Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345190/bmid_lykke-tajemstvi-nejstastnejsich-lid-Q5l-345190.jpg 4 174 44

S Hygge to nekončí. Zapojte se do revolučního tažení za štěstím! Autor světového bestselleru Hygge – Prostě šťastný způsob života přichází s dalšími inspirativními nápady a návrhy, jak dosáhnout většího štěstí. Vezme nás na výpravu za pokladem jménem Lykke, tedy hledáním a nalézáním dobra, které ve světě kolem nás ještě je. Dánové jsou sice nejšťastnější národ na světě, ale štěstí jako takové není výhradně dánské. Kultury po celém světě mají své jedinečné cesty vedoucí ke spokojenému a naplněnému životu. Meik Wiking v rámci práce v Institutu pro výzkum štěstí v Kodani procestoval celý svět od Dubaje po Finsko, Ria de Janeira po Bhútán, Jižní Koreje po USA a hledal tajemství těch nejšťastnějších lidí. V knize Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě definuje Meik šest stěžejních faktorů, které vysvětlují valnou většinu rozdílů ve štěstí na světě, a to pospolitost, peníze, zdraví, svobodu, důvěru a laskavost. Zkoumá, jaké kroky můžeme podniknout, abychom vedli šťastnější život. Zjišťuje, že se budeme cítit pohodověji a spokojeněji, pokud jen trochu změníme chování, ať už je to stolování po francouzském vzoru (kdy posedíme kolem stolu a vychutnáváme každý okamžik) či tančení tanga jako Argentinci v Buenos Aires. S vřelostí a důvtipem sobě vlastním zkoumá Meik Wiking rozdíl ve štěstí u rodičů a u bezdětných párů, kolik peněz skutečně potřebujeme na „pořízení štěstí“, jak být zdravější, aniž bychom museli do fitness centra, jak se naučit budovat důvěru a spolupráci, jak si můžeme pomoct tím, že pomůžeme jiným, a proč naše očekávání často převáží skutečnost. Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě v sobě snoubí výsledky výzkumů i osobní příběhy a je globální mapou radosti, která nabízí nový přístup k dosažení každodenního štěstí, které nám nepřinese jen hezčí život, ale pomůže nám vybudovat lepší společnost i lepší svět.... celý text

Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jota

@knihomolka
27.03.2024 2 z 5

Příšerná slátanina, která většinu času neměla hlavu, patu ani přínos. Jediné pěkné na celém díle jsou fotky a naděje. Jak z téhle knihy může být někdo šťastný, to nechápu. A to nemluvím o těch rádoby vtipných hláškách, který odkazujou jenom na mnohem zdařilejší a lepší díla. Ale po humoru ani památky. Ha ha ha...

j287
12.01.2024 3 z 5

Zajímavý průzkum o štěstí a jaký mají vliv peníze na štěstí lidí. Zaujaly mě výzkumy, porovnávání jednotlivých států a taky to, že existuje stát, který má dokonce od r. 2016 ministerstvo štěstí a to Spojené arabské emiráty. Také novinkou pro mě bylo, že Bhútán pravidelně sleduje národní štěstí svých obyvatel. Knihu rozhodně nepřečtete za jeden večer, na čtení je třeba mít náladu, některé kapitoly mě nazaujaly natolik, abych je dočetla, proto dávám jen 3 hvězdičky.

madem
10.10.2022 2 z 5

Není to knížka ke čtení. Prostě se nudíte, či máte splín a chcete něco pěkného. Tak si vezmete tuto knížku a prolistujete. Má mnoho hezkých obrázků, pár příběhů s pěkným koncem. To ostatní je těžko stravitelná omáčka.
No, každý se musí nějak živit.

martina8425
08.05.2022 3 z 5

Kniha, která vás v mnohém může inspirovat. Baví mě porovnávání zemí, měst a národů. Asi nejvíce mě zaujaly kapitoly o penězích a šťastných firmách. Krátké kapitoly se hezky, rychle čtou, oceňuji shrnutí na jejich konci.

Jonna
31.05.2021 4 z 5

Chtěla jsem si tuto knihu přečíst jaksi "do počtu", abych měla přečtené všechny knihy autora, co vyšly v této edici, ale nakonec mě ta kniha hrozně chytla, a některé návody rozhodně vyzkouším. Myslím, ale, že některé věci jsou prostě v Česku těžší k pochopení, ve Skandinávii, kde bydlím, se prostě žije trochu jinak.

Susan94
21.04.2021 3 z 5

"Být pesimistou ještě nikdy nikomu nepomohlo". Je těžké v této době především myslet pozitivně, nicméně je to z dlouhodobého hlediska důležité. Zajímavé v knize jsou grafy jednotlivých států, kde je uvedeno jak se který národ zachová, bohužel pro ČR nic nepředvídatelného...

barustta
05.04.2021 5 z 5

Skvělá knížka plná inspirace :). Doporučuji.

Lusik88
09.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha!!! Ještě minimálně o jednu hvězdu lepší než Hygge. Hygge byla dost popisná, hodně statistik atd. Tady jsem našla hodně příběhů, srovnání kultur různých zemí, spoustu tipů pro lepší pocit ze života, hodně příkladů (typu: když to uděláš takhle, stane se tohle, ale když to uděláš třeba jinak, můžeš si otevřít nové cesty - super nápad). Skvělé byly také postřehy v oblasti výchovy dětí, opravdu mě donutily se zamyslet. Prostě parádní, zábavná, čtivá a naučná!!

Karoli282
09.01.2021 5 z 5

Knížka Lykke se mi líbila dokonce víc než kniha Hygge. Celá kniha sršela spokojeností a optimismem. Příjemně mě naladila a zlepšila mi náladu. Jen neustálé vyzdvihování Dánska jako nejlepšího státu se mi příliš nezdálo.

claudiavas89
07.12.2020 4 z 5

Kniha se mi moc libila, avšak na základě ankety na fb jsem zistila že mnohe napady jsou v ČR kvůli mentalite lidi neuskutečnitelné

Natali.159
27.11.2020 4 z 5

Kniha pro mě byla zajímavá hlavně v návaznosti na pedagogická studia, jako pro běžného čtenáře mě Hygge zaujalo více

Jrsnbl
04.11.2020 5 z 5

Knížka, ve které se dozvíte mnoho zajímavých informací o tom, co dělají Dánové jinak, a proč jsou kvůli tomu šťastní. Obsah knihy je přesně takový, jak napovídá název. Opravdu se dozvíte to tajemství těch šťastných Dánů. V knize nenajdete žádné světoborné nápady, fakta a podobně. Dánové prostě žijí jinak. A díky této knize se i já ponasnažím žít tak trochu jako Dán. :) Určitě doporučuji!

misa.novakova
19.10.2020 4 z 5

Tyto knihy mám ráda, zamyšlení nad tím, co udělat lépe, aby člověk byl v životě šťastnější, myslel pozitivně. V Lykke jsou navíc zajímavé motivující příběhy lidí, kteří změnili přístup a žijí šťastněji

Jajusenka
30.07.2020 2 z 5

Po přečtení knihy Hygge, která se mi moc líbila, bylo toto docela zklamání. Nemohla jsem se začíst. Vůbec z ní nesálala ta pohoda, jako ve výše zmiňované knize. Samé grafy, průzkumy apod.

kotatkoz
13.05.2020 4 z 5

Pár let zpátky jsem dostala Hygge i Lykke společně - Hygge jsem přečetla a do Lykke se následně vůbec nemohla začíst a přijít jí na chuť, tak jsem ji odložila a našla zas až letos v rámci výzvy. Kupodivu s odstupem od Hygge už to bylo čitelnější. Knížka se tváří jako mnohostránková, ale přečtete ji hravě za večer, pokud budete chtít. Za mě bych však doporučila číst po jednotlivých kapitolách (úvod, pospolitost, peníze, zdraví, svoboda, důvěra, laskavost a závěr) a mít tak chvilku prostor si s tím pohrát i v myšlenkách :) Zajímavé příběhy a náměty, jak zkusit svůj život udělat štastnější, doplněné hezkým grafickým zpracováním, fotkami, grafy... Nenajdete tu nic enormně objevného, vlastně by na lecos dokázal člověk přijít sám, ale není od věci si to díky knížce sesumírovat a prohnat si to hlavou. Navíc to srovnání států, konkrétní příklady, určitá lidskost a hřejivost, která z knížky dýchá, to podle mě za těch pár hodin čtení stojí a působí to na člověka pozitivně.
Hygge a Lykke si ve své knihovničce ráda nechám a věřím, že se k nim nárazově budu vracet.

Gabi13
20.04.2020 3 z 5

Úplně nevím zda z toho musela být knížka. Je fakt, že spousta zajímavých věcí o cizích kulturách bylo milé si přečíst, ale to bych si s radostí přečetla i v časopise. Není špatný motiv, dyzajn knihy ani práce autora, jen obsah mi někdy tak unikl, že jsem přeskakovala odstavce a vůbec to nevadilo.

EvaD
28.03.2020 1 z 5

Jakože fakt? Z celé knihy mi utkvělo jediné - že se máme zajímat o lidi a chodit na procházky. Ovšem chtěla bych vidět, jak po přečtení této knihy alespoň toto málo někdo opravdu začne dělat.

zuzuzajda
05.03.2020 3 z 5

První kniha tohoto typu, kterou jsem kdy přečetla a bylo to milé čtení. Díky členitosti ji hned přečtete a určitě Vám dá alespoň možnost se zamyslet nad Vaším každodenním životem.

Jakubac
27.12.2019 5 z 5

Doporučuji, líbí se mi, že jsou v ní odkazy na případové studie.

Mrs.Depp
05.11.2019 2 z 5

Kniha má spoustu zajímavých doporučení, hlavně mě zaujala část o zdraví, je tam spousta nádherných obrázků, ale i přes to jsem se nějak nemohla začíst, ale i tak do budoucna uvažuju, že si přečtu i Hygge. I tak Hygge filozoofii mám moc ráda, je součástí mého podzimu i zimy a pokud bude přiležitost, ráda bych se jednou podívala i do Dánska.

koučování životní pohoda, hygge

Meik Wiking