Môj príbeh

Môj príbeh https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319521/bmid_m-j-pribeh-WqY-319521.jpg 4 25 8

Steven Gerrard odohral za reprezentáciu Anglicka tretí najvyšší počet zápasov v jej histórii. Možno ho považovať za najväčšieho a nepochybne najoddanejšieho britského športovca jeho generácie. No kto je v skutočnosti Steven Gerrard? Predovšetkým je to jeden z najpríťažlivejších športových vzorov. Za svoj milovaný Liverpool odohral viac než sedemsto zápasov a ďalších stoštrnásť v drese anglického národného tímu. Ako sa však stal tým, kým bol? Ako sa mu podarilo udržať tak dlho v špičke najťažšej futbalovej ligy sveta? V knihe Môj príbeh hovorí Steven Gerrard otvorene o svojej výnimočnej futbalovej kariére, o pozadí kľúčových zápasov a prináša zaujatý pohľad hráča priamo na ihrisku. Či rozpráva o ohromujúcom triumfe Liverpoolu v Lige majstrov v roku 2005, alebo o svojich výkonoch na mnohých svetových a európskych turnajoch, zakaždým nám sprostredkúva vzrušujúci zážitok z prežívania výhier – i prehier – pred zrakmi desiatok tisícov rozvášnených divákov. Nadovšetko však spoznávame neuveriteľný a zriedkavý osobný príbeh o lojalite k jednému klubu v dobrom i v zlom, nech bola cena akákoľvek. Kniha Môj príbeh je poslednou bodkou odvážneho, statočného, poctivého, no i chybujúceho futbalistu, akí sa už nerodia, je príbehom muža, ktorý si stál za svojím slovom, za svojím klubom a bol vždy sám sebou.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Sport

Vydáno: , Timy Partners

My Story , 2015

jan.para
09.09.2022 4 z 5

Je to vlastně popis několika posledních sezón Gerarda v Liverpoolu včetně zákulisních informací.

CliffBooth
03.05.2020 4 z 5

Po fanouška Liverpoolu povinost. Knížka je krásná . Gerrard je milý clovek . Není to čtení jako Ibrahimovic třeba , ale fanoušci fotbalu se zabaví i tak. Jediný co mě trosku zklamalo jsou ty deprese fotbalistu , nečekal jsem , ze i Steve měl takový stavy , každopádně jeho kariéra a oddanost jednomu klubu je krásná. Ten titul by si zasloužil , třeba jako trenér kdoví...

Jack93
23.11.2019 5 z 5

Strhující autobiografie liverpoolské legendy. Pokud milujete fotbal, budete hltat každou stránku, bez ohledu na to, zdali jste fanouškem "Reds" či nikoli. Nejde o klasický životopis s událostmi řazenými chronologicky. Gerrardův příběh pojednává především o jeho posledních dvou sezonách v Liverpoolu. Oklikou se Gerrad vrací do svých mládežnických let před vstupem na velkou scénu a opakovaně pojednává o tragédii v Hillsborough. Nevynechává ani ohlédnutí za působením v anglické reprezentaci či zázrakem v Istanbulu. Rozhodně strukturovanější děj než u sira Alexe.

Igor1311
09.03.2019 4 z 5

aj ked nie som velkým fanušikom liverpoolu, steven gerrard je asi jeden z tých hráčov, ktorého ma rada väčšina fanušikov. v jeho dlhej kariére na klubovej urovni vyhral takmer všetko okrem anglickej ligy. popri velkých úspechoch mal aj veľké pády. pri písani sa prekvapivo ukázal ako dobrý rozprávač a vzniklo z toho toto vcelku dobré dielo

mirkoczentovic
03.04.2018 4 z 5

"Môj príbeh" má srdce i dušu. Gerrard dal do knihy všetko, podobne ako svojho času Pelé, Nadal či Agassi. A predsa sa jeho spoveď medzi tie najobľúbenejšie kúsky v mojej knižnici nezaradila, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Prvý dôvod: Na to, aby ma autobiografia zasiahla do srdca, potrebujem obvykle pocit, že sa s postojmi a hodnotami, ktoré jej autor zastáva, stotožňujem. V Stevenovom prípade sa tak dialo len do istej miery.

Druhý dôvod: Mám radšej knihy, ktoré mapujú celý dovtedajší život osobnosti, od narodenia, cez začiatky, až po súčasnosť. Keďže Steven už jednu autobiografiu napísal (zhruba pred 10 rokmi, nevyšla v slovenčine ani češtine), v tejto sa zameral len na veľmi nedávnu históriu. Spomienok na úplné začiatky je minimum, ale z pohľadu futbalového fanúšika, ktorý Gerrarda vždy uznával, ale neuctieval, tento prístup oberá knihu o šťavu.

Tretí dôvod: Dôrazne neodporúčam čítať slovenský preklad. Skutočne pri čítaní knihy nehľadám preklepy, ale korektor si pri práci na tomto diele zrejme zdriemol. Ťažko totiž nájsť kapitolu, v ktorej by sa žiadna chyba neobjavila. To všetko však bolo iba nepodstatným detailom oproti zlému zoradeniu strán (po strane 417 nasledovala strana 436, chýbajúce strany boli na iných miestach v úplne rozhádzanom poradí).

Fanúšikom Stevena samozrejme odporúčam, budú nadšení - a právom. Tým, ktorí sa však o tohto skvelého futbalistu až tak nezaujíma a chcú si skôr len doplniť informácie o niektorom zo špičkových hráčov, by som však určite odporučil iné dielo.

A čo sa týka sľúbeného porovnania s "Oddanosťou" Didiera Drogbu? Drogbov počin je kratší a z istého pohľadu aj o čosi povrchnejší, ale na druhej strane sa v ňom našlo podstatne menej vecí, ktoré by ma vyslovene iritovali. Hviezdičkami to napokon vyšlo na remízu. :-)

martin5613
13.12.2017 5 z 5

uzasne, genialne, skvele :) milovany hrac v milovanom klube :)

St. Jimmy
01.02.2017 5 z 5

Pan fotbalista, Stevie G, Captain Fantastic, SG8... můj nejoblíbenější fotbalista, můj vzor, idol mnoha mladých fotbalistů a v neposlední řadě srdce Liverpoolu FC.
Tato biografie je poctivá jako Stevenova hra a upřímná jako jeho láska k Liverpoolu FC. Plus neuvěřitelně čtivá. Pro fanouška Liverpoolu a Stevena Gerrarda povinná záležitost.

snílkařka
06.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha o jednom z nejlepších fotbalistu .Který dal celé své srdce jednomu klubu. Za který,dýchal a bojoval celou svou duší a srdcem je to zkrátka pro mě Pan fotbalista!!!!

sportovci fotbalisté fotbal, kopaná

Autorovy knížky