Luštěninová kuchařka

Luštěninová kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407994/bmid_lusteninova-kucharka-SiS-407994.jpg 5 18 7

Neházejte hrách na stěnu. Uvařte z něj skvělou večeři! S novou knihou Petra Klímy objevíte kouzlo moderní veganské kuchyně. A protože zásadní součást zdravého jídelníčku představují bílkoviny, je věnována luštěninám jako jejich kvalitnímu rostlinnému zdroji. Jak ale luštěniny skutečně zařadit do domácího vaření? Jak je správně připravovat, klíčit, fermentovat, skladovat? Co všechno se z nich dá vyčarovat a jaké druhy se na co hodí nejlépe? A hlavně, jak si na nich i s dětmi pochutnat a nikdy se u toho nenudit? Český veganský šéfkuchař Petr Klíma spojuje zkušenosti ze světové gastronomie s denní praxí v restauraci i v domácí kuchyni. Využívá originální postupy a sezonní suroviny. Spolu se škálou luštěnin hraje v jeho receptech velkou roli také čerstvá lokální zelenina z farmářských trhů. Autor všechny recepty navíc nejen sestavil, ale i sám nafotil - Luštěninová kuchařka se spoustou zeleniny je tak do posledního klíčku jeho autorským počinem. Kniha obsahuje téměř 80 skvělých receptů plných "zelených bílkovin" (saláty a pomazánky - klíčené luštěniny - polévky - hlavní jídla - laskominy a sladká jídla).... celý text

Chispa
09.01.2021 5 z 5

Za me pecka, hledala jsem lusteninovou kucharku, protoze lusteniny mame radi, ale tocime porad dokola par starych znamych klasik - cocku na kyselo, chilli, hrachovku, cockovku a fazolacku:-) Recepty nejsou nijak extra narocne na suroviny, obchody se zdravou vyzivou jsou dneska na kazdem rohu, jsou veganske, ale pokud clovek proste nechce nebo nema sojanezu, nevidim zas az tak velkej problem dat majonezu, ze...;-) Dle meho mineni by kucharka mela spis rozsirit obzory, nez opakovat stare klasiky, takze za me velka spokojenost a rozhodne doporucim vsem, kdo chteji trochu odlehcit:-)

yonda
31.08.2020 3 z 5

V rámci žánru se kniha docela dobře četla. Pár zajímavých kombinací jsem objevila.

Veggi
22.01.2020 5 z 5

Za mě je to pecka! Nesouhlasím s tím, že jsou těžko dostupné suroviny. Ano v Jednotě asi všechno neseženete, ale v běžných supermarketech ano. Už jsem uvařila mraky receptů z knihy a je to mooooc dobré. Uvítala bych více hlavních jídel a méně polévek. Skvěla inspirace i pro masožravce, ti si mohou sojanézu nahradit majolkou či jogurtem.

Lucie_1986
16.01.2020 5 z 5

Skvela kucharka, stejne jako predchozi od p. Klimy. Spooousta inspirace, kterou pravidelne cerpam. Nemohu souhlasit s jednim komentarem pod mym. Suroviny jsou dobre dostupne, a pro toho, kdo se stravuje zdrave, popr. se chce zacit zdrave stravovat, velmi inspirujici. Jidla jsou vyborna - vyzkouseno. Ja napr. restaurace Countrylife miluji :-)

veronika0382
20.09.2019 5 z 5

Mňam, už teď se mi sbíhají sliny! Zeleninové či luštěninové jídlo může být i dobré a nápadité, věřte mi. Výborně zpracovaná kuchařka! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

JessieEx
12.09.2019

Pouze prolistováno ale musím říct, že mě tahle kuchařka poměrně zklamala. Naštěstí jsem si ji nekoupila ale jen půjčila v knihovně. Asi, kdybych o ní předem věděla, že je veganská a autor je kuchařem stojícím za společností CountryLife, obloukem bych se jí vyhla. V knize najdete i spoustu receptů bez luštěnin, naopak téměř v každém receptu najdete veganské náhražky (sojanéza, seitan...). Příliš inspirace jsem zde nenačerpala (nejlepší recepty jsou tu na polévky) a bohužel téměř většina receptů obsahuje hůře dostupné suroviny. Naoko hezká kuchařka ale nepraktická.

BuchtaMaková
21.07.2019 5 z 5

Velmi inspirativní originální recepty, které přímo vybízí k vlastním exprimentům. Trochu jsem se bála jednotvárnosti, protože opravdu každý recept zahrnuje luštěniny, ale sbírka receptů je skvěle vybraná.

luštěniny

2017  88%Zeleninová kuchařka - z farmy přímo na váš stůl