Obsidián - Nie sú ako my...

Obsidián - Nie sú ako my... https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405977/bmid_obsidian-nie-su-ako-my-MSG-405977.jpg 4 236 44

Lux série

Nové začiatky bývajú náročné. Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou... až som raz zbadala svojho vysokého sexi suseda s tajomnými zelenými očami. Zdalo sa, že veci sa pohnú k lepšiemu... A potom otvoril ústa. Daemon je neznesiteľný. Arogantný. Človek má chuť ho prizabiť. Nevychádzame spolu. Ani trochu. No keď na mňa zaútočí neznámy chlap, Daemon mávnutím ruky zastaví čas a stane sa... niečo nečakané. Sexi mimozemšťan, ktorý býva vo vedľajšom dome na mne zanechá stopu. Počuli ste dobre. Mimozemšťan. Ukáže sa, že Daemon a jeho sestra majú celú galaxiu nepriateľov, ktorí si chcú privlastniť ich schopnosti. Okrem toho, vďaka Daemonovmu dotyku svietim ako vianočný stromček. Ak to chcem prežiť, musím sa držať blízko neho, až kým mimozemská stopa celkom nevybledne. Teda, ak ho dovtedy neprizabijem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Zelený Kocúr

Obsidian , 2011

Ekniha.
07.03.2024 5 z 5

Už pri prečítaný anotacie, som mala husiu kožu a všetky bunky v pozore. Bola som zvedavá na Daemona mala otázky predstavu

No moja predstava vyletela von oknom už pri prvom stretnutí a otázky pribúdali!

Ako čože?! Prečo som o tejto sérii nevedela už skôr?!

Máte radi hate to Love hrdinku s vlastnou hlavou..a sexi neznesiteľného suseda s neskutočnou chémiou?

Tak rozhodne Obsidian budete milovat. Katy s vlastným blogom kde recenzuje knižky? no a tak trosku aj s “prorizlou pusou ale ako nemyslite si že Daemon je nejake neviniatko

Taky hajzlik .. uskrtit ho sa stalo mojou závislosťou kecám rozhodne ho chcem strhnúť do náručia ..

To ich neustále dotahovanie je perfetné a chémia doslova hmatateľná..z tohto .. s Daemona sa stáva moja nova závislosť , nieje to fantasy,takze aj pre tých čo fantasy nečítajú rozhodne sa toto bude páčiť.. ( Daemon sa bude páčiť)

Ako daleko je od nenávisti k láske?

Belisima
24.02.2024 2 z 5

Priserna obalka knihy. Nebyt autorky, tak to nevemu do ruky. Pribeh nebyl spatny, jen mi lezli na nervy vsechny postavy. Za me nic moc.

moudivlacek
22.01.2024 3 z 5

Příběh mi připomínal filmové Stmívání. Jenže zde nejsou vlkodlaci a upíři, ale mimozemšťané - děti světla a děti stínu. Určitě uhodnete, kdo komu dělá problémy. A do toho vpadne školní nováček.
A je tu vše, co tyhle příběhy mají mít. Skvělé pro odreagování. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi obyčejnou holkou a mimozemšťanem na úrovni lásky, a co na to jejich okolí a jejich nepřátele.

Majuš333
10.12.2023 5 z 5

Nadvihol obočie. "A ako vyzerajú mimozemšťania?"
"Nie...nie ako ty," zmätene som drmolila. "Nie sú takí úchvatní..."
"Ty myslíš, že som úchvatný?" usmial sa.
Vrhla som naňho škaredý pohľad. "Sklapni. Akoby si nevedel, že každý na tejto planéte si myslí, že dobre vyzeráš."

Daemon a Kat mi veľmi chýbali, takže nastal ten správny čas, aby som si opäť vychutnala ich príbeh :)

"Prečo si taký blbec?" Slová zo mňa vyhŕkli skôr, ako som si ich dvakrát premyslela.
"Každý musí v niečom vynikať, nie?"
"No ty si v tom majster."

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

prvý diel série Lux som doslova zhlta za dva dni. Zo začiatku som si troška zúfala, keďže o nejakých nadprirodzených schopnostiach nebolo ani stopy až postupne po malých kúskoch sa to začalo rozvíjať.
Katy sa mi páčila ako vášnivá knihomolka, ktorá ľúbi žáner fantasy a nakoniec sa sama vo fantasy nachádza.
vzťah Katy a Daemona bol no, zlatý , ústne prestrelky tie boli skvelé, už sa mi ale nepáčilo, že Daemon bol naozaj obcas za arogantneho blbca. V zhruba polke knihy ale to už začalo naberať ten správny smer už tam bola aj akcia a ten posledný boj to bolo niečo.
Už som aj začala uvažovať či Katy nebude polovičná ale to sa dozviem až v ďalšom dieli.
záver knihy teda toho hlavného deja bolo že wau a koniec a keby som nemala celú sériu hneď po ruke asi by som si vlasy vytrhala.
A dodatok s Daemonovho pohľadu bol jedným slovom okúzľujúci.

knihomolka78
27.05.2023 3 z 5

Tahle kniha mi podle popisu říkala, že to bude spíš sci-fi, než fantasy, ale vzhledem k tomu, že autorčin rukopis se mi líbí, tak jsem se rozhodla, že zkusím i tohle, i když mimozemšťané mě úplně nelákali. A musím říct, že mi to dalo docela zabrat. Myšlenku to mělo dobrou, ale děj se hrozně táhl, místy jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem to, díky druhé polovině, kdy už se konečně začalo něco dít, dočetla. Kniha mě moc nezaujala, když pominu špatný překlad a neskutečné množství hrubek, tak mě štvala Katy - její chování a zvlášť mi vadilo, že se opakují téměř doslovně části kapitoly psané pohledem Katy a pak pohledem Daemona, to bylo jen zbytečné nabývání objemu knihy. Vzhledem k tomu, že autorka potřebuje na rozepsání více času, dám druhému dílu šanci.

Knihomol_ka
24.05.2023 3 z 5

Takhle série si myslím je pro mladší čtenáře, to ale neznamená, že by mě to nebavilo, ale byly chvíle, kdy jsem vážně musela protlačit oči nad určitými situacemi. Ke knize jsem se dostala čirou náhodou. Autorku této knihy mám ráda a je to pro mě zase něco nového. O mimozemšťanech jsem zatím ještě nečetla a bylo to zajímavý, ale své chyby to rozhodně mělo. Autorka se za tu dobu posunula neuvěřitelně daleko. Hlavní postavy mi zatím nejsou nějak sympatické, tak uvidím jestli se to třeba druhým dílem zlepší. Děj byl dobrý, ale nic z čeho bych si rozhodně sedla na zadek.

anna7852
21.11.2022 3 z 5

Uz dávno nejsem věková skupina pro které to nejspíš je,ale mě se to líbilo. Sice jsem to nezhltla jak je u mě zvykem,ale i tak mě to bavili. Odpočinkové čtení a některé chvíle mě vrátili do té krásné naivní náctileté :D

suzanne1997
02.06.2022 5 z 5

Wow, vážně jsem si nemyslela, že to napíšu, obzvláště, když je tahle série z žánru fantasy a cílená na mládež, ale tohle bylo skvělý.
Ale pěkně od začátku... Na sérii jsem narazila úplnou náhodou, doslova jsem o ni zakopla, a nedalo mi to první knihu neotevřít. Jenže pak ... Já prostě nemohla přestat. Střídavě po večerech, odpoledních a volných chvilkách jsem otáčela jednu stránku za druhou, dychtíc po pokračování. Autorka rozhodně nenechává nic náhodě, dokáže čtenáře chytit a nepustit, vtáhnout do děje a nechat ho si hlavní hrdiny více než oblíbit.
Pohledy Daemona a Katy se střídají, což příběhu dodává jiskru a něco navíc. Autorka díky tomuto počinu dokázala, že si dokáže poradit s rozličnými žánry i věkovými kategoriemi. Děj ubíhá a neztrácí na intenzitě. Emoce tryskají a všechno působí natolik věrohodně, že se nad tím čtenář ani nepozastaví.
Za mě je tohle přesně to dílo, kterým autorka překvapuje a boří hranice. Jediná věc, až na těch pár přehlédnutelných drobností, které jsem si všimla už na začátku - a tou hlavou mi prostě vrtá, je přílišná podobnost se Stmíváním, tedy až na ty upíry. Já osobně bych děj knihy posunula časově trošku dál, namísto střední školy by hrdinové končili vysokou a celkově by mohli být trošičku vyzrálejší. Takto je ta časová linka, jakože je jim necelých dvacet, za mě není úplně nejšťastnější volba. Ještě přidám drobný poznatek, a to, že by si série zasloužila protáhnout, po těch téměř pěti dnech se mi ještě nechce hrdiny opouštět. Za mě tedy to nejlepší hodnocení, které mohu dát a u autorky stoprocentně zůstanu.

jitka_dankova
05.11.2021 5 z 5

Série Lux od Jennifer L. Armentrout (J. Lynn) mne dost překvapila. Nikdy bych nečetla nic o mimozemšťanech, na to fakt nejsem, ale tahle kniha je jiná. Milá. Ti mimozemšťané jsou vlastně takoví celkem normální, nic až tak děsivého. Jde o romanci pro mladé holky, takovou tu klasickou, kdy se přes všechny knihy série řeší vztah dvou lidí. Jejich nálady, poznávání jeden druhého, problémy, nerozhodnost i různé pády. Prostě přes překážky ke štěstí. Autorka umí psát čtivě, takže se knihy dobře četly, i když se v nich vlastně nic moc tolik nedělo. Zvraty tam jsou, to ano, ale většina dílů je spíš o rozebírání pocitů, vztahů a hlavně je to celé o důvěře a nedůvěře. Možná až moc, protože jsem na většině stránek pořád trnula, kdo koho zradí a kdo komu ublíží. No, o ubližování a utrpení to bylo taky hodně, přišlo mi, že se v tom autorka docela vyžívala, až jsem občas přeskakovala nějaké stránky. A smrt některých postav v dalších dílech mi taky na klidu nepřidala. Nicméně celkově mám z celé série dobrý pocit a mohu ji doporučit všem, kteří mají rádi young adult romance s nějakým tím tajemnem a nadpřirozenými souvislostmi. Připodobnění ke Stmívání asi fakt sedí, viděla jsem tam společné rysy v některých okamžicích.
Jediné, na co se musíte připravit, je čtení ve slovenštině (nebo angličtině). Česky zatím série nevyšla a na internetu jde najít jen jeden amatérský překlad do češtiny. Doplním, že k sérii patří i kniha, která přináší pohled na situaci i od "nepřítele" a je zajímavým doplňkem k pochopení toho světa. Jmenuje se Obsession, nicméně žánrově je to absolutní červená knihovna a celá knížka je jen o sexu, tak ať vás to nepřekvapí (existuje amatérský překlad do češtiny).

Áža707
20.09.2021 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, dokázala skvěle udržet v napětí a děj poměrně rychle ubíhal. Já jsem si čtení užila.

Obě dvě postavy jsem si poměrně oblíbila, i když poprvé, když jsem viděla jméno Damon, tak se mi vybavil Damon Salvatore... i přesto, že byl Damon v příběhu občas nesnesitelný, tak vše dělal aby udržel v bezpečí svoji rodinu a nikoho nechtěl ohrozit. Postupem času si začal hledat cestu i k hlavní hrdince Kat, která je "jiná" než on se svou sestrou.

Ano, možná zde spatřujete jistou podobnost a musím říct, že i já jsem ji při čtení často viděla a to Twillight, akorát narozdíl od Edwarda se Damon choval více odtažitě a delší dobu byl schopný si udržet odstup. Nejen tím, že Damon s Edwardem nejsou lidi, kteří se pohybují v lidském světě, jsem viděla podobnost. Dalšími věcmi bylo prostředí - škola, následně i to, že je proti pravidlům, aby někdo věděl, že jiný druh existuje atd. Doopravdy těch společných prvků najdete více. (A rozhodně to nemyslím jako urážku Stmívání.)

Co oceňuji bylo pár kapitol z pohledu Damon, určitě to dodalo knize na zajímavosti a jsem ráda, že to zachytilo jen důležité momenty. Občas knihy z obou pohledu jsou nepovedené. Dalším bonusem bylo nalákání čtenáře prvními kapitolami z druhého dílu. Člověk ví, že se má na co těšit, já jsem vážně napjatá, kam tohle bude směřovat.

Doporučila bych milovníkům fantasy a nebojím se říct, že fanouškům Stmívání.

⭐ 3.5/5

marianna7090
11.09.2021 odpad!

Konečne. Toto ozaj nemalo koniec. Otravná kniha s otravnými postavami a nudnou zápletkou. Dokonca aj záporáci neboli nič moc. Porovnávať túto knihu s Twilightom je jeho urážkou. Nie som ani tak sklamaná, ale skôr naštvaná o koľko energie a času ma toto "dielo" ukratilo. Na pokračovanie sa rozhodnem nechystám a budem sa tejto sérii oblúkom vyhýbať.

hadenka
07.09.2021

Sice už nejsem teenager,ale kniha se mi líbila,nadpřirozeno,zamilované šarvátky mezi hl.hrdiny mě bavily. Těším se na další díl

ardeas
19.08.2021 4 z 5

Nie úplne dokonalé, ale v celku osviežujúci námet. Narazila som na knihu úplne nahodou v kníhkupectve a popravde som mala dosť veľké predsudky, no musím uznať, že je to príjemné čítanie a už som načala aj další diel :))
Jednoznačne suhlasím s LilianaFalcon nižšie v komentároch :D

Laura2603
28.07.2021 3 z 5

Je to moje první slovenská kniha a musím říct, že se četla opravdu výborně. Děj rychle utíkal, nasmějete se hodně u této knihy a zažijete hodně napětí. Hlavně když sledujete vývoj vztahu hlavní hrdinky Katy se svým sousedem Daemonem. Hodně jsem si oblíbila jak Katy, tak Daemona a i jeho sestru Dee.
Opravdu výborná oddechová kniha se špetkou záhady a napětí.
Doporučuji
Dávám tomu 3,5 hvězdičky, něco si nechávám i na ostatní díly.

Libris_Na_Ex
08.07.2021 3 z 5

Celou dobu jsem měla v hlavě, že je to prostě starší kniha a některé věci se jí musí odpustit. Sexy soused, kterého hlavní hrdinka, šedá myška, nemůže vystát a ukáže se, že je to mimozemšťan, nejsilnější ze své rasy? To z ní jako něco, co tady bylo s malýma obměnama už několikrát a ze začátku to tak i vypadalo. Pak se to ale rozjelo a mě to chytalo pořád víc a víc.
Hlavní hrdinové jsou tady skvělý a jiskří to mezi nima neskutečně (perfektní hate-to-love). Navíc Katy má ráda knihy a zahradničení a v tom se snadno najdu.
Sci-fy (nebo možná fantasy) prvky jsou tady i vlastně docela originální - je to hodně o fyzikálních zákonech. Je pravda, že kdyby se v tom víc hrabal nějaký fyzik, asi by nějaké nedokonalosti našel, ale já vždycky ocením snahu, nějak to nadpřirozeno vysvětlit. A jsem si jistá, že love-interest v podobě mimozemšťana jsem ještě nečetla.
Pár hvězdiček ale padnout muselo, protože ty klišé tam prostě byly (kdybych to ale četla tak před šesti lety jsem z toho nadšená, teď už mám ale něco načteno) a vadilo mi to striktní rozdělení na dobro a zlo, neboli "ty zlý jsou prostě zlý, protože proto". Ale je to první díl pětidílné série, takže to ještě určitě nezavrhuji.
Nakonec to bylo velmi příjemné čtení, které mě chytlo, cítila jsem u něj spoustu emocí a ráda jsem se ke knize vracela. Takže na další díly se vlastně i těším.

petrzel
10.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila je to pěkná oddechovka.

aniger
09.10.2020 2 z 5

Už je to nějakou dobu, co jsem knížku četla. Ale nebylo to špatné. Na další díly už jsem se ale neodvážila :D

keselylenka
31.08.2020 4 z 5

Nebylo to špatné ale za mě to až moc připomínalo Stmívání. Další díly si přečtu protože mě zajímá jak to dopadne

LilianaFalcon
31.03.2020 4 z 5

Četla jsem v angličtině a vím, že v tu dobu se mi to fakt líbilo. Po všech těch upírech a čarodějích byli mimozemšťani příjemná změna.
Jedntolivé díly série sice samostatně moc nefungují, ale jako celek to bylo vážně povedené :-)