Lživá zrcadla

Lživá zrcadla https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493/bmid_lziva-zrcadla-P53-493.png 4 161 9

Hlubina (Lukjaněnko) série

< 2. díl

Pokračování sci-fi románu "Bludiště odrazů". Už dva roky nikdo ve virtuálním světě zvaném Hlubina netone, diveři přestali být elitou virtuální společnosti, nikdo je nepotřebuje. Náhle se objeví nová zbraň a virtuální realita opět začíná být nebezpečná - smrt v ní může znamenat i úmrtí ve skutečném světě. Leonid se musí ponořit do odrazů lživých zrcadel, aby zabránil katastrofě... Svazek obsahuje také krátký třetí díl, který autor původně vydával online - Průzračné vitráže (Prozračnyje vitraži).... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo , Triton

Фальшивые зеркала (Falšivyje zerkala) , 2001

jana6989
07.03.2020 5 z 5

Lukjaněnko píše velmi čtivě a podmanivě. Skvělé pokračování prvního dílu.

deirdre
25.07.2019 5 z 5

Naozaj som nečakala, že ma tento žáner bude tak baviť!

DRALI
08.07.2018 4 z 5

Opět parádní Kyberpunk, opět Lukjaněnko ve své super filozofické formě. První díl byl o něco lepší, i tak jsem si Lživá zrcadla užil. A jako bonus ještě perfektní povídka, takže neváhejte kupujte. Navíc se to jako vždy krásně čte.

Hadati
22.08.2017 3 z 5

Pokračování nedosahuje kvality první knihy, bylo to pro mě spíše zklamáním, kdy jsem měl dokonce chuť to v některých částech odložit a nedočíst. Příběh se docela vlekl a nebavil mě, až ke konci se to zlepšilo a vyústění děje se téměř vyrovnalo první knize. V tomto pokračování jsem měl pak ještě větší problém přijmout tezi, že by se ve velkém využívala virtuální realita, která by nespořila peníze ani čas, protože i v ní byste museli za cílem dojít, dojet, být součástí dopravní zácpy, platit za dopravu atd. Jak mi to v prvním díle tolik nevadilo, tak tady to více bilo do očí.

Následná povídka pak měla vynikající nápad ohledně vězení ve virtuální realitě, ale vypointování příběhu mi přišlo slabé, nezajímavé.

ziriant
11.05.2015 4 z 5

První díl na mě ještě čeká, takže zatím nemůžu porovnávat. Ale zase můžu říct, že i bez předchozího dílu jsem si čtení náramně užila a nevědět, že je to pokračování, ani bych to sama nepoznala. Lukjaněnko opět příjemně překvapil. Trochu jsem se bála, že můj čtenářský přechod od jeho fantasy k ostatním knihám bude bolet, ale není tomu tak. Ověřila jsem si, že Lukjaněnko nemůže žít ve stínu svých Hlídek. A že jsou (zatím pro mě) všechny jeho knihy s přidanou hodnotou. Takže hurá na další! Deep. Enter.

kaptah
19.09.2014 4 z 5

slusny lukjanenkuv stabndard

čertina
10.07.2014 5 z 5

Uplný souhlas.Druhý díl u mne předčil první.Naprostá špička.Nerada se s Ljoňou loučím.

Allebith
04.10.2012 5 z 5

Jen souhlasím s tím, co čtu níže. Po naprosto luxusní knize přišlo ještě možná nadupanější pokračování.. Rozčarování, smutek, nadšení, netrpělivost, víra v dobrý konec.. To vše se ve mě mísilo stránku po stránce..

KellyH
14.09.2012 5 z 5

Málokteré pokračování prvního dílu mě zaujme minimálně stejně tak, jako díl první. Nebo snad i předčí? I když to asi ne. Buď jak buď, Lživá zrcadla je další perfektní knížka od Lukjaněnka. Stejně jako u Bludiště odrazů mi chvílemi nezbývalo nic jiného než žasnout nad skladbou slov, která byla volena opravdu výtečně. Opravdu nemohu nic jiného než směle doporučit!