(M)Učednice

(M)Učednice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351028/bmid_m-ucednice-NtM-351028.jpg 4 366 126

Její matka už ve svém domě spáchala několik vražd a nejenom to – v záchvatech pomatení mučí svoji dceru, aby se hrůz účastnila. Matka předtím taková nebyla a měla svoje děti ráda, a Annie matku ji přese všechno ještě pořád miluje, ale jediný způsob, jak může strašlivým událostem udělat konec, je udat ji na policii. Annie pak dostává v životě druhou šanci. Má novou identitu, jmenuje se teď Milly, a žije v nové, zámožné pěstounské rodině, díky které dokonce začne chodit do prestižní soukromé školy. Jenomže pokračující vyšetřování jí dalšími a dalšími výslechy připomíná tragickou minulost. Milly má být hlavním svědkem obžaloby v soudním procesu s její matkou, který se neúprosně blíží. Otřesená Milly se trápí pochybami – převažují u ní zděděné předpoklady, nebo ji víc ovlivňuje to, co dobrého i hrozného dosud zažila? Dokonce i v novém domově Milly potkávají nesnesitelné chvíle, když ji šikanují její vrstevnice. Napětí se už nedá unést, svědomí v ní bojuje se smrtelným vábením a ona se musí definitivně rozhodnout. Dokáže zapřít matčinu krev a uniknout běsům? Vzepře se našeptávání démonů a zaplatí za to, anebo se stane učednicí své matky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Leda

Good Me, Bad Me , 2017

harena
06.11.2017 5 z 5

Děsivý a zneklidňující PSYCHOthriller, který vás okamžitě vtáhne do děje, upoutá a nepustí do poslední stránky. O temnotách a zlu v duši, o hrozných věcech, které nejde pochopit, o křehkých dětských srdíčkách, které krutý začátek zkroutí do prapodivných tvarů, o niterné bolesti, kterou prochází 15-ti letá dívka. Mistrně popsaný psychologický boj dívky, která se snaží normálně žít a nebýt jako matka.
A strašné je, že není vše jenom vymyšlené. Na konci spisovatelka děkuje všem malým i starším pacientům i sestřičkám z psychiatrického oddělení,na kterém pracovala, že bez nich by námět na tuto knihu vůbec nevznikl. Věřím, že o Ali Land ještě uslyšíme a brzy si přečteme její další díla.

MMacicekk
06.11.2017 5 z 5

Skvělý psychothriller, dostatečně zvrácený na jednu stranu, ale ohromující na stranu druhou. Autorka píše velmi čtivě, Milly a její příběh vás doslova přikovají do křesla a knihu nepustíte z ruky do té doby, než ji budete mít celou přečtenou. Po přečtení poslední stránky budete zírat s otevřenou pusou dokořán a vstřebávat poslední slova. I přesto, že kniha je mnohdy předvídatelná právě těsně před odkrytím karet, užijete si ji a budete doufat, že vše je jen fikce a že autorka nečerpala ze skutečných událostí. (M)Učenice je totiž skutečně odstrašující příběh, na který jen tak nezapomenete a vryje se vám hluboko do kůže.

hs777
04.11.2017 5 z 5

Patnáctiletá dcera, po hrůzných letech prožitých se svou matkou - vražedkyní malých dětí, ji udá na policii. Jak ale pokračovat ve svém vlastním životě, když „z osmdesáti procent to závisí na genetice, ze dvaceti procent pak na prostředí, ve kterém vyrůstáte“? Odpoledne jsem do knihy jenom nakoukla a až pozdě v noci zavřela.

Barbucha12
26.10.2017 5 z 5

Parádní čtení. První polovina pro mě krapet nudnější, ale když se přehoupla druhá, už jsem byla napnutá jak kšandy až do poslední stránky.

Iwíček
22.10.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.

rodak
22.10.2017 4 z 5

Od začátku to bublá že se něco stane.Stane,čekal jsem to dříve.Jinak dobré -je to taková sonda do života mladých se vším co k tomu patří plus vražednopsycho zápletka.

Siraelxy
22.10.2017 4 z 5

Psychothriller, který je o temnotách v duši. Čte se dobře, je zajímavé sledovat myšlenky hlavní představitelky. To jak se pere sama se sebou....

martina5281
18.10.2017 4 z 5

Bylo to fajn napínavé čtení, chvílemi jsem se musela vypořádávat s nepříjemnými pocity úzkosti, ale ten konec se dal předpokládat.. Za mě proto jen 4*.

čef
18.10.2017 5 z 5

Příběh ze světa budoucích ředitelů světa, kteří v současnosti stále něco "šudlají" prstem na displeji svých "vymazlených" phonů. Příběh, místy výpovědí nezletilé připomínající Salingerův román "Kdo chytá v žitě" avšak nejen modernější, ale i mnohem zvrácenější, jako je asi i sám svět kolem nás - plný manipulace, pokrytectví, šikany, kde vítězí jen ti nejotrlejší, bojující jen za své zájmy bez jakéhokoliv svědomí. Velmi přesvědčivě podáno od autorky, o které myslím, že ještě hodně uslyšíme a doufám, že si i přečteme další její výborná díla.

perpe2a
15.10.2017 4 z 5

Já půjdu trochu proti proudu. Knížka nebyla špatná, byla dobrá, ale za mě něco chybělo. Nebyla super, ale za přečtení stojí.

fis.rena
12.10.2017 5 z 5

Promyšlený,sofistikovaný,dokonalý,dechberoucí,hrůzubudící,úžasný psychothriller,kterému provolávám 3x nazdar. Sotva vidím na psaní tohoto komentáře po tom,co jsem dala třičtvrtě knihy na jeden zátah a dvě "nervní" kafe :D doporučuji!

BarBarBar
11.10.2017 5 z 5

Celá kniha naprosto super. Od začátku až ke konci je to napínavé, nutí Vás to číst dál a dál, víc a víc. Ale, ale, ten konec. Po tom rozjezdu a celkovém průběhu knihy jsem čekala, já nevím, možná větší odhalení, bombu, která by to dotáhla na větší psychoušskou úroveň, nevím jak jinak to napsat. Ale jako celek se mi to moc líbilo.

Vladísek
11.10.2017 5 z 5

Kniha mě hodně bavila, děj gradoval a vše bylo dávkováno postupně. Konec byl přesně takový, jaký jsem očekávala a k jakému to po celou dobu čtení spělo. Opět kvalitní psychothriller na pultech českých knihkupectví, který rozhodně mohu jen doporučit.

limruska
09.10.2017 5 z 5

Tak v tomto případě to byli nejrychleji pročtené peníze, co kdy pamatuji a nelituji.
Opravdu skvělá kniha!
Mimo jiné je zde výstižně ukázáno, jak prostředí, ve kterém vyrůstáme, nás ovlivní.
Možnost volby není a v některých případech "bohužel".

ZuzkaVac
07.10.2017 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem kdy četla. Dá se přečíst na jeden zátah.

Katte192
06.10.2017 5 z 5

Takhle sedíte, nohy na stole a ještě dvě hodiny po té, co dočtete poslední stránku, jste pohlceni tím, co jste si právě přečetli. Naprosto dechberoucí. Nechci psát nic víc, protože tohle si musí každý přečíst sám. Autorka naprosto geniálně používá každou tečku, každé písmeno či pomlčku. V textu nacházíme drobné detaily, ke kterým se pak vrací v dalších kapitolách. Maličkosti prostě dělají dokonalost. Vše dává smysl, vše navazuje a vytváří naprosto geniální celek. Jednoduše si nevzpomínám, kdy naposledy ve mě kniha zanechala tak hluboký dojem.

Michaeella
05.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih , co jsem za poslední dobu četla !

Danago
24.09.2017 5 z 5

Tak tato kniha je plným právem označena jako psycho thriller. Od této knihy se neodtrhnete dokud ji nedočtete. Je ve všech směrech promyšlená místy je drsná, ale především uvažováním hlavní hrdinky a to k ní prostě patřilo. Rozhodně se mi nezdála nechutná ani nijak brutální. Příběh je skvěle vystavěný, plný nečekaných zvratů a překvapení , je naprosto nepředvídatelný. I když během čtení člověka všelicos napadne. Ale jak dalece je potom překvapený, to už záleží a odhadu myšlení hl. hrdinky. Je to výborně napsaná knížka, pro milovníky tohoto žánru je to dokonalá volba. Nepotřebuje žádné srovnávání a žádné ani nesnese. Je naprosto jedinečná.

Mini.Baby
23.09.2017 5 z 5

Neměla jsem problém včas zhasnout lampu a spát. Žádný strašák to nebyl. Nenašla jsem nic brutálního ani nechutného jak tu někteří píšou. To je trochu škoda, ale líbilo se mi to!

Latisha
21.09.2017 5 z 5

Jsou knihy u kterých člověku naběhne husí kůže a musí se utěšovat, že je to jenom kniha. A právě tenhle pocit jsem měla u (M)Učednice!

vraždy psychoterapie rodinné vztahy šikana matky a dcery

Autorovy knížky

Ali Land