Lži, samé lži

Lži, samé lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383802/mid_lzi-same-lzi-aLX-383802.jpg 3 101 33

Teprve ve smrti si bývalá královna krásy jménem Didi užívá velkolepou pozornost médií, po které celý život toužila. Před dvaceti lety pracovala v lasvegaském klubu jako dvojnice Marilyn Monroe a vír nočního života jí ponechával jen velmi málo času na výchovu dcery Remmi. Nyní někdo vydal její neautorizovaný životopis a ona vzápětí vyskočila z okna. Policie to považuje za jasnou sebevraždu, nebo snad o zoufalý pokus o upoutání pozornosti, který tragicky nevyšel. Remmi však ví, že pravda není tak jednoduchá. Mrtvola na chodníku sice vypadala jako Didi, měla také její šaty a paruku – ale nebyla to Didi. Jak by také mohla, když skutečná Didi před dlouhou řádkou let záhadně zmizela v poušti? Policie po ní tekrát marně pátrala a následně ji prohlásila za nezvěstnou. Jestliže však mrtvá žena není Didi, kdo ležel v kaluži krve na chodníku? A jaká je mezi oběma ženami spojitost? Remmi je rozhodnuta přijít věci na kloub a společně s policejní vyšetřovatelkou a svým idolem z dětství postupně odhaluje temná zákoutí historie vlastní rodiny. Zdá se, že bezcitné ambice a pokřivené lži by mohly někoho znovu dohnat k vraždě...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Liar, Liar , 2018

klarence
09.08.2022 3 z 5

Místy se mi to zdálo zdlouhavé a přišlo mi, že někde se to opakuje, ale jinak se to docela dobře četlo a pak to nabralo spád . Jen mi přišlo, že nebylo úplně všechno vysvětleno.

ZuzanaZ83
24.07.2022 4 z 5

Zajímavý příběh plný intrik, smrti a nedůvěry. První třetina knihy mě moc nebavila, dej se táhl. Pak se to ale rozběhlo a nakonec jsem dočítala ve dvě ráno.

Renca.ch
07.06.2022 2 z 5

Průměrná detektivka, místy až naivní, od autorky jsem čekala víc. Začátek knihy jak z nějaké gangsterky, děj se vlekl a opakoval, od druhé poloviny to mělo větší spád, zajímalo mě jak to dopadne, ale konec zklamání, odbytý v pár posledních stránkách,škoda. Jinak mě štvalo neustálé popisování převlékání a malování hlavní představitelky jako Marilyn Monroe :)

Raddkaa
01.10.2021 4 z 5

Kniha je rozdělena na dvě části. V první části sledujeme co se stalo před patnácti lety, kdy byla Remmi ještě mladá dívka. V další části sledujeme policejní vyšetřování. Kniha se mi četla moc dobře, i když se začátek celkem táhnul. Tato kniha vás zcela polapí a nepustí. Místy byla kniha trochu hluchá, kde autorka popisovala Didino auto, ve kterém jezdila. Po dočtení knihy však všechna fakta zapadnou do sebe a nestačíte se divit...

Ajrad1981
10.09.2021 2 z 5

Tak nejdřív jsem myslela, že se nedostanu přes padesátou stranu. Jako relativně čerstvá matka jsem absolutně nechápala, co to Didi s dětmi provádí, jak ji vůbec něco takového mohlo napadnout! Nakonec zvítězila zvědavost dozvědět se, jestli moje přesvědčení, že děti přežily, bylo správné.
Následovala další rozčarování. Odhalení totožnosti Ostřelovače mě znechutilo. Ne proto, že jsem měla jiný tip, ale proto, že mi do toho vzorce neseděly události z pouště před 20 lety. Ale ani vysvětlení mě moc nepřesvědčilo. A poslední akční scéna s BH tam byla navíc, neseděla mi tam, byla tam jen pro dovysvětlení některých hluchých míst.
Sice jsem správně odhadla, čí tělo tehdy shořelo v poušti a kdo je otcem Remmi, ale rozhodně to není důvod k vyššímu hodnocení.

Katulinka69
10.04.2021 1 z 5

Tak za mě snad úplně nejslabší dílo od spisovatelky, ale ze zvědavosti jsem dočetla

Janík511
22.03.2021 4 z 5

Tentokrát jsem si knihu tolik neužila, jak obvykle knihy od Lisy. Možná záplatka mi nepřišla až tak zajímavá. Proto tentokrát na hodnocení ubírám.

Šebestová3
16.02.2021 3 z 5

Zápletka dobrá, ale spousta hluchých, nudných a zbytečných pasáží mi rušila dojem.

Januli
01.12.2020 3 z 5

Jak je již zmíněno, kniha je místy dost zdlouhavá, což ji ubírá body. Jinak je celkem čtivá, čtenář je zvědavý jak, co se stalo s dvojčaty a Didy, ale za mě závěr ne nějak uspokojivy.

lucakuca
02.08.2020 2 z 5

Zařadila bych ji do skupiny "Kniha tlustá a čtenář snící o brzkém konci, který se toulá někde v dáli a stále se vzdaluje." Dočteno s obtížemi. Jako většině z vás mě u knihy držela otázka: Co se stalo s dvojčaty?

anája
26.03.2020 3 z 5

Kniha byla dobře napsaná, napínavá.Byla lepší než některé knihy této autorky.

Pavlína2019
22.03.2020 1 z 5

Hrozně zdlouhavé. Škoda, také mě zajímalo, jak to bylo s Didi a dvojčaty. Ale opravdu se kniha vleče.

LeHor
18.12.2019 3 z 5

Na mne až příliš zdlouhavé, nečetlo se to teda úplně špatně. Jak už bylo napsáno - příliš mnoho mrtvých.... atd. Vraha jsem odhalila, ale znám lepší knihy.

sabca
03.12.2019 5 z 5

Tak nemůžu říct, že kniha byla slabší než ostatní od této autorky. Možná trochu pomalejší začátek, ale jinak se mi moc líbila. Děj byl napínavý a rozuzlení jsem nečekala. Doporučuji

konicekbily
23.11.2019 3 z 5

Chytře promyšlenou zápletku dokáže autorka rozpitvávat tak dlouho a tak do hloubky, že ji to musí bavit a má z toho určitě skvělý pocit, jak to dobře napsala. A já chudák čtenář se tím musel protrápit. Skvěle píše, ale zbytečně to natahovala. Průměr!

alexis818
02.09.2019 4 z 5

Lisu mám moc ráda,přečetla jsem dosud vše,co u nás vyšlo.Tahle nebyla špatná,ale taky ne nejlepší,přesto se hezky četla.

Doubravka1975
02.09.2019 5 z 5

Skvělé, napínavé čtení. Od začátku jsem byla napnutá co se stalo s Didi a dvojčaty a kdo za tím stojí a proč. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední

Kátice
26.08.2019 3 z 5

Asi jsem moc kritická, ale zdálo si mi to jako trochu naivní čtení. Od Lisy Jackson bych čekala trochu méně komplikovaný a více realistický děj...Nicméně dávám 4 hvězdy, protože se to jako vše od L.J. četlo samo a jako knížka na dovolenou posloužilo dobře :-)

putpuda
16.06.2019 4 z 5

Mě se to líbilo, i když o pár stránek méně by myslím knize prospělo. Určitě by byla napínavější. A musím říct, že kdybych nevěděla, že to napsala Lisa J., ani by mě to nenapadlo....je to jiné, než předchozí knihy.
Líbilo se mi to, ale pořád vede série New Orleans ;)

RoseDadas
08.05.2019 3 z 5

Co se musí nechat, je to, že Lisa Jackson oplývá vypravěčským nadáním. Její popisy prostředí jsou natolik reálné, že si připadáte, jako byste na tom daném místě byli taky. Nevýhodou je, že jsou mnohdy hodně rozvleklé. K jádru věci se čtenář nedostane hned, nejprve musí poznat minulost postav, poté jejich současnost a až následně se začnou věci teprve spojovat.