Má cesta za štěstím

Má cesta za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474529/bmid_ma-cesta-za-stestim-nK0-474529.jpg 5 222 71

Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství. Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou. Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti.... celý text

Kabuky
07.08.2023 5 z 5

Vynikající autobiografie.

Kackac77
03.08.2023 3 z 5

Já tady půjdu trochu proti proudu. Knížka se mi moc nelíbila. Nudila mě. Nejsem fanouškem Karla Gotta, ale vážila jsem si ho jako člověka. A tak jsem asi očekávala, že se v jeho životopise dočtu o něčem... prostě o něčem. Knížka je ale nezajímavá a plytká. Pohled Karla Gotta tady působí dost omezeně a zúženě. Některé věci jsem mu tady nedokázala věřit... Někdy ráda čtu životopisy o známých lidech, připadají mi inspirující. V této knize mi ale připadá, jakoby chtěl Karel Gott celý svůj život přetřít na růžovo. Všechno je to takové "líbivé". Rozhodně ne inspirující, a to by zrovna u Karla Gotta být mohlo.

Davik77cz
09.06.2023 5 z 5

Nádherná kniha, pestrá, zajímavá, skvěle se čte... :-)

E.l.i.a
26.02.2023 4 z 5

Pro fanoušky Karla Gotta povinnost mít ji doma v knihovně. :)

Maggot.87
21.01.2023 3 z 5

Kniha pro fanoušky. Pro nefanouška jako jsem já kniha postrádá jakýsi přesah, hloubku. Pan Gott byl ve své době určitě vynikající zpěvák, často ale také alibista.

Rozhodně byl ve svém oboru profík. Nicméně mu jeho zaměření zřejmě často zužovalo celkový pohled na život.

Pro ucelený pohled na dobu bych doporučil např. vynikající knihu: https://www.databazeknih.cz/knihy/gott-ceskoslovensky-pribeh-463577

Pepa0216
18.01.2023 5 z 5

Nikdy jsem nepatřil mezi fanoušky Karla Gotta a tak jsem se mu nikdy nevypravil na koncert, ač nyní toho již trochu lituji. Kniha je psaná velice čtivě. Máte pocit jako byste svět s Karlem Gottem procestovali, jako byste patřili mezi jeho blízké přátele. Karel Gott neschovává nic a přesto nechce být nijak bulvární, což připisují ke kladnému. Vysvětluje i svůj vztah k režimu a nařčení že byl zpěvákem režimu. Osobně mu naprosto rozumím a kdo tehdy nežil, tak to těžko posoudí. Karel Gott uspěl i v zahraničí hlavně v Německu, Rusku, vystupoval i v USA a dalších zemích. Tato kniha je oslavou jeho života. Možná někdo namítne že je moc optimistická, ale to je Karel Gott, kterého za jakékoliv situace provázela dobrá nálada, vstřícnost a umění dívat se na svět pozitivně. Karel Gott svůj život jak uvádí v závěru dobře prožil a není důvod mu to nevěřit. Život mu však do cesty nenadělil jen úspěch a slávu, ale i překážky ( úmrtí kolegů, partnerek, vztahové problémy) se kterými se vypořádal inspirujícím způsobem.

MarcoPolo936
10.12.2022 5 z 5

Cesta životem skvělého zpěváka a taky úžasného člověka napsaná jednoduše krásně a doplněna skvělými fotografiemi.... "A delší bejval den, a závažnější slib, i ruce krásných žen, mě hladívaly líp. A kde je dneska asfalt, tam byl tehdy jíl....."

brabofka
08.11.2022 5 z 5

Zajímavá kniha. Spousta fotek, textu, komentářů. Je vidět, že si s tím p. Gott dal opravdu velkou práci. Nicméně kdo čeká nějaké šokující, bulvární informace, ať není překvapen. Nic takového se neděje. Je to jen opravdu zmapování celého života tohoto zpěváka jím samotným.

Barulinkas
07.11.2022 5 z 5

Knihu jsem koupila s tím, že to je skvost,který by měl být v knihovně. Prvotně jsem vůbec neměla v plánu knihu číst, prolistovala jsem ní a řekla si,že je opravdu pěkná. Na chviličku jsem se začetla a už to bylo! Kniha je krásně čtivá, pro mě určitě zajímavá, jelikož o Kájově životě jsem skoro nic nevěděla a byla jsem dojatá. Člověk se nad knihou pousměje,uroní slzu. . Můžu jen říct, že opravdu lituji toho,že jsem ho neviděla či neslyšela naživo. Ano,patřím k mladší generaci a právě to je ten důvod proč lituji....už se jen tak nenajde takový NĚKDO! Kája byl velikán,hodný a skromný člověk. Určitě doporučuji všem si knihu přečíst,ikdyž nejste největším fanouškem Karla,tak věřím, že vás kniha dostane a zahřeje u srdce.

Lucciella_L
30.09.2022 5 z 5

Dárek od manžela. Kniha mě mile překvapila a potěšila. Je to nádherná vzpomínka a fanouškům by neměla chybět v knihově.

Janizoun
31.08.2022 5 z 5

Jako fanynka hudby jsem neodolala a zakoupila jsem si tuto knihu. Říkala jsem si, takovou obrovskou knihu ještě nemám a Karla Gotta těžko někdo nahradí, byl nejlepší, musím jí mít :-) A nelituji, kniha mě "dostala". Je to unikátní biografie. Ještě nikdy jsem se nesetkala s tak rozsáhlou knihou o umělci. Kniha je "nabitá " životem Karla Gotta jako žádná jiná. Má krásné fotografie a je skvěle napsaná, nemám co vytknout, je to nádhera.

BARBARRKA
27.07.2022

O jeho hlasu už asi bylo řečeno i napsáno vše a já ho milovala, co jsem rozum vzala. A jeho úsměv? Takový, o kterém se říká, že ukončuje války a všechny jsme věřily , že nás rád vidí. Co jsem mu zazlívala? Poslal mě napsat si úkoly, když jsem se mu vetřela do šatny. No, bylo mi patnáct, vypadala jsem na dvanáct, takže palec nahoru:-).
Četla jsem samozřejmě i jeho předchozí biografie... Říkám to písní, například a film KAREL jsem víceméně probrečela a tuhle knihu čtu tak dlouho, protože některé pasáže zase zalévám slzami. Svět bez něj už nebude jako býval, ale to se asi týká hlavně nás, které jeho hlas provázel většinu života. Takže teď mohu listovat touhle knihou po zbytek svých dnů a vzpomínat.

IvaKo
14.07.2022 5 z 5

Rozsáhlá autobiografie zpěváka, který provázel naše životy je napsaná upřímně, místy s vtipným nadhledem, jindy s hlubším zamyšlením. Při čtení jsem úplně slyšela hlas KG, jeho charakteristickou dikci. Rozhodně zajímavé nahlédnutí do jeho života, jeho zrání jako zpěváka i člověka. Na konci mi bylo znovu smutno z jeho odchodu.

boeink
17.06.2022 5 z 5

Tady není co dodat. Kniha je krásná, je v ní spousta fotek a je napsána tak poutavým způsobem, že nelze odložit. A to ani nemusíte Karla zbožňovat. Já ho nezbožňuji, ale obdivuji jako zpěváka a mám ráda jako člověka, i když tady už není.
Hodnotit jinak než 100% prostě nemůžu.

Kniholenka9
27.05.2022 5 z 5

Přečtu si pár kapitol a prohlédnu fotky, tak ne, životopis Karla Gotta je napsán tak čtivě a poutavě, že jsem jej přečetla celý. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí z jeho života a že si ho teda uměl užít. Doporučuji, rozhodně stojí za to.

Damaj
09.04.2022 5 z 5

Moc hezky napsaný životopis největšího Čecha, Karla Gotta. Čtenář jeho knihy se dozvídá spoustu podrobností z Karlova života, ale i informace o době, v které vyrůstal a začínal nebo byl na vrcholu v kariéře. Nádherná velká kniha doplněná spoustou fotografií.

Buchtičkajani
20.03.2022 5 z 5

Půjčila jsem si ji od babičky jen kvůli fotkám, a nakonec jsem ji přečetla. Někteří kapitoly zajímavé, jiné humorné a i na smutné se dostalo, prostě život Karla Gotta. Moc hezká knížka.

VěraČamková
19.03.2022 5 z 5

Z knihy jsem naprosto nadšená. musela jsem jí koupit i své devadesátileté mamince, protože něco tak laskavého a milého jsem už dlouho nečetla... Karel byl mistrem ve všem, co dělal, a kniha je opravdu povedená, čtivá, veselá i plačtivá, vůbec nelituji času, nad stránkami stráveného a určitě se budu vracet stále ...

Kaja1
23.02.2022 5 z 5

Byl to příběh naplněného života člověka, jemuž byl dán dar nádherného hlasu. Rozdával radost po celý svůj život, žil jak žil, a díky, že jsem mohla ten jeho život prožít aspoň na papíře.

AngeliS
03.02.2022 5 z 5

Naprosto upřímně říkám, že jsem ji celou nepřečetla. Jenomže! Nesla jsem si ji původně domů pro babičku, že jen nakouknu na fotky. Najednou jsem se přistihla, že už ji několik hodin čtu a venku je noc. Je to opravdu napsané, jak chtěl. Jako román. Poté jsem některé kapitoly už přeskakovala a vybírala jsem si. Ovšem i za tu krátkou chvíli jsem si stihla pobrečet, ale i se opravdu upřímně zasmát. Jako... jeho první auto! :D Ale neříkám, že se k ní ještě někdy nevrátím. Ale od původního, jen to prolistuju... vlastně úspěch :) Božká kniha.