Lunapark

Lunapark https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176588/bmid_lunapark-176588.jpg 4 1581 309

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

Monnyska
08.05.2018 4 z 5

Na našeho milého pana Kinga až příliš 'líbes', bohužel jsem čekala více. Jinak kniha čtivá se zajímavou zápletkou, Lunapark se mi líbil moc, ale tu duchařinu bych viděla raději mnohem lépe zpracovanou. Musím říct, že i přes čtivost jsem zklamaná, což se mi u Kinga nestává :)

Blaník8
25.04.2018 5 z 5

Po delší době příběh od Kinga. Mně se líbil hodně. Trochu detektivka, trochu poetické vyprávění dospívajícího, krásně vykreslené postavy - úplně je před sebou vidím:-). Dvě malé ukázky :
,,Tvrdil bych-bez ohledu na fantazírování-že většina mužů je od brady nahoru monogamní. Od pasu dolů však vládne mrskavec, který na to zvysoka kašle.,,
,,Je těžké něco pouštět. I když to, co svíráte, je plné trní, je těžké to pustit. Možná právě pro to. ,, .....:-)

Paupilion
03.04.2018 4 z 5

Jedna z typických "ne-Kingových" knih, které mám rád, a které mi snad sednou mnohem víc, než ty klasické à la Mistr hororu... Nostalgické vzpomínání na dospívání, první lásky a na "staré dobré" časy (i se všemi svými nedostatky), okořeněné o správnou špetku tajemství, napětí a strachu. Jestli někdo čeká kriminálku, nebo horor z pera Mistra svého oboru, pak bude jistě zklamaný... není to ani jedno z toho. Ale pokud se někomu líbila kniha Srdce v Atlantidě, docení i Lunapark.

1amu
27.03.2018 4 z 5

Pohodová a jemná kniha Mistra. Čte se výborně. Devin je sympaťák, čtenář mu fandí. Děj je opět mistrovsky vyšperkovaný, jde to sice pozvolna kupředu, ale to je dobře. Máme přece právo po hororech trochu poklidu. Je zde sice milý, bohužel umírající chlapec, ale to minus vyvažuje milostná epizoda Devina s jeho matkou. No a neočekávaný padouch ? Tak nás čtenáře to již dávno učila ctihodná Agatha Christie.

Nomia
17.03.2018 3 z 5

První kniha od Kinga, která ve mě nezanechala kýžený wau efekt. Rozumějte vůbec to není špatná kniha, ale když už se jednou od Kinga namlsáte těch nejlepších děl, tak pak se vám Lunapark bude zdá tak trochu mdlý a bez šťávy.

King si opět skvěle pohrál s atmosférou, svět Lunparku i 70. léta vylíčil opět na jedničku, dokonce i hlavní postava Devina mi byla poměrně sympatická, ale celé knize pro mě chybí větší tah na branku a pikantnější závěr.

Být tohle má první kingovka, kterou čtu, tak nepochopím, co všichni na Kingovi mají, že ho tolik opěvují. Není to špatné, ba naopak, je to spíš nadprůměrná kniha, King na svůj vypravěčský talent utáhne snad cokoliv, ale hitparáda to také není...

Filatov
03.03.2018 5 z 5

Stephen King se na obálce knihy ptá kdo se odváží vstoupit do Domu hrůzy a já jsem se tedy odvážil. Stephen tentokrát vynechal mystéria a podobné a podává nám takový detektivní příběh o jedné dávné vraždě mladé dívky a cestě k najítí jejího vraha. Devina Jonese jsem si oblíbil a viděl jsem v něm částečně i sebe v jeho věku. Atmosféra Lunaparku mě přitahovala a to, jak v něm Devin strávil léto mi absolutně sedlo. S nástupem podzimu a tím končíčí sezony v Lunaparku se vše změnilo. Devinovi kamarádi odjeli a já najednou začal cítit tíživou samotu hlavního hrdiny, který v parku zůstal sám jen se zaměstnanci a říkal jsem si, teď to začne a Lunapark ho semele, ale nic nezačalo krom té samoty. Devin se místo toho seznámil s Annie Rossovou a příběh spěchal k velkému finále a odhalení vraha, které bylo výtečné. Další výborné Kingovo dílo.

esfinge
25.02.2018 4 z 5

Prijemny oddechovy pribeh. Cetl se mi dobre:)

Gity
10.02.2018 5 z 5

Nebyla to typická kingovka, na kterou jsme od tohoto autora zvyklí, ale mně se knížka zrovna dobře trefila do nálady a užila jsem si ji. Žádné velké napětí, žádný strach, žádné nechutnosti. Spíše trochu dojímání, rozjímání, vzpomínek. Výsledkem je příjemný román o životě, dospívání a láskách jednoho mladého idealisty.

Monika_cz
03.02.2018 5 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem četla a musím říct, že si velice ráda přečtu další. Lunapark má veselou, ale zároveň velice chmurnou, mrazivou atmosréfu. Kniha z druhé strany zábavních parků, z části velice dobrá detektivka a z části příběh mladého muže, který dospívá.

buldozer5
29.01.2018 2 z 5

Ne, opět špatná trefa. Když jsem se vypravil do knihovny vybrat si nějakou Kingovku na čtení, přemýšlel jsem, která by mě mohla zaujmout. Po zkušenostech s To jsem tedy sáhl po trochu tenčí knize, protože jsem si myslel, že v ní nenarazím na nějaké nudné pasáže. Ale to jsem se mýlil. A když jsem se konečně těmi nezáživnými částmi prokousal, dočkal jsem se děje, který mě vůbec nebavil...

tomaserd
07.01.2018 3 z 5

Tak, konečně dočteno, dal bych tomu 3,5* ale bohužel to tady nejde, jelikož S.K. miluju a vím že je výborný tak trochu nechápu co toto bylo, přijde mi že to King napsal jen že neměl co dělat a psal. Kdybych to četl a nevěděl že to napsal on taky bych tomu dal 4.5* ale takto bohužel, King má na víc. Takže pokud chcete začít s Kingem tak toto nedoporučuji. Ale já to přečetl protože Kinga chci mýt načteného kompletního.

mrliš
31.12.2017 2 z 5

Hodně slabá kniha od Kinga. Hezky napsaná, ale to je tak vše. Na to že Lunapark napsal mistr hororu, tak nenastalo u mě žádné mrazení, hororová atmosféra prakticky není, jedná se spíše o takový kratičký příběh kluka, který strávil letní prázdniny brigádou v Lunaparku. Žádné strašení, žádné napětí, prostě nic. Jen takový plytký příběh bez jakékoli jiskry.

dagsvob
11.12.2017 3 z 5

Asi jsem měla moc velká očekávání, nic jiného jsem od Kinga nečetla a moc se mně do dalších jeho knížek nechce.

werewolf88
06.12.2017 5 z 5

Co mě zajímalo ještě víc, než kdo vraždí v parku, bylo jestli Devin ***** mámu toho kluka.-) Jinak super počteníčko...takový napohodu, na víkend .

Tinoušek
02.11.2017 4 z 5

Na Kinga trošku slabší, ale vůbec ne špatné. Oddechové čtení, tentokrát (skoro) bez krve ;)

Simonovič
29.10.2017 5 z 5

Kniha sa dobre čítala, od Kinga som iné nečítal a tak neviem čo som mal čakať. No bolo to dobré.

Crackson
08.10.2017 2 z 5

Jedna z těch slabších Kingovek, ale četl jsem jí během zkouškového, kdy jsem už vážně potřeboval něco jiného než se prohrabávat v nekončících poznámkách a skriptech. Proto se mi líbila a ten počet stránek byl víc než ideální.

petgona
02.10.2017 2 z 5

Jedna zo slabsich Kingovych knih. Dlhy, pomaly rozbeh a potom zrazu sme sa vsetko dozvedeli. Napriek tomu, prijemna oddychovka.

Andynka
26.09.2017 4 z 5

Tato kniha se četla úplně sama. Sice jsem čekala více tajemna, ale napnuta jsem i přesto byla po celou dobu příběhu.

Danilla
23.09.2017 3 z 5

Nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Jako detektivka mi to nepřišlo, ač se mi o Lunaparku zdála noční můra (strašidelnější víc než kniha). Přišlo mi, že to King vzal opravdu hopem, i když mohl knihu klidně víc rozvést. Opravdu krásná byla poslední kapitola (asi jsem citlivka ale skoro i slza ukápla).