Má cesta. Život legendárního horolezce.

Má cesta. Život legendárního horolezce. https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31261/ma-cesta-zivot-legendarniho-horolezce-31261.jpg 4 19 4

Kniha přináší celkový pohled na život Reinholda Messnera jako extrémního lezce, poutníka pouštěmi a ledem, evropského poslance, zakladatele musea, sedláka a majitele bio-farmy. Zajímavý život bez kompromisů odhaluje jeho tragédie i zlomy, nejhlubší Messnerovy myšlenky a jeho neustávající hledání cesty k poznání sebe samého. Kniha vznikla na základě uveřejněných článků, rozhovorů a vzpomínání, obsahuje 32 stran barevné přílohy.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: ,

Mein Weg

Renca.ch
Renca.ch
10.03.2024 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři, taktéž jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik gramatických chyb. První půlka knihy je zajímavý životopis, druhá půlka je formou svérazných rozhovorů.I tak kniha stála za přečtení a zamyšlení.

jan9772
jan9772
16.02.2024 2 z 5

Chtěl jsem si přečíst nějakou knihu od R. Messnera, vybral jsem si tuto, a vybral jsem si špatně.
Začíná to slibně, dětství v Jižním Tyrolsku, první výlety do skal s otcem a bratrem, první vrcholy v Alpách, první expedice do Himálaje, Nanga Parbat, první na Everestu bez kyslíku, první sólo na Everest a konec. Tahle část knihy je na 4 hvězdy.
Pak 2/3 knihy následují rozhovory sesbírané z různých časopisů, které jsou dost nuda. Messner v nich obhajuje svojí vizi horolezectví, lamentuje nad současnými komerčními expedicemi vytvářejícími fronty na Everest, filozofuje nad lecčím, zmiňuje svojí politickou kariéru atd. Nejzajímavější jsou asi rozhovory o akci, při které zemřel jeho bratr Günther.
Z těch rozhovorů jsem si odnesl pocit, že pán je trochu (dost) egoista. Nicméně klobouček za to co všechno zvládl.
Mimochodem, v té knize je tolik překlepů a chyb, že to snad nikdo před vydáním nečetl.

Moravan
Moravan
27.04.2015 5 z 5

Mozna ze v knize jsou chyby, ale tuto knihu ctu snad poctvrte a stale se k ni rad vracim a proto jsem ji dal take 5 hvezdicek. Tuto knihu doporucuji i tem co maji radi poutave cteni. Jen kdyby tato kniha mela vice stranek ale to se neda vytknout mozna jedine co bych vytkl je zde mala fotograficka priloha.

tatrana
tatrana
21.03.2013

Ještě jsem nečetla knihu, ve které by se vyskytovalo tolik chyb a stylistických nedostatků v překladu. Nesčetněkrát se v knize chybně vyskytuje ‚jsme‘ místo ‚jsem‘ a je plná překlepů. Často opakující se slovo ‚již‘ místo ‚už‘, dává textu archaický nádech. Celé to dává dojem, že tady chtěl někdo co nejdříve a co nejrychleji vydělat bez ohledu na kvalitu. Pár chyb se může vyskytnout v každé knize, ale z tohoto nepřeberného množství chyb má čtenář dojem, že text nikdy neprošel korekturou. Reinhold Messner sice píše zajímavě a poutavě, ale jeho dílo dost utrpělo na kvalitě.