Lyžníci z Plískanic

Lyžníci z Plískanic https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224184/bmid_lyznici-z-pliskanic-224184.jpg 4 39 8

Hurá na hory! Kdo přijede do Plískanic, nebude ochuzen o žádnou zimní zábavu: lyžování všeho druhu, skoky z boulí i ze střechy, slunění na vysokohorském slunci, arktický rybolov, pravá norská svačinka s pomerančem a čokoládou Kviklunsj i kolekce lyžařských kukliček, to vše ze štětce mladého norského výtvarníka a ilustrátora Bjorna Runa Lieho. Radost z malování, zimní krajiny zaplněné malými ději i skutečnými norskými reáliemi podává autor s notnou dávkou humoru, smyslem pro detail a samozřejmě s lyžařskou nostalgií.... celý text

Literatura světová Obrazové publikace Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Slapsefjell , 2008

muchomurka
07.05.2022 3 z 5

Moc se mi líbil text, jeho hravost a rozmanitost. Ilustrace byly rozporuplné. Krajina se mi moc líbila, ale nelíbily se mi postavy, zvlášť ty se zvířecí hlavou. I Bambulku to mátlo a nechápala, proč někdo je člověk a někdo má zvířecí hlavu. Škoda toho, jinak bych knížku hned pořídila domů.

Karcoolka2210
06.12.2019 5 z 5

Odporúčam. Toť vše :)

wiix
05.12.2019 5 z 5

Nežné povzdychy, nekonečné debaty s deťmi o tom, kto je to vlekár, ako vyzerajú bežky, aké poznáme lanovky a čo je to vlastne závej. Takéto zimné knihy poprosím! Nádhera.

Knižní střípky
25.06.2017 5 z 5

Občas mi dcerka donese některou ze svých knih, které si půjčila v knihovně na samostatné čtení, abych si ji přečetla. Přesně tak to bylo i u této knihy. Kniha je perfektní, ani nevím proč, ale přišla mi vtipná, milá....prostě moc fajn.

zuzi1162
30.06.2016 5 z 5

Vůbec nevím pro koho je ta kniha určena, ale mě se líbila :).

bibi.r
19.02.2016 2 z 5

Kniha mě neoslovila, vyprávění bylo nesourodé a vlastně to žádný příběh vůbec nemělo.

Makrela Liška
01.02.2015 5 z 5

půvabné poetické sněžné zpravodajství pro děti

lazenskaveverka
13.10.2014 5 z 5

V Huráchově by chtěl žít každý!
Nádherně malovaná, skvěle přeložená a tak rozkošně norská knížka pro všechny lyžaře i nelyžaře.

norská literatura lyžování

Bjørn Rune Lie