernými fotkami a ilustracemi. Díky této knize jsem také o něco moudřejší a už vím, že existují zrcadlové neutrony. ☺️☺️☺️ Zkoušela jsem našeho Barta vyfotit s touto knížkou a on při tom nasadil takový pohled, jako by hleděl někam do dáli. ❤️❤️

meluzena
09.05.2018 4 z 5

Autorka vypozorovala různé zákonitosti v chování koček a načetla mnoho literatury na toto téma, takže svá pozorování podkládá důkazy z literatury. Dozvíte se třeba o zrcadlových neuronech, o frekvenci vrnění, která urychluje hojení, nebo o kocourovi, který v LDN neomylně ohlašuje smrt pacientů několik hodin předtím, než nastane. Tahle „vědecká“ stránka knihy je umně proložena konkrétními příběhy autorčiných koček, takže na své si přijdou i kočkomilové, které až tak netrápí, PROČ se to děje, protože VIDÍ, že se to děje :).
A kdo nechce číst žádný text, může se potěšit nádhernými fotografiemi (ta na obálce knihy je malou návnadou).

kočky empatie

Autorovy knížky

2018  83%Má kočka mi rozumí

Kniha Má kočka mi rozumí je v