Lyrika lásky a života

Lyrika lásky a života https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200659/lyrika-lasky-a-zivota-200659.jpg 4 10 2

Verše, psané dílem v melodické formě písňové, dílem s náznaky baladickými, vyjadřují zklamání a touhy, uchvacují vylíčením milostných tragédií. Vydáno k 30. výročí básníkova úmrtí. Celokožená vazba. Text k vydání připravil Jiří Brabec. Vazbu a grafickou úpravu navrhl Cyril Bouda.

nevermore3
nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Lyrika lásky a života je poměrně rozsáhla, mírně deprimující, sbírka plná skvělých básní. Za mě je vrcholem Autopanychida, Cena života, Život, Hymnus ušlápnutých, Kresba zimního večera a Hrdá bolest.

Podzimní noci:

No není to, nádherné?

Dominik_13
Dominik_13
16.01.2021 5 z 5

S klidem přiznám, že Sova se ve svých tématech opakuje a některé obrazy jsou si velice blízké. Jenže pak si zas a znovu začnu listovat svým sešitem, do nějž jsem ve svých sedmnácti opisoval básně, které mnou hnuly, a zjišťuji, že jsou plné Sovovy milostné poezie z této sbírky a že mě dojímají i dnes.
A nejúžasnější verše? Je jich tolik, vybírám pouze: "Je lítost z něčeho, co plody slibovalo. / Co velkým nebylo, však co jím mohlo být."