Má je vina

Má je vina https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256774/bmid_ma-je-vina-Hmw-256774.jpg 5 225 94

Jednoho deštivého listopadového dne jsou šéfinspektor Ray Stevens a inspektorka Kate Evansová povoláni k případu, které se policistům příčí nejvíc: k usmrcení dítěte. Pětiletého Jakoba srazil rychle jedoucí vůz, po autě a jeho řidiči jako by se ale slehla zem. Všechny stopy vedou do slepých uliček. Ray ani Kate se však nechtějí vzdát; mají pocit, že aspoň tohle mrtvému chlapci dluží… Jenně Grayové se toho osudného večera navždycky změnil život. Před pocitem viny, že nedokázala zabránit Jakobově smrti, prchá do odlehlé velšské vesničky na břehu mořské zátoky. Snaží se skrývat před světem i před svými démony, ale neúprosná setrvačnost života ji vtahuje zase zpátky. Jenna se ocitá rozpolcená mezi výčitkami svědomí a prostou touhou po štěstí, ale krutá minulost se jen tak nevzdá. Když ji dostihne, zdá se, že už není úniku… Napínavý psychologický thriller se šokující zápletkou. Clare Mackintoshová jako bývalá policistka dokázala napsat naprosto přesvědčivý příběh. S tak dokonalým debutem je jasné, že ztráta pro policii znamená zisk pro krimi literaturu.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Víkend

I Let You Go , 2014

Kerberos
06.05.2018 4 z 5

Rozjezd pomalý,ale pak to vezme obrat a nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem to nedočetla.Těžko se pomáhá někomu kdo si nechce nechat pomoct,že ty týrané ženské jsou všechny stejné!

Olous1
06.05.2018 5 z 5

Co k této knize napsat? Perfektní kniha...velice emotivní vzhledem k tomu že zde figuruje smrt malého chlapce (Jacoba).V knize se prolíná i milostná linka a hlavně hodně napětí. Za mě doporučuji na 100%.

Šánka
08.04.2018 5 z 5

Tak jsem si v té první části knihy skoro říkala, jak se kniha dopracovala k tak vysokému hodnocení ( já už jsem komentáře k ní četla před delší dobou, takže jsem nic netušila). Sice se příběh pěkně rozbíhá, objevují se i střípky ze života obou sympaťáků vyšetřovatelů, jenže příběhu nějak dochází dech...., no a to jsem se šeredně spletla :-). Autorka si se mnou totálně pohrála.....
Koncem první části přichází zásadní zvrat, a pak už to sviští v adrenalinovém tempu až do výborného závěru.
Za mě vynikající thriller, pět hvězd a velké doporučení.

harena
19.03.2018 5 z 5

Zpočátku jsem měla dojem, že knihu asi odložím, ale pak příběh dostal spád a nakonec jsem knihu dočítala ještě teď po půlnoci. Nechat se týrat psychopatem je šílené, a asi to každá nezvládne. Tento děsivý příběh vás vtáhne do děje a nenechá dlouho zapomenout.

Kekik
12.03.2018 5 z 5

=Tak dlouho jsem byla neviditelná, a teď jsem co ? Sochařka, která nedělá sochy. Matka, která nemá dítě.=

Slzy v očích již při prvních dvou kapitolách. O pár kapitol dál lehká panika, že se nemohu pořádně začíst. Vyhledání knihy zde na DTB, abych si pročetla pár komentů, zda-li měl někdo též problém se začátkem. Uklidnění v komentářích, že kniha v polovině skrývá převeliký zvrat. Tolik jsem se těšila, že jsem si na stránce 56 řekla- Tak a teď se do toho zakousneš jako žralok do potravy. Naštěstí jsem se začetla mnohem dříve než až v polovině. Ale tedy poslední odstavec první části (slibovaný zvrat)- Tehdy mi čelist spadla dolů. Podruhé spadla na konci druhé části, tedy konci celé knihy. Stejně "děsivý" konec jako u Někdo tě vidí. Epilogy má autorka vyšperkovaný.
Kniha rozhodně stojí za přečtení.
PS- Raye a Kate bych chtěla potkat jako vyšetřovatele i v jiných knihách, myšleno jako série. Jsou mi sympatičtí.

salunka
23.02.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu nudila a myslela, že knížku odložím a nedočtu, ale v půlce přišel zvrat a já jí zhltla během dalšího večera!

Urbana
20.02.2018 5 z 5

Tak jak již bylo uvedeno v komentářích, začátek knihy má pomalejší rozjezd ... ale co následuje potom, tak to je jízda ! Pokud se nenecháte odradit, přečtení této knihy určitě stojí za to.

ctenarkaEva
17.02.2018 4 z 5

Takovou knihu jsem už dlouho nečetla, možná ještě nikdy... Jak už psali mnozí přede mnou, první polovina knihy je spíše pomalejší a poklidnější. Potom jsem najednou měla pocit, že čtu úplně jiný příběh. Takový obrat jsem opravdu nečekala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečetla jsem ji za odpoledne. Napínavé, smutné, ale rozhodně stojí za přečtení.

Knižní střípky
13.02.2018 4 z 5

Tato kniha pro mě měla velmi pomalý rozjezd, až takový, že jsem chvíli uvažovala, že ji odložím nedočtenou. Nicméně jsem si řekla, ne, čti dál a jsem za to moc ráda. V druhé části dostal příběh neuvěřitelný spád a začal se Vám tajit dech, když jste si uvědomili, o co zde vlastně jde. Že opravdu nic nikdy není černobílé, nic není tak, jak se to od počátku jeví. Pro mě to byl ale velmi smutný příběh. Žádná z žen by si neměla ničím takovým projít, musí to být hrozné....

laura
08.02.2018 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. V polovině knihy mi poklesla čelist a vracela jsem se na začátek, jestli mi něco neuteklo. Geniálně vymyšlené, ovšem takhle týrat čtenáře... Já prostě nějak nedávám tyhle příběhy... Všechny takové komentáře typu: Proč neodešla, proč tak dlouho... Víte, nikdo si neumí představit, jak těžké to je. Nikdo, kdo to nezažil. Každý jen říká: Já bych tohle, já bych tamto... Ale skutečnost je jiná. Nemít žádný příjem, nemít zázemí, ale mít strach... Slyšet: Vždyť on je tak prima chlap, ty si to musíš vymýšlet... Prostě, tohle nikdo nemůže chápat lépe, než zase jen ten, kdo ví... Tahle kniha mě prostě rozmasakrovala...

Misa.K1
04.02.2018 4 z 5

I já se připojím ke chvále knížky. Skvělé čtení, sice jsem zvrat v ději čekala, takže mě to nešokovalo :) , ale stejně knížka nezklamala. Moc mě bavilo i prostředí velšské samoty a příběh vyšetřovatelů. Moc ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

hs777
01.02.2018 4 z 5

Geniálně napsáno - čtu, lituji, soucítím ... jsem skoro v půlce, pomalu se začínám nudit a najednou zjistím, že celou dobu čtu úplně něco jiného! Takhle mne myslím ještě žádný autor nenachytal. Rozhodně doporučuji, ale pro maminky menších dětí to může být dost silná káva.

intelektuálka
05.12.2017 5 z 5

Výborné čtení - dvě ženy s pocitem viny a ještě netuší, co je spojuje. A útěk nic nevyřeší, člověk se musí srovnat sám se sebou. Sotva se Jenna pomalu vrací zpět do života, minulost je tu...
Žádný člověk nesmí být majetkem toho druhého!
Určitě doporučím.

kneslova
27.10.2017 4 z 5

Velké plus, které se musí ocenit je neuvěřitelný obrat v druhé části knihy, jelikož myslíte , že čtete o něčem jiném než je skutečnost, jinak pro mne průměrný příběh. Ale velká fantazie autora a velice doporučuji

Hella
25.09.2017 5 z 5

Špičkový psychothriller, špičkový! A ještě si u něj prožijete škálu emocí: Nevěřícnost, bolest, lítost, strach, zlost...

Calibra
22.08.2017 4 z 5

Kniha, která se v 1. části tváří trošku jinak a možná se musíte i trochu nutit do čtení, ale v 2. části už ji nedáte z ruky.

Radimski
08.05.2017

No nejsi sam, ja ji precetl jednim dechem az jsem byl nas....nej, ze musim do prace a nemoci cist!!!

jarin58
06.05.2017 5 z 5

Koukám na recenze a jsem asi jediný muž který knihu přečetl.Musím ale říci že mne nadchla.Závěry většinu knih pokazí,ale tady napětí graduje.

Karolína52
07.03.2017 4 z 5

Napínavý psychothriller. Zpočátku se děj rozvíjel pomalu, ale od poloviny knihy to stálo za to.
Skvělé čtení. Doufám, že to není poslední dílo této autorky.

martiline
07.02.2017 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst. Skvělé "zpracování". Kniha mne doslova vtáhla do děje.