Lví král

Oranžový kotouč slunce nahlédl prvními žhavými paprsky do nekonečné země písku, skal a stepní trávy a nad tím dílem světa, který lidé pokřtili jménem Afrika, se rozezněly tisíce bubnů a bubínků. Ale to nebouřily bubny! To dusala kopyta zeber a žiraf a dupaly mohutné sloní nohy. A nad bubny vřískaly a pípaly hlasy tisícihlavého sboru dalších zvířat. Všechna spěchala, aby se poprvé poklonila prvorozenému synu lvího krále Mufasy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42660/lvi-kral-0ao-42660.jpg 4.684

The Lion King (1934)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Anetka24

úžasné, každý se do toho určitě začte a bude tuhle knihu chtít číst pořád dokola:)

StihOMam
29.03.2017

Opět jeden z povedených kousků. Tento příběh se neopolouchá a nezklame ani po stopadesáté.

NiNo
15.09.2016

Byla to snad první kniha, kterou jsem dostala. Tisíckrát přečtená na dobrou noc. Srdcovka.

cvocek
16.09.2015

První kniha, kterou jsem si koupila za 105 Kč od Knižního klubu. Je to prostě srdcovka:)

Beni
25.01.2015

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, VE KTERÉ NEJSOU POSTAVY LIDÉ

Tahle kniha mě prostě nikdy neomrzí.. i filmy jsou úžasné..

MarkétaLore
21.10.2014

V kině jsem brečela, pak jsem dostala knížku. Opravdu silný příběh.

SáraV.
12.02.2014

Podle mně nejlepší Disneyovka. Lvího krále jsem znala nazpaměť už když mi byly necelé čtyři roky(DVD verzi), ale i tak jsem si knížku přečetla hned jak jsem se naučila číst a rozhodně jsem neudělala chybu.

dark.ma93
04.10.2013

Disney, to je to, co každý jako dítě miluje. K dokonalosti není co víc psát.

willi
02.08.2013

Tady nelze jinak, než dát pět hvězdiček....nádherné ilustrace a dojemný příběh. Nosila jsem ji jako malá pořád u sebe a četla stále dokola ...dnes ji schovávám pro budoucí generace..

Kate.S
21.04.2013

Lví král je krásná pohádka, na kterou jsem jako malá koukala nonstop. Líbily se mi chytlavé písničky a když je Simba donucen utéct, tak jsem dokonce pokaždé brečela.:) První díl je nejlepší, ostatní již nemají takový dobrý spád. Ještě pořád se na Lvího krále koukám v televizi, protože se na to dá koukat a je to opravdu příjemná pohádka, u které nemusíte vůbec přemýšlet.

petka-2007
20.01.2013

Pro děti výborné, krásné kresby, pěkný příběh

sheepy
09.01.2013

tu pohádku jsem viděla ve školce, moje nejoblíbenější hned po Krásce a zvířeti :)

RoseDawson157
18.09.2012

Tak tento příběh je rozhodně od Disneyho můj nejoblíbenější.Znám ho úplně nazpamět Simba,Nala,Timon,Pumba, Mufasa .... všichni hráli velikou roli v mém dětství.

Azizi
15.06.2012

Leví kráľ je jedna z rozprávok môjho detstva. Neskôr som videla aj film, ale hlavne to pre mňa bola vždy táto Disney kniha. A ešte teraz sa mi veľmi jasne z nej vybavuje väčšina ilustrácií aj keď to už bolo tak dávno. Na dojímavý príbeh malého lvíčaťa sa jednoducho nezabúda.

Jack Bauer
15.01.2012

Překrásná Disneyovka pro nejmenší, která nesmí chybět v dětské knihovničce tak jako dvd.

Wolf_1
30.12.2011

Co dodat, klasika z dílny Walta Disneye. Pro dědi jako dělané.