Lvice na švédském trůně

Lvice na švédském trůně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506751/bmid_lvice-na-svedskem-trune-UHE-506751.jpg 5 7 2

Švédsko je zemí, která byla vždy monarchie a nikdy nepoznala totalitu. Do její historie vždy významně promlouvaly švédské panovnice i manželky švédských králů a právě jim je věnována tato populárně-naučná kniha. Ve švédských dějinách také nechybí ani česká stopa, počínaje kněžnou Doubravkou a konče dcerami Habsburků na českém trůně.... celý text

Anankhet
26.11.2023 5 z 5

Kniha obsahuje množství opravdu zajímavých informací o švédské monarchii a jejích dějinách.
Jediná věc, která mi přišla pro tento žánr trochu nepatřičná, bylo vyjmenování všech možných pop-kulturních děl s tématem severské mytologie. v úvodu.

maryzka
03.02.2023 5 z 5

Tak tohle byla dobrá, výborná kniha, která ukazuje život švédských královen od vzniku této země do současnosti. Je zde také popsán jak soukromý život královen tak i to jak epocha ovlivnila život Švédska. I když jednu chybu to má - měla by tam být vysvětlena jména, je tam sice přehled královen, jenomže pak se v kapitolech smíchá s příbuzenstvem a to pomalu si to člověk musí napsat na papír ke komu kdo patří.

Skandinávie královny Švédsko panovnice

Autoři knihy

František Stellner
česká, 1966

Kniha Lvice na švédském trůně je v