Lupa

Profesor Theo Cray sa aktívne zapája do hľadania najhorších sériových vrahov v histórii, pričom používa vlastné vedecké metódy. Z univerzitného výskumu ho vylúčia pre podozrenia, ktoré sa okolo neho nakopili po smrti jeho bývalej študentky a jej prenasledovateľa. Profesor Cray sa snaží dostať svoj život znova do normálnych koľají, lenže stretáva sa s ďalším nevyriešeným prípadom. Zúfalý otec nezvestného dieťaťa z chudobnej štvrte Los Angeles, ktorého osud si autority nevšímajú, sa obráti so žiadosťou o pomoc práve na Thea. Jedinou stopou po záhadnom únoscovi sú kresby ďalších detí a legendy o človeku s prezývkou Muž s hračkami, ktorý sa túla mestom. Theo pri odhaľovaní tajomstiev obklopujúcich Muža s hračkami musí opustiť svoj vedecký svet a vstúpiť tam, kde sny a nočné mory majú rovnakú dôležitosť ako realita. Pri riešení prípadu postupne prichádza na to, že ide o ďalekosiahle sprisahanie a že obetí stále nie je dosť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406885/lupa-0wd-406885.jpg 4.2147

Naturalista (2.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (SK)

Looking Glass (2018)

Kniha Lupa

Marluksa
dnes

Jako na horské dráze. :/ Fantastický začátek ???? vystřídala kopa nudné omáčky ???? se spoustou odborných termínů, které děj pravidelně narušovaly. Skvěle vytvořená souvětí, bravurně napsané pasáže a pak... pád do nikam. Příběh samotný mi připomínal puzzle, seskládané z mnoha jiných knih, které už po světě kolují. Čekala jsem od ní trochu víc. Obálka famózní, o obsahu by se dalo dosti polemizovat. Šelma mě nadchla, tohle už o dost méně. Na můj vkus se autor málo věnoval příběhu samotnému, očekávala bych více detailů i emocí. Zbytečně častý návrat k předchozí knize narušoval tok děje. Kdo četl Šelmu, určitě si našel cestu i k Hračkáři a postavy zná.
Hlavně za obálku a přepestrou slovní zásobu 4****

Awča
dnes

Thea mám ráda, a těšila jsem se na další díl, co pro něj autor připraví za oříšky k rozlousknutí! Zápletka byla vcelku zajímavá, vědecké povídání také. Líbilo se mi, že Theo od minulého dílu zapracoval na některých svých dovednostech :-) Celou knihu je třeba brát s nadhledem, není to reálný případ a reálný hrdina. Je to dobrý přítel, který pobaví :-)

bookcase
předevčírem

Theo prostě umí uhranout. :) Hračkář kráčí ve stopách Šelmy, co se šablonovitosti týče, ale i tak je to hodně zajímavý počin. Baví mě to.

Polinka92

Kniha se mi četla hůř než Šelma. Sice měla dost zvratů, navazuje na Šelmu, ale... Je až moc vědecká a občas se čtenář snadno ztratí.

janastok

Ještě lepší než první díl. Sice podobný scénář - osamělý hrdina, kterému nikdo nevěří, ale už není takový nezranitelný superhero, příběh uvěřitelnější a velmi napínavý. Jen to chce vydržet pár úvodních, nezáživně vědeckých stran. A kdo se dostane dřív k tomuto dílu, tak ušetří peníze za první knihu, neboť zde je vše kompletně vyzrazeno, včetně jména vraha. Prestože jsem četla jako e-knihu, byla jsem se v obchodě pokochat obálkou - nádhera.

Hell_Rihova

Hračkář byl stejně dobrý jako Šelma, i když způsob psaní byl hodně podobný. Jediné, co mi vadilo, byl konec, kdy jsem se těšila, že se autor více rozepíše a ono to bylo vyřešené na jedné stránce. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, hlavní hrdina je sympaťák, který se nevzdává a jde si tvrdě za svým, to mám u hlavních postav ráda. Obě dvě knihy stojí za přečtení, jsou napínavé a hodně čtivé, velké plus mají i krátké kapitoly, které ději dodávají rychlý spád. :)

lachtan77

tak určitě mám pravdu, když tvrdím, že se nesmí zatracovat serie nebo autor po nevydařeném prvním díle. To co mi na Šelmě vadilo bylo tady předností. Styl vyprávění i samotný příběh. Super byly popisy skutečných sériových vrahů. Charles Manson, Ted Bundy atd

Danielle22

Rozhodně lepší než Šelma. Doporučuji. Napínavé až do konce a opět překvapivé ;-)

Andrew Mayne

Andrew Mayne