Lunapark

Lunapark https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176588/bmid_lunapark-176588.jpg 4 1581 309

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland , 2013

jfialova
25.10.2021 3 z 5

Kniha patří v autorově portfoliu mezi trošku slabší kusy. Oceňuji originalitu námětu-knihu z prostředí lunaparku jsem snad ještě nečetla. Postavy mi přijdou takové odosobněné v porovnání s tím, co autor umí. Nějak jsem se za celou dobu s nimi nesžila. Finále napínavé, úplný konec dojemný.

evvva
09.10.2021 5 z 5

Ten příběh se nečetl,ten prostě probíhal,nenásilně,bez Vašeho přičinění....a vy slyšíte zvonění do posledního kola,smích zprava,pláč zleva,do toho praskání vzduchovek od střelnice, před očima tu úchylnou tvář uprostřed housenkové dráhy a všechno to voní tak důvěrně známě,jako teplý vítr, pot a písek...prostě tak,jak voněly a zněly prázdniny....King mě umí dojmout,umí rozplakat jako jeden z mála chlapů...a víte co? Ten nápad s drakem na konci, vůbec není špatný....

EnaryFeniel
29.09.2021 5 z 5

Nestrašidelný ale za to oddychový a čtivý příběh o jedné části života jednoho velmi sympatického mladíka. Jeho ''vztahově rehabilitačního,, pracovního pobytu v místě zábavy, přátelství a lásce okořeněno o detektivní zápletku.

jana277
20.08.2021 3 z 5

Neviem, či som bola pri čítaní zrovna "prekingovaná", ale čakala som od knihy viac. Niekedy fajn, niekedy až poetická. Sále som čakala, čo také wau sa objaví, ale neprišlo to. Možno po pár rokoch, ak by som čítala znovu...

Calwen89
31.05.2021 4 z 5

Souhlasím s většinou, že se nejedná o typickou "kingovku", ale i tak se mi ten pozvolný detektivní příběh líbil.

Faila
19.05.2021 4 z 5

Nevím čím a proč, ale místy mi Lunapark připomínal Zelenou míli. A svým způsobem taky staré hororové knížky Stopy hrůzy, které jsem v dětství hltala.
Líbí se mi styl těchto Kingových knih, kdy se nic moc neděje, a zároveň se toho děje až moc. Kdy divné a bláznivé nějakým zvláštním způsobem zapadá do běžného a obyčejného. Občas mi přeběhl mráz po zádech a občas jsem nervozitou nechtěla číst dál. Za mě moc dobrá kniha.

Patrik02
08.05.2021 5 z 5

Řekl bych tak trochu jiný King, než jsem zvyklý. Ale rozhodně to není myšleno zle, to vůbec ne. Lunapark je útlejší kniha líčící jednu životní etapu mladíka a jeho práce v Lunaparku. Veselé místo plné rodinné zábavy a atrakcí skrývající jedno nehezké tajemství. Mistr mne v této knize opět přesvědčil, že zkrátka umí psát. Poutavý příběh, barvité popisy, perfektně vyprofilované postavy. Lunapark je dle mého příkladem za všechny, že kniha nemusí mít 1000 stran, ani zbytečně komplikovaný a zamotaný příběh, aby dokázala chytnout za srdce a dostatečně uspokojit čtenáře. Jak už jsem zmiňoval výše, stačí jen umět psát.

janina66
07.05.2021 4 z 5

Milý, lidský příběh 21letého mladíka, který brigádničí v Lunaparku. Je to o prvních láskách, vztazích a přátelstvích. Audiokniha byla doplněná písněmi z Lunaparku. Konec velmi napínavý a v úpném konci i nějaké ty slzy ukáply. Jinak je to samozřejmě ryze americké.

ivana1975
13.04.2021 odpad!

Tak toto bola iná somarina.... Za mňa vôbec nicim zaujímavé.... Skorej by som povedala že je to najnudnejsia kniha akú som od neho čítala.... Škoda

TaNya_
08.04.2021

Bylo to fajn, ale už jsem od něho četla lepší. Chyběl tam nějaký větší wow moment.

mareksevc
23.03.2021 5 z 5

krásna kniha, dojímavá King v jeho vrcholovej forme

bookcase
14.02.2021 5 z 5

Tak toto bylo fakt mega! Byla jsem unešená příběhem, atmosférou, světskými, samotným Devinem... Lunapark bude mou další srdcovkou. A přišel mi trochu ve stylu bachmanovek, prostě ne úplně typický King.

MarianP
09.02.2021 4 z 5

Joyland je taký pútavý román s prvkami hororu a detektívky (ale fakt len okrajovo)... Knižka nenudí, ale ide naozaj o oddychové čítanie. Prostredie lunaparku bolo popísané dosť presvedčivo, romantická línia mi vôbec nevadila a záver bol OK, hoci autor ponechal niektoré veci otvorené hodnotím knihu kladne!

WonderNika
27.01.2021 5 z 5

Táto ,,jednohubka" ma príjemne prekvapila. Rýchly dej plný emócií, ktoré si vie každý z nás predstaviť. Niekedy som mala pocit, že sa autor inšpiroval svojou Zelenou míľou. Ako som si u Kinga zvykla, prostredie je opísané priam perfektne postačujúco na to, aby som si vedela predstaviť samu seba či už v Joylande alebo na pláži so šarkanom v ruke. Teším sa na filmové spracovanie. Ak nejaké bude.

Blaufik
14.11.2020 4 z 5

Lunapark je něco jiného, než na co jsme u autora zvyklí. Přesto se jedná o knihu, která si rozhodně zaslouží být čtena. Je až s podivem, že autor nepotřebuje napsat knihu o tisíci stranách, aby si získal čtenáře. Tato jednohubka je toho důkazem.

petra3242
09.11.2020 3 z 5

Začátek se trochu vleče, ale od 2/3 vás už děj nepustí.

Mychaela
30.09.2020 4 z 5

Hlavní Kingovské období jsem měla na konci zakládky. Pak mě to nějak přešlo. Lunapark pro mě proto byl takový návrat ke Kingovi po hodně dlouhé době. A byla jsem dost překvapená, tohle nebyl King, jak si ho pamatuji!
Každopádně jde o slušnou detektivku (ne horor, jak bych od pana autora čekala), svižná, čtivá záležitost. Palec nahoru za prostředí a skvělé navození atmosféry. Jsem spokojená☺️

katchamccall
23.09.2020 5 z 5

Tahle kniha je ... jiná. Ale v dobrém. Pan King je úžasný vypravěč a i když v téhle knize chybějí "ujetosti", četlo se to tak lehce. Až jsem chvilku s Mikem letěla na Karolínském kole...

Monns
23.09.2020 4 z 5

Pořád nevím, co si myslet o stylu psaní S. Kinga. Tak to vypadá, že to bude chtít další knížku, abych na to přišla :))

Pitbullka
19.09.2020 5 z 5

Ačkoliv to vůbec není typický styl Kinga, kniha mě moc bavila. Byla romantická, milá, ale zároveň smutná. Detektivní a duchařská zápletka tomu dodala bravurní šmrnc.