Lupa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Profesor Theo Cray sa aktívne zapája do hľadania najhorších sériových vrahov v histórii, pričom používa vlastné vedecké metódy. Z univerzitného výskumu ho vylúčia pre podozrenia, ktoré sa okolo neho nakopili po smrti jeho bývalej študentky a jej prenasledovateľa. Profesor Cray sa snaží dostať svoj život znova do normálnych koľají, lenže stretáva sa s ďalším nevyriešeným prípadom. Zúfalý otec nezvestného dieťaťa z chudobnej štvrte Los Angeles, ktorého osud si autority nevšímajú, sa obráti so žiadosťou o pomoc práve na Thea. Jedinou stopou po záhadnom únoscovi sú kresby ďalších detí a legendy o človeku s prezývkou Muž s hračkami, ktorý sa túla mestom. Theo pri odhaľovaní tajomstiev obklopujúcich Muža s hračkami musí opustiť svoj vedecký svet a vstúpiť tam, kde sny a nočné mory majú rovnakú dôležitosť ako realita. Pri riešení prípadu postupne prichádza na to, že ide o ďalekosiahle sprisahanie a že obetí stále nie je dosť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406885/lupa-0wd-406885.jpg 4.2147
Série:

Naturalista (2.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (SK)
Orig. název:

Looking Glass (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Lupa

Přidat komentář
Marluksa
dnes

Jako na horské dráze. :/ Fantastický začátek ???? vystřídala kopa nudné omáčky ???? se spoustou odborných termínů, které děj pravidelně narušovaly. Skvěle vytvořená souvětí, bravurně napsané pasáže a pak... pád do nikam. Příběh samotný mi připomínal puzzle, seskládané z mnoha jiných knih, které už po světě kolují. Čekala jsem od ní trochu víc. Obálka famózní, o obsahu by se dalo dosti polemizovat. Šelma mě nadchla, tohle už o dost méně. Na můj vkus se autor málo věnoval příběhu samotnému, očekávala bych více detailů i emocí. Zbytečně častý návrat k předchozí knize narušoval tok děje. Kdo četl Šelmu, určitě si našel cestu i k Hračkáři a postavy zná.
Hlavně za obálku a přepestrou slovní zásobu 4****

Awča
dnes

Thea mám ráda, a těšila jsem se na další díl, co pro něj autor připraví za oříšky k rozlousknutí! Zápletka byla vcelku zajímavá, vědecké povídání také. Líbilo se mi, že Theo od minulého dílu zapracoval na některých svých dovednostech :-) Celou knihu je třeba brát s nadhledem, není to reálný případ a reálný hrdina. Je to dobrý přítel, který pobaví :-)

bookcase
předevčírem

Theo prostě umí uhranout. :) Hračkář kráčí ve stopách Šelmy, co se šablonovitosti týče, ale i tak je to hodně zajímavý počin. Baví mě to.

Polinka92
20. května

Kniha se mi četla hůř než Šelma. Sice měla dost zvratů, navazuje na Šelmu, ale... Je až moc vědecká a občas se čtenář snadno ztratí.

janastok
19. května

Ještě lepší než první díl. Sice podobný scénář - osamělý hrdina, kterému nikdo nevěří, ale už není takový nezranitelný superhero, příběh uvěřitelnější a velmi napínavý. Jen to chce vydržet pár úvodních, nezáživně vědeckých stran. A kdo se dostane dřív k tomuto dílu, tak ušetří peníze za první knihu, neboť zde je vše kompletně vyzrazeno, včetně jména vraha. Prestože jsem četla jako e-knihu, byla jsem se v obchodě pokochat obálkou - nádhera.

Hell_Rihova
19. května

Hračkář byl stejně dobrý jako Šelma, i když způsob psaní byl hodně podobný. Jediné, co mi vadilo, byl konec, kdy jsem se těšila, že se autor více rozepíše a ono to bylo vyřešené na jedné stránce. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, hlavní hrdina je sympaťák, který se nevzdává a jde si tvrdě za svým, to mám u hlavních postav ráda. Obě dvě knihy stojí za přečtení, jsou napínavé a hodně čtivé, velké plus mají i krátké kapitoly, které ději dodávají rychlý spád. :)

lachtan77
17. května

tak určitě mám pravdu, když tvrdím, že se nesmí zatracovat serie nebo autor po nevydařeném prvním díle. To co mi na Šelmě vadilo bylo tady předností. Styl vyprávění i samotný příběh. Super byly popisy skutečných sériových vrahů. Charles Manson, Ted Bundy atd

Danielle22
16. května

Rozhodně lepší než Šelma. Doporučuji. Napínavé až do konce a opět překvapivé ;-)


Autor a jeho další knihy

Andrew Mayne

Andrew Mayne
americká

Kniha Lupa je:

v Právě čtených34x
v Přečtených177x
v Čtenářské výzvě38x
v Doporučených11x
v Knihotéce150x
v Chystám se číst344x
v Chci si koupit100x
v dalších seznamech3x