Luz María

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romantický příběh odehrávající se na přelomu 19. a 20. století v horské oblasti Peru i v hlavním městě Limě. Luz María prožila prakticky celý svůj dosavadní život v horách. Její otec ji i maminku Rosu opustil. Byl prý bohatý a ženatý. Dosud byla jako divoké zvířátko. Ale nebesky krásné zvířátko. Nyní je však Rosa smrtelně nemocná a jediná naděje, která jí ještě zbyla, tkví v cestě do Limy, kde by mohla najít lék. Luz María, jíž nikdo z přátel neřekne jinak než Lucecita, se tam proto i s matkou vypraví. Krátce po příjezdu ale Rosa umírá. Před svou smrtí stačí promluvit s bývalým milencem Miguelem Mendozou a poprosí ho, aby se o jejich dceru postaral. Miguel z donucení souhlasí a přijme Lucecitu do svého domu jako služebnou. Dívka se tam necítí šťastně, a to nejen proto, že s ní paní domu nezachází hezky, ale i z toho důvodu, že se zamilovala do manžela Miguelovy dcery Angeliny, Gustava. Gustavovi Lucecita vedle jeho ochrnuté a panovačné ženy připadá jako anděl spadlý z nebe a aniž by to plánoval, vzplane k ní tou nejčistší láskou. Luz María ve strachu ze sebe i svých citů se rozhodne před zrakem pohledného, milého Gustava utéci zpět do hor. Také Gustavo odjede, aby se se svou láskou nesetkával a snadněji zapomněl. Osud tomu však chtěl tak, že se tam dva mladí milenci setkají a stráví spolu vášnivou noc, při níž je počat nový život. Druhého dne ráno děvče nevydrží výčitky svědomí a pokusí se o sebevraždu. Naštěstí přežije a oba se navrátí do Limy, aby čelili kruté realitě. Poté, co se zjistí Lucecitino těhotenství, si téměř všichni myslí, že dítě je Sergiovo, kuchařčina syna, jenž je do ní zamilován. Snaží se ji donutit ke sňatku, ovšem ona do kostela nedojede. Raději uteče... Nakonec se zdá, že se vše v dobré obrátí a vyjde najevo i to, že Luz María je Miguelova dcera. Gustavovi se podaří rozvést se s Angelinou a jeho štěstí s Lucecitou nestojí nic v cestě. Vezmou se a narodí se jim krásná holčička. Gustavo však utrpí nehodu, při níž ztratí paměť, a po něm i po maličké jako by se slehla zem... Tak uplynou čtyři dlouhé roky. Celá ta léta žena hledala svého manžela a dítě. Nyní jí konečně svitla nepatrná naděje na jejich nalezení......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/5924/luz-maria-5924.jpg 3.712
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Luz María

Přidat komentář
110022
17.09.2016

V knihách od této autorky je všechno, co k těmto knížkám patří, a propůjčuje jim jejich romantický nádech.Intriky si podávají ruku s nenávistí a podvody, ale přesto vždy zvítězí láska. Luz María to neměla lehké už od dětství, a ani v dospělosti ji život nešetří. Zamiluje se do muže, který je ženatý, ale přesto miluje i on ji. Osud jim však do cesty postaví mnoho překážek, aby se opět mohli střetnout a zpečetit navždy svou lásku.

petvet
29.11.2015

Krásný romantický příběh - telenovelu jsem jako TV seriál milovala. Nedávno jsem z nostalgie zkoukla celou televizní sérii a pak si koupila i knihu. Je to oddechová kniha, čtivá - akorát oproti seriálu dost "ořezaná" - kdybych předtím neviděla tv podobu, tak bych se ztrácela. Chyběl mi tam popis dost důležitých okamžiků, které tam byly přeskočeny a jen se na ně navazalo..Ale i tak si kniha zaslouží kladné hodnocení! :) a doporučuji.


dudunka
19.09.2015

Milovala jsem telenovelu kniha nebyla tolik propracovaná ale nezklamala :-)

Autor a jeho další knihy

Delia Fiallo
kubánská, 1924

všech 10 knih autora

Kniha Luz María je v

Přečtených22x
Doporučených1x
Knihotéce23x
Chystám se číst1x