Lví král

Lví král https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42660/bmid_lvi-kral-0ao-42660.jpg 5 138 22

Oranžový kotouč slunce nahlédl prvními žhavými paprsky do nekonečné země písku, skal a stepní trávy a nad tím dílem světa, který lidé pokřtili jménem Afrika, se rozezněly tisíce bubnů a bubínků. Ale to nebouřily bubny! To dusala kopyta zeber a žiraf a dupaly mohutné sloní nohy. A nad bubny vřískaly a pípaly hlasy tisícihlavého sboru dalších zvířat. Všechna spěchala, aby se poprvé poklonila prvorozenému synu lvího krále Mufasy... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

The Lion King , 1934

Slezadav
04.03.2024 5 z 5

Děti si při čtení Lvího krále chrochtaly blahem. Ve stejné době sledovaly v tv animovaný seriál ze stejného světa a byly do lvů zbláznění.

Moc pěkné ilustrace, škoda, že nebyla kniha trochu delší

Hakate
04.10.2022 5 z 5

Tato pohádka je moje Bestoffka z výroby WD a to do dnes. Když jsem viděla pohádku poprvé ihned jsem si ji zamilovala a to trvá do dnes. Takže jako malá jsem tuto knihu prostě musela mít :)).

bea.mari
30.06.2020 5 z 5

Je to úplně stejný příběh jako film a má krásné ilustrace (taky úplně stejné jako ve filmu). A knížka se mi líbila, protože se mi líbil ten film, už když jsem byla malá.

MinaHawke
11.04.2020 5 z 5

Hezký příběh o Simbovi, můžete si ho přečíst a nebo vidět po několikáté a stejně neomrzí.

olívoil
27.03.2020 5 z 5

krásná kniha o zvířátkách...…...…...moc se těším, až ji přečtu svému vnoučkovi

Andrée
27.08.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem milovala. Rozkošný malý Simba a všechny ty krásné Disney ilustrace.

Anetka24
04.06.2018 4 z 5

úžasné, každý se do toho určitě začte a bude tuhle knihu chtít číst pořád dokola:)

StihOMam
29.03.2017 5 z 5

Opět jeden z povedených kousků. Tento příběh se neopolouchá a nezklame ani po stopadesáté.

NiNo
15.09.2016 5 z 5

Byla to snad první kniha, kterou jsem dostala. Tisíckrát přečtená na dobrou noc. Srdcovka.

cvocek
16.09.2015 5 z 5

První kniha, kterou jsem si koupila za 105 Kč od Knižního klubu. Je to prostě srdcovka:)

Beni
25.01.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, VE KTERÉ NEJSOU POSTAVY LIDÉ

Tahle kniha mě prostě nikdy neomrzí.. i filmy jsou úžasné..

MarkétaLore
21.10.2014 5 z 5

V kině jsem brečela, pak jsem dostala knížku. Opravdu silný příběh.

SáraV.
12.02.2014 5 z 5

Podle mně nejlepší Disneyovka. Lvího krále jsem znala nazpaměť už když mi byly necelé čtyři roky(DVD verzi), ale i tak jsem si knížku přečetla hned jak jsem se naučila číst a rozhodně jsem neudělala chybu.

dark.ma93
04.10.2013 5 z 5

Disney, to je to, co každý jako dítě miluje. K dokonalosti není co víc psát.

willi
02.08.2013 5 z 5

Tady nelze jinak, než dát pět hvězdiček....nádherné ilustrace a dojemný příběh. Nosila jsem ji jako malá pořád u sebe a četla stále dokola ...dnes ji schovávám pro budoucí generace..

Kate.S
21.04.2013 5 z 5

Lví král je krásná pohádka, na kterou jsem jako malá koukala nonstop. Líbily se mi chytlavé písničky a když je Simba donucen utéct, tak jsem dokonce pokaždé brečela.:) První díl je nejlepší, ostatní již nemají takový dobrý spád. Ještě pořád se na Lvího krále koukám v televizi, protože se na to dá koukat a je to opravdu příjemná pohádka, u které nemusíte vůbec přemýšlet.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Pro děti výborné, krásné kresby, pěkný příběh

Jaymay
09.01.2013 5 z 5

tu pohádku jsem viděla ve školce, moje nejoblíbenější hned po Krásce a zvířeti :)

TessDragon
18.09.2012 5 z 5

Tak tento příběh je rozhodně od Disneyho můj nejoblíbenější. Znám ho úplně nazpamět Simba, Nala, Timon, Pumba, Mufasa .... všichni hráli velikou roli v mém dětství.

Azizi
15.06.2012 5 z 5

Leví kráľ je jedna z rozprávok môjho detstva. Neskôr som videla aj film, ale hlavne to pre mňa bola vždy táto Disney kniha. A ešte teraz sa mi veľmi jasne z nej vybavuje väčšina ilustrácií aj keď to už bolo tak dávno. Na dojímavý príbeh malého lvíčaťa sa jednoducho nezabúda.

zfilmováno

Walt Disney