Má ji rád, nemá ji rád

Má ji rád, nemá ji rád https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324808/mid_ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4 596 210

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Daisy in Chains , 2016

martina1199
27.07.2021 4 z 5

Tohle bylo skvělé čtení. Jako všechno do této autorky :-) Musím souhlasit s některými komentáři, že je příběh možná trochu překombinovaný, ale i tak - nebo možná právě proto - napínavě zamotaný. Něco málo z Magiiina vyšetřování a její motivace jsem uhádla, ale celou pointu jsem neodhalila, takže mě čekalo na konci překvapení.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Skvělé! Výborně zpracované, překvapivé a velmi čtivé. Trošku mě otravovaly dopisy adresované "jeho lásce".

raty
17.05.2021 4 z 5

Velmi čtivý příběh. Detektivní zápletka, psycho, napětí.
Čtete a čtete a necháte se autorkou pěkně vodit za nos, abyste na konci zjistili, že je všechno jinak, než to vypadalo.
Bavilo mě to.

Leona333
07.03.2021 5 z 5

Tato autorka je mistrní fabulace. Čtete si a čtete. Máte pocit, že je vám v příběhu vše od začátku jasné, nebo aspoň téměř vše... No a pak vás v závěru příběhu autorka přesvědčí o úplném opaku. Tedy o tom, že nic není na první pohled tím, čím se zdá...
Velice povedená kniha.

Peyka
19.02.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla už před pár lety, ale dodnes si pamatuju, že mě zaujal autorčin styl. Spojení kriminálního příběhu a soudního thrilleru jsem ještě nečetla. Bavila mě psychologie postav, se kterou se autorka obstojně poprala. Ke konci už jsem vytušila rozuzlení, ale je to opravdu dobrá kniha. Nenechte se odlákat počtem stran. Pamatuji si, že tenkrát ještě nebyl dotisk její první série s Lacey Flint, ale na tu se taky chystám.

jprst
08.02.2021 4 z 5

Slušná trefa, sice poněkud rozvleklý příběh, ale dalo se to číst a vydržet. Nicméně od této autorky jsem přečetl i výrazně lepší věci a k této knize se určitě vracet nebudu.

bekule
11.01.2021 3 z 5

3,5
Zpětně s týdenním odstupem snižuji o jednu hvězdičku protože při dodatečném psaní komentáře si už moc nevzpomínám o čem to vlastně bylo. Takže taková celkem zapomenutelná četba, v hlavě mě hlavně zůstaly modrý vlasy a spousta dopisů z vězení a naopak.
V-2021/8

alibaba72
23.10.2020 4 z 5

Tak tentokrát dávám S. J. Bolton jen 4 hvězdy, myslím, že kdyby to bylo kratší, tak by se to četlo lépe. Ale když opominu tuto drobnost, tak má kniha velmi zajímavý námět a velmi překvapivé rozuzlení.

Erizzani
14.10.2020 4 z 5

Je to moje první kniha od této autorky a jsem mile překvapená. Je to čtivý, napínavý příběh plný zvratů. Jsem zvědavá na další autorčiny díla.

Kris@
12.10.2020 2 z 5

Bohužel tentokrát od S.J. Bolton přišlo zklamání. Pokud jste již četli jiné její knihy, nebudete vůbec překvapeni. Vše je zcela předvídatelné, motivy se opakují. Velmi nepravděpodobný děj, nelogické chování i uvažování postav. Chuť pustit se do jiných knih od autorky značně poklesla.

Sofós
02.10.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila i nelíbila. Zajímavé téma, takové neotřelé - to hodnotím kladně. Ale... Nespisovná čeština mi neskutečně vadila. Některé skutečnosti byly velmi nereálné a konec, ten byl velmi, velmi překombinovaný. Ale i tak dávám 4*, protože jsem se většinou opravdu bavila.

Forest66
17.09.2020 5 z 5

O postavách si nejsem sice úplně jistý, co si mám myslet, ale příběh výborný. Celou dobu jsem si říkal, že tentokrát je to řešení nějaké snazší, ale zase mě Bolton dostala :-)

RomanDušek
06.09.2020 4 z 5

Zpočátku mi dělalo problémy, kam mám zařadit milostné dopisy mezi Hamishem a jeho milou. Jelikož jsem nevěděl (a ani nemohl vědět) komu jsou určeny a kdo mu je posílá. To samé bylo s novinovými články. Ale na konci příběhu, který se odehrával v jedné z jeskyní, vyšlo vše podstatné najevo a dá se říci, že díly skládačky, které příběh formovaly, do sebe perfektně zapadly...!

Příběh byl vymyšlený opravdu precizně! A to ve všech směrech! To klobouk dolů! Sharon mě velmi překvapila zjištěním, kdo byl skutečným pachatelem těch vražd. Ve finále se tomu ani nelze divit, jak to ve skutečnosti bylo a co bylo hnací silou, která vedla vraha ke spáchání těch činů.

Monkas1
03.08.2020 5 z 5

Za mě určitě ano, doporučuji.

Simona838
28.07.2020

Ctive, skvele na dovolenou. Vadil mi preklad (vyrazy jako napr. vodskodny, von, vobrovskej, vobvinime ji z vomezovani vosobni, vodebrat votisky, vokamzite atd.), naduzivani "v" detektiva nezlidovelo, spis mi lezlo na nervy. Nesedelo to. Detektiv jako vidlak? Spis pablb obecny. Ale to je dane nevhodnym prekladem a nekvalitni jazykovou korekturou - jestli takhle mluvi prekladatelka a korektorky, tak potes koste. Stacily by koncovky (obrovskej).

Alexxxka
02.07.2020 3 z 5

Moje první knížka od autorky. Musím říct, že ta má teda bujnou fantazii :-) Hodně nepravděpodobné ale přes to čtivé.

Canney
29.06.2020 3 z 5

3,5*
Začátek knihy byl sice trošku pomalejší, ale já jsem si ho užívala. Líbili se mi ty části o dívkách, které byly zavražděny a jak je vlastně vrach vylákal. Jeden nebo vlastně dva velké zvraty (nebo odhalení) jsem předpověla tak cca v půlce knihy. Což nějak nevadí, protože mě stalé zajímalo jakým způsobem na to přijdou ostatní. A musím říct, že mi ten konec tak trochu zníčil pocit z celé knihy.

1. Těch zvratů, odhalení a WTF momentů tam bylo docela dost (a to už jsem něco z toho věděla).
2. Strašně přitažené za vlasy - vážně mi to nedávalo smysl. Vlastně mi přišlo, že k některým věcem autorka přišla až ten konec psala. Je rozhodně možné, že jsem tam ty vodítka jen neviděla a to ani zpětně, ale proč! To čtení jsem si tak užívala a pak přišel konec.

Vlak7
08.05.2020 4 z 5

Dlouhé, dlouhé. Za mě zklamání z osoby vraha.

Gibis
29.04.2020 4 z 5

Velmi dobré čtení, napínavé, čtivé a tak trochu jiné, než jsme zvyklí. Dlouho jsem nevěděla, co si o tom všem myslet, koho si oblíbit, komu fandit, kdo je tady teda ten klaďas? A i když jsem si nakonec k fandění nevybrala nikoho, přesto to bylo perfektní čtení a konec byl opravdu dost nečekaný. Má první kniha od Sharon Bolton, ale určitě ne poslední!

Pedruska01
22.04.2020 4 z 5

Právě jsem dočetla a jelikož nejsem absolutně, dejme tomu, kovaná v tomto žánru, tak musím prostě rovnou přiznat, že úplně nevím, co si o tom příběhu myslet. Byla to moje první kniha od autorky detektivních příběhů, anotace zněla dobře, a tak jsem si řekla, že bych se do toho pustila. Sice mám nějakou tu detektivku za sebou - a nejspíš se dají spočítat na prstech jedné ruky. Přeci jenom se považuju za velkého nováčka. Čtení, i když šlo relativně rychle, tak pro mě ten styl byl hodně zvláštní a úplně jsem ho neuvítala, ale dalo se na něj zvyknout. I když v něm vidím trochu mínus.
Hlavní hrdinka Maggie, advokátka, byla už od začátku zvláštní - trochu studený a extravagantní čumák. Nepřestávala mě překvapovat svými schopnostmi - intuicí, informacemi a činy. Dost mě překvapovala. Dovolím si říct, že byla i divná, jako vážně a samozřejmě jsem neměla páru, co ta ženská má za problém. Ale i na ni jsem si dokázala zvyknout.
Hamish Wolfe, sériový vrah měl i v těch písmenech knihy své kouzlo, to se musí nechat. Vzhledem k ději jsem prostě pořád nevěděla, zda věřit anebo nevěřit. Ale byla jsem zvědavá. A dokázal mě mnoha směry překvapit.
Byla jsem hrozně moc zvědavá, protože jsem absolutně nedokázala ani na chvilku něco předvídat. Navíc tam bylo dost věcí, které mi přišli až zbytečné, že se na ně někdo soustředí. Nejspíš klamání a slepé odbočení od důležitějších/stěžejních informací. Dlouho jsem si nemohla vytvořit minimální teorii, protože jsem prostě neměla páru. A když už jsem si vytvořila myšlenku, tak byla pro mě tak ujetá a nesmyslná, že jsem ji zase chtěla zapomenout. Jenže to úplně tak nešlo. Ano, pochlubím se - malou kapkou jsem na to kápla. :D Ale jen v jedné informaci, která sice byla hodně podstatná, ale ne na výši. Ze mě by Colombo jistě nebyl.
Kniha má hromadu stran a až do téměř konce nebylo nic jasné. Objevovali se tam ohromně nečekané věci, z ničeho nic. Udržovalo to zvědavost, napětí a touhu po skutečné pravdě, jádru toho příběhu. A musím říct, že mě to dostalo. Tohle jsem fakt a vážně nečekala, krucinál. Prostě cože? A jak? Anebo taky beze slov a bez myšlenky. Mozek mi to nebral.
Můžu prohlásit, že tenhle příběh byl šílený. Nechápu a zároveň obdivuju autorku, že něco tak nemyslitelného vymyslela. Takže, jak jsem zmínila na začátku, v detektivkách se nevyznám, ale byla to celkem dobrá kniha, takže za mě nejspíš ano. :)

soudní procesy sérioví vrazi psychologické thrillery

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2016  92%Tak to je, tak to bude
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Má ji rád, nemá ji rád je v