Lži, samé lži

Teprve ve smrti si bývalá královna krásy jménem Didi užívá velkolepou pozornost médií, po které celý život toužila. Před dvaceti lety pracovala v lasvegaském klubu jako dvojnice Marilyn Monroe a vír nočního života jí ponechával jen velmi málo času na výchovu dcery Remmi. Nyní někdo vydal její neautorizovaný životopis a ona vzápětí vyskočila z okna. Policie to považuje za jasnou sebevraždu, nebo snad o zoufalý pokus o upoutání pozornosti, který tragicky nevyšel. Remmi však ví, že pravda není tak jednoduchá. Mrtvola na chodníku sice vypadala jako Didi, měla také její šaty a paruku – ale nebyla to Didi. Jak by také mohla, když skutečná Didi před dlouhou řádkou let záhadně zmizela v poušti? Policie po ní tekrát marně pátrala a následně ji prohlásila za nezvěstnou. Jestliže však mrtvá žena není Didi, kdo ležel v kaluži krve na chodníku? A jaká je mezi oběma ženami spojitost? Remmi je rozhodnuta přijít věci na kloub a společně s policejní vyšetřovatelkou a svým idolem z dětství postupně odhaluje temná zákoutí historie vlastní rodiny. Zdá se, že bezcitné ambice a pokřivené lži by mohly někoho znovu dohnat k vraždě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383802/big_lzi-same-lzi-aLX-383802.jpg 3.585
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Liar, Liar, 2018

Kniha Lži, samé lži

Raddkaa
01.10.2021

Kniha je rozdělena na dvě části. V první části sledujeme co se stalo před patnácti lety, kdy byla Remmi ještě mladá dívka. V další části sledujeme policejní vyšetřování. Kniha se mi četla moc dobře, i když se začátek celkem táhnul. Tato kniha vás zcela polapí a nepustí. Místy byla kniha trochu hluchá, kde autorka popisovala Didino auto, ve kterém jezdila. Po dočtení knihy však všechna fakta zapadnou do sebe a nestačíte se divit...

Ajrad1981
10.09.2021

Tak nejdřív jsem myslela, že se nedostanu přes padesátou stranu. Jako relativně čerstvá matka jsem absolutně nechápala, co to Didi s dětmi provádí, jak ji vůbec něco takového mohlo napadnout! Nakonec zvítězila zvědavost dozvědět se, jestli moje přesvědčení, že děti přežily, bylo správné.
Následovala další rozčarování. Odhalení totožnosti Ostřelovače mě znechutilo. Ne proto, že jsem měla jiný tip, ale proto, že mi do toho vzorce neseděly události z pouště před 20 lety. Ale ani vysvětlení mě moc nepřesvědčilo. A poslední akční scéna s BH tam byla navíc, neseděla mi tam, byla tam jen pro dovysvětlení některých hluchých míst.
Sice jsem správně odhadla, čí tělo tehdy shořelo v poušti a kdo je otcem Remmi, ale rozhodně to není důvod k vyššímu hodnocení.

Katulinka69
10.04.2021

Tak za mě snad úplně nejslabší dílo od spisovatelky, ale ze zvědavosti jsem dočetla

Janík511
22.03.2021

Tentokrát jsem si knihu tolik neužila, jak obvykle knihy od Lisy. Možná záplatka mi nepřišla až tak zajímavá. Proto tentokrát na hodnocení ubírám.

Šebestová3
16.02.2021

Zápletka dobrá, ale spousta hluchých, nudných a zbytečných pasáží mi rušila dojem.

Januli
01.12.2020

Jak je již zmíněno, kniha je místy dost zdlouhavá, což ji ubírá body. Jinak je celkem čtivá, čtenář je zvědavý jak, co se stalo s dvojčaty a Didy, ale za mě závěr ne nějak uspokojivy.

lucakuca
02.08.2020

Zařadila bych ji do skupiny "Kniha tlustá a čtenář snící o brzkém konci, který se toulá někde v dáli a stále se vzdaluje." Dočteno s obtížemi. Jako většině z vás mě u knihy držela otázka: Co se stalo s dvojčaty?

anája
26.03.2020

Kniha byla dobře napsaná, napínavá.Byla lepší než některé knihy této autorky.