Lži se mnou

Lži se mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402311/bmid_lzi-se-mnou-Y7q-402311.jpg 3 122 46

Všechno to začne malým zalháním. Takovým, jakého jste se už někdy dopustili všichni – třeba když potkáte dávného známého, na kterého chcete z nějakého důvodu udělat dojem. A tak příběh svého života trochu přikrášlíte, aby na tohohle šťastně ženatého právníka se dvěma dětmi a nádherným domem patřičně zapůsobil. A dřív, než se nadějete, vás známý do toho domu pozve na večeři, a krátce nato se vám naskytne možnost strávit s jeho rodinou a přáteli dovolenou – a vás láká stát se na chvíli součástí jejich života, takového, o jakém jste vždycky snili… Jenže tenhle život nakonec není tak dokonalý, jak se na první pohled zdálo. Ve chvíli, kdy se potíte pod neúprosným řeckým sluncem a toužíte uniknout všudypřítomnému napětí – ve chvíli, kdy vám začne docházet, že pravda sice může být bolestná, ale skutečnou škodu dokážou napáchat lži… … Inu, v té chvíli už je možná pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Lie With Me , 2016

Pletynka
04.01.2024 4 z 5

Od knihy jsem po všech recenzích vůbec nevěděla, co čekat... Ale mě samotnou kniha moc překvapila a předčila mé očekávání. Za mě rozhodně 4*.

evin84
21.07.2023 4 z 5

Nakonec se z této knihy vyklubala velice ctiva kniha. Lhát se opravdu nevyplácí. Dle mého si zaslouží lepší hodnocení.

Lucie846
25.05.2023 2 z 5

Kniha se mě moc nelíbila. Párkrát sem uvažovala že odložím ,ale nerada odkladam knihy když už se do ní dám tak si říkám, že musím dočíst. A jsem ráda že jsem to neudělala konec knihy mě neskutečně překvapil.

Pavlína2019
15.05.2023 5 z 5

Vynikající záležitost!

Ohromně dobře se čte - dobře napsáno, napínavě, čtivě i díky fontu písma.

Ale hlavně - výborný námět! Takový netypický, moc mě to bavilo.

Ze začátku mi to přišlo jako takové nenásilné čtení podobné A. Christie.
Plus pěkné popisy prostředí, postav - ovšem hlavní hrdina - no, nechuta bez jedné dobré vlastnosti.
:-)

Nicméně i tak mu konec nepřeji.
Skvěle vymyšlené, fikaně naplánované.

Rozhodně doporučuji!

shootingstar
21.12.2022 4 z 5

Dobře napsané. Ze začátku to na mě působilo jako variace na Talentovaného pana Ripleyho, později jsem začala tušit, ale pravdu jsem prokoukla teprve až když sama autorka chtěla. Doporučuji.

Juvka
30.12.2021 4 z 5

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit. Přišla mi taková nudná. Hlavní hrdina snad lhal úplně ve všem a přestávalo mě to bavit. Ale v polovině knížky přišel zvrat a já jsem se do knihy začetla. Samotný závěr mě velmi překvapil. Lhát se prostě nevyplácí.

ennlady
18.09.2021 5 z 5

Nevím, čím mě kniha oslovila, ale četla se mi skvěle. Samolibý, ješitný, amorální, sobecký "spisovatel" Paul se díky své prolhanosti dostane do situace, kdy se jeho život změní v jízdu tobogánem, rychlost nabírá na intenzitě a už to není legrace. Přestože si myslí, že může kdykoliv vystoupit, je to omyl. Události se sice zdály jen tak lehce plynoucí a nic moc se dlouho nedělo, ale já měla pocit, že se něco každou chvíli dít bude. A pak se dělo. Od samého začátku všechno směřovalo jen a jen do jedněch míst.

Kwacenka123
27.07.2021 2 z 5

Uvažovala jsem zda 2 či 3 hvězdy, nakonec jsem zvolila 3 za závěr díla, protože ten se mi fakt líbil. Musím přiznat, že jsem v polovině chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem se zacetla a jsem ráda, že jsem ji dočetla. Nečekala jsem vůbec, že to takhle dopadne.

Sammy.Boy
29.07.2020 5 z 5

Každý čin má své důsledky. Otázkou ale zůstává, kam až sahá lidská vypočitatelnost a jestli opravdu existuje dokonalá lež? Poněkud nedoceněná kniha, hodně mě totiž překvapilo, jak skvěle jsou LŽI SE MNOU popsané. Jakmile se dostanete za půlku, už ji nedáte z ruky!

Péťa1950
19.07.2020 2 z 5

Lhát se nemá. Která lež zvítězí? Velká část knihy moc nezaujme, až poslední asi čtvrtina něco řeší. Styl psaní mě nezaujal, příliš jednotvárný, stejně jako děj.

kackahracka
18.07.2020 3 z 5

Proč ten průměr? Do knihy je poměrně těžké se začíst. Možná jsem jí louskala v rozpoložení, při kterém mi myšlenyk neustále odbíhaly jinam, ale kdyby to bylo napsáno skvěle, asi by se mi to nestalo. Zhruba u 70. stránky mi došlo, že mě nějak moc nebaví otáčet listy, ale vzhledem k doporučení ostatních jsem se přinutila vrátit se na začátek, svědomitě si vypsat jména postav a opravdu se soustředit. Tahák se jmény se nakonec ukázal jako dobrý nápad, neboť se autorka s oslovením jednotlivých postav zacyklila u jednoho písmena. Setkat se tak můžeme s Ann, Andrewem, Alexem, Alicí, Archiem, Artanem (což je Albánec-další slovo od A), Angelem, Amisem a Anakritisem. Nepřijde vám to ujeté???? Už jen za tohle prostě nemůžu dát 5 hvězd, tohle je zkrátka podraz na čtenáře. První kapitoly, které jsem si zopákla, mi ani na druhý pokus nepřišly extra smysluplné a záživné, ale od zlomové strany 70 mě to celé nějak začalo bavit. Líbil se mi hrdina, sebestředný budižkničemu, protože si autorka skvěle pohrála s popsáním jeho myšlenkových pochodů. Super byl i nápad nasměrovat děj do Řecka, atmosféra se podařila vystihnout dokonale. Jen to vyvrcholení mi přišlo lehce kostrbaté, tak trochu předvídatelné a celkově divné. Příliš mnoho náhod a lží, které se stočily směrem, který vyhovoval. Dobré to bylo, za přečtení to stálo, ale nevím, víc jak tři hvězdy si to ode mě asi nezaslouží...

micha-ella
01.07.2020 4 z 5

Někteří čtenáři potřebují hned od prvních kapitol vzrůšo, šokující akce, rychlost a ještě jako bonus jim musí být hlavní postava sympatická... (Jinak to prý nestojí za nic nebo je to odpad!) Tahle knížka je pro ty, kteří ocení důkladně promyšlenou stavbu příběhu, důležité detaily, spisovatelské umění popisů prostředí, situací, všech charakterů i úvah hlavní postavy a napětí ve směřování děje k neočekávanému konci. (No, jedním z mých tipů jsem se trefila.) Líbilo se mi to, bavilo mě to, bavil mě i ten ješitný a samolibý Paul. Doporučuju.

blackoutzuzi
14.05.2020 1 z 5

Od příběhu jsem čekala něco zcela jiného! Styl psaní mi absolutně nesedl, příběh se vlekl, děj byl absolutně bez vývoje a jakékoli gradace. Celé to zachraňoval konec. Za mě ale i tak nedoporučuji..

Januli
12.04.2020 3 z 5

Nevidím knihu ani tragicky ani bych ji nevyzdvihovala. Je fakt, že první polovina knihy ne-li více nestojí za nic. Zdlouhavé, postavy nezajímavé, nic, co by čtenáře upotalo ke křeslu a četl, ale přece jen jsem u knihy zůstala a četla. Závěr celkem přijatelný a možná se najdou takovì čtenáři, kteří by čekali jiný závěr, tak myslím, že autorka to brala tak, aby si lidé dávali pozor a prostě nelhali, protože Vás to může dovézt tam, kde určitě nechceme.

L.Helena
30.03.2020 3 z 5

Kromě několika závěrečných kapitol byla téměř celá kniha jen dost nezáživné tlachání nesympatického lháře. No, číst se to dalo, a pro ten závěr bylo nutné znát všechny souvislosti, jenže stejně si myslím, že se to dalo napsat poutavěji.
SPOILER:
Závěr na mě působí rozporuplně. Na jednu stranu si říkám dobře ti tak, ale na druhou stranu jsem asi idealista a pořád věřím na spravedlnost, a tady vlastně skuteční viníci zůstanou zřejmě nepotrestaní.

čef
18.11.2019 3 z 5

Tento román pro mne začal až asi po dvou stech stranách. Do té doby jen lži a plky budižničemného pobudy a jeho zdánlivých přátel. Poté konečně přišel velmi potřebný zlom, ale pro mne už bohužel pozdě. Překvapivý závěr to možná byl, a kdyby se teď teprve s vyprávěním začalo, možná bych si i početl. Takto si musí kniha najít jiné nadšené čtenáře, spíše asi čtenářky, které si vychutnají sáhodlouhé rozhovory a dušezpytné rozbory chování prolhaného příživnického hrdiny.

Acquenta
14.10.2019 3 z 5

I přes spoustu negativních komentářů jsem knihu dočetla a musím uznat, že se mi docela líbila. Hlavní hrdina mi nepřipadal zase až tak strašný, jak se tady dočítám a opravdu mě dostal ten konec. Člověk vidí dobře toho, kdo za vše může a naopak ten nevinný se jeví jako podezřelý. Zajímavé :)

biairicia
05.10.2019 odpad!

Ten kdo napsal, že tato kniha je skvělá a stojí za to, by si měl konečně přečíst něco alespoň trochu dobrého, protože tahle kniha to rozhodně není. Omlouvám se, ale tohle byl fakt SHIT!
Hlavní hrdina je totalní exot, který umí tak maximálně komentovat skvělé kozičky a prdelky na všem, co potká a je ženského rodu. Kniha je nudná a otravná. Že studna bude hlavním bodem, bylo jasné od první zmiňky o ní. Knihu opravdu nezachrání radoby zvrat na posledních 40 stranách. V tomhle připadě vážně škoda papíru a stráveného času :( Jelikož nejsem zastancem vyhazování knih, poputuje tato třeba do knihovny, pokud jí budou chtít.

MirKop
29.09.2019 5 z 5

Za mě super - trošku mě zarazilo tak nízké hodnocení. Bylo to čtivé, postupně se příběh rozvíjel do celkem nečekaného závěru.

Paul sice trošku nemastný neslaný, ale vše postupně gradovalo a celá pravda začala vyplouvat na povrch.

SPOILER:

Celá zápletka velmi dobře promyšlená, celé to na konci dávalo logiku a mazanost manipulativní Alice mělá jen málo k dokonalosti...palec nahoru, i když mi bylo Paula líto a také se přikláním, že si zasloužil osvobození, ač to byl trošku narcis no :-)

beruska
26.09.2019 1 z 5

Tak tahle kniha byla nejhorší, jakou jsem tento rok otevřela, bohužel :( ... Bylo to zdlouhavé, hlavní hrdina nesympatický, vydržela jsem číst do 230. strany a pak jsem to vzdala... Tady mě opravdu napadlo - škoda papíru a také času, který jsem knize věnovala... Jsem moc ráda, že jsem ji měla pouze vypůjčenou z knihovny. Ještě nikdy jsem nedala knize pouze 1*, ale tato si víc opravdu nezaslouží.... Mrzí mě to :( ....

2015  77%Pod kůží
2019  62%Lži se mnou