Lukrécie z Borgiů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román z Říma na rozhraní 15. a 16. stol. popisuje milostný život mladičké Lukrécie Borgii, provdané z důvodů výhodné sňatkové politiky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60773/lukrecie-z-borgiu-Aya-60773.png 4.419
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Bohemia
Originální název:

Lucrèce Borgia, 1953


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Lukrécie z Borgiů

PavlineCZka
28.08.2020

Historicky roman, co me bavil. Trochu me nudil strasne dlouhy monolog Lukrecie ve zpovednici a vylozene me sr**y politicke "aktivity" Cesara.. o to vic, ze clovek vedel, ze je to inspirovano skutecnym pribehem. Nejsem historik, tak nevim, kde je skutecna pravda, otazka je, zda se to vubec s jistotou vi (?), ale z predstavy Lureciina osudu, mne bylo vylozene smutno.
Co me u knihy zklamalo, bylo velike mnozstvi pravopisnych chyb - i/y, me/mne atd. To by se v knihach vyskytovat opravdu nemelo.

mum
24.04.2018

Je to už nějaký čas,co jsem tu knížku četla,ale souhlasím se ZuzziŠ.


ZuzziŠ
23.04.2018

Ze všeho nejradši mám historické romány, z nich mám ještě víc raději kvalitní historické romány, a Lukrécii z Borgiů mám tedy ještě víc raději než ze všeho nejraději. Trápí mě jedna otázka (vlastně dvě, ale jak moc se autor řídil skutečností vyřeším záhy), jestli chci jenom já vidět to, že ta kniha je smutná a zádumčivá, nebo jestli skutečně taky taková je a ještě navíc poskytuje čtenářům útěchu a naději..?

LaArdilla
26.04.2012

Četla jsem ji před 13ti lety, na střední a tenkrát mě hodně zasáhla a ten příběh je v mé hlavě doteď. Ráda si ji někdy přečtu znovu.

gilt
24.01.2012

Tento autor byl k Lukrécii laskavý. Vykreslil ji jako oběť svého otce a bratra. Četlo se to jedním dechem:)