(M)Učednice

(M)Učednice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351028/bmid_m-ucednice-NtM-351028.jpg 4 364 125

Její matka už ve svém domě spáchala několik vražd a nejenom to – v záchvatech pomatení mučí svoji dceru, aby se hrůz účastnila. Matka předtím taková nebyla a měla svoje děti ráda, a Annie matku ji přese všechno ještě pořád miluje, ale jediný způsob, jak může strašlivým událostem udělat konec, je udat ji na policii. Annie pak dostává v životě druhou šanci. Má novou identitu, jmenuje se teď Milly, a žije v nové, zámožné pěstounské rodině, díky které dokonce začne chodit do prestižní soukromé školy. Jenomže pokračující vyšetřování jí dalšími a dalšími výslechy připomíná tragickou minulost. Milly má být hlavním svědkem obžaloby v soudním procesu s její matkou, který se neúprosně blíží. Otřesená Milly se trápí pochybami – převažují u ní zděděné předpoklady, nebo ji víc ovlivňuje to, co dobrého i hrozného dosud zažila? Dokonce i v novém domově Milly potkávají nesnesitelné chvíle, když ji šikanují její vrstevnice. Napětí se už nedá unést, svědomí v ní bojuje se smrtelným vábením a ona se musí definitivně rozhodnout. Dokáže zapřít matčinu krev a uniknout běsům? Vzepře se našeptávání démonů a zaplatí za to, anebo se stane učednicí své matky?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Leda

Good Me, Bad Me , 2017

nik077
nik077
19.12.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny....dobře napsané...některé postavy v knize divné....nechybí napětí....konec jsem očekávala...moc mě ani nepřekvapil....

Luca287
Luca287
15.11.2018 4 z 5

Depresivní..konec se dal tušit.. :-))

scharko
scharko
06.11.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem .

Mitchiia
Mitchiia
22.10.2018

Výborná knížka !
Byla to po hodně dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a ve velmi krtáké době.
Byla čtivá, plná zvratů, každý den jsem se těšila až si k ní opět sednu !
Prostě dokonalá ! Jendoznačně doporučuji.

LostSurvivalist
LostSurvivalist
14.10.2018 5 z 5

Nemohu rict, zda se mi to cetlo dobre ci spatne. Bylo to desive. Skutecne. Prekvapive.

orinka3
orinka3
30.09.2018 3 z 5

Snadné čtení, které nemá žádnou hloubku. I přesto, že jde o krutou tragédii, která poznamenala mladou dívku, a celá knížka je věnovaná jejím vzpomínkám a strachům, je to vlastně docela plytké. Před soudem s její zvrácenou matkou se o ni stará psycholog (nebo je to psychiatr?) ve své rodině, kterou ovšem on sám zdaleka v pořádku nemá a svůj úkol hlavy rodiny neplní ani náhodou. Nerozumím proto, proč si přibral tak nesnadný úkol. Jinak klasická školní šikana k dívce, která je odlišná, a dá se čekat, že bude pomstěna.

makemake
makemake
14.09.2018 4 z 5

Chvíli jsem si zvykal, pořád jsem se nemohl rozhodnout, jestli to šokovat má, nebo nemá, pár mrtvejch harantů už v týhle době nikoho úplně nedojme, ale asi mě to nakonec začalo bavit. Možná ta nesnesitelná tíha života, nejen hlavní hrdinky, ale taky všech okolo ní - pěstounská rodina, která nezvládá svoje dítě, ale zachraňuje cizí, vztek, smutek a postupná manipulace, jo, nakonec to šlo.
Jo, to sezení na schodišti jsem už od začátku považoval za něco, z čeho se vyklube ... to, co se vyklubalo.

Jack Bauer
Jack Bauer
12.08.2018 2 z 5

Nechal jsem se opět zlákat vysokým hodnocením a komentáři, ale od začátku mě kniha i přes zajimavý děsivý námět nebavila. Děsně psané a jakobych četl druhý díl, kdy se dívka do stala do pěstounské péče a v myšlenkách se vrací k minulosti. Dle přebalu knihy jsem očekával mnohem víc.

Agatha84
Agatha84
31.07.2018 2 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala, než jsem do této knihy pustila. Teď už nevím proč. Souhlasím s jedním z příspěvků, že více než o thriller jde o příběh ze střední školy. Do 3/4 je tempo rozvláčné, myšlenky a emoce se opakují, jsou tak trochu nadbytečné a tříštivé. Napětí se nestupňuje, celé je to prostě jen zbytečně dlouhé. Konec je pak logicky přeexponován rádoby napětím.
Nelíbilo se mi to. Spoustu věcí jsem nepochopila, nebo nebyly uzavřeny (kamarádství s Morgan). A nemůžu si pomoci, ale stejně je mi Milly/Annie líto. Pokud by měla zažít takové (hrozně zdramatizované) traumatické dětství a pak se dostat do rodiny "psychologa" (za ty uvozovky se omlouvám, ale podle mě byl naprosto mimo), která je pošahaná minimálně stejně jako ta původní, tak co se jako dalo čekat?

ErikaJ
ErikaJ
25.07.2018 4 z 5

Takové depresivní čtení, poutavě napsané, lehce čtivé. Konec překvapil...

ilčidlo
ilčidlo
08.07.2018 3 z 5

Neměla jsem dobrý pocit při čtení, už bych nechtěla takovou knížku číst

Ticiana
Ticiana
04.07.2018 5 z 5

Moc se mi libila a prectena za den. Doporucuju.

Lenicka90
Lenicka90
29.06.2018 4 z 5

Tak knizka byla uplne neco noveho,co jsem jeste asi nic podobneho necetla,docela me bavila,ale umim si predstavit,ze pro narocnejsiho ctenare by to mohla byt docela nuda. Kazdopadne to bylo napinave a tajuplne,clovek si porad predstavuje co vsechno se hlavni hrdince delo a byla jsem trochu zklamana,ze se ctenar ani na konci knihy uplne zcela nedozvi,co vsechno musela prozivat. Kazdopadne zaver docela prekvapivy :)

blanickaa1
blanickaa1
25.06.2018 5 z 5

Velmi napínavá kniha a na konci jsem teda vyloženě čuměla :)

edith79
edith79
22.06.2018 5 z 5

Bylo to depresivní, temné čtení. Bylo to napínavé a mělo to tíživou atmosféru. Díky stylu psaní jsem rozuzlení do poslední chvíle netušila a to mě baví. Doufám, že vyjdou další knihy autorky, budu čekat.

Mark.
Mark.
21.06.2018 4 z 5

Moje očekávání bylo větší, ale zklamaná jsem nebyla. Kniha byla napsaná čtivě. Místy děsivě a napínavě.

Alexxxka
Alexxxka
20.06.2018 5 z 5

Od knížky jsem se neodtrhla. Promyšlené, poutavé ... Četla se sama. Líbila se mi moc a proto doporučuji.

evilunicorn
evilunicorn
13.06.2018 2 z 5

No tedy,musím říct za mě hodně velké zklamání.Možná,že jako krátká novela by to fungovalo,ale jako román je to bez napětí,nudné a opravdu hodně předvídatelné.Pro mě ztráta času a v tomto případě i ztráta peněz..Opravdu nechápu ty pochvalné recenze,mám pocit že jsem snad četl jinou knihu.. Pod pojmem "psychothriller" si vážně představuji něco jiného,tohle je čajíček

ArwenAragorn
ArwenAragorn
20.05.2018

Fascinující, do detailů promyšlený, šokující psychothriller. Prožívala jsem s Annie (Milly) každý okamžik jejího života, jejího malého soukromého pekla.
Kniha není jen silným adrenalinovým zážitkem, ale ať chcete nebo nechcete, dostane se vám hluboko do hlavy a myšlenky na ni jde těžko vytěsnit. Musíte číst pořád dál a dál s napětím, co zneklidňujícího nebo dokonce děsivého přinese další stránka.
Nálepku světový bestseller si (M)Učednice tentokrát určitě zaslouží stejně jako nejvyšší ohodnocení.

Len2očka
Len2očka
04.04.2018 4 z 5

Poutavé a čtivé,dobré to bylo.

vraždy psychoterapie rodinné vztahy šikana matky a dcery

Autorovy knížky

Ali Land