Ludvík XIV. a jeho doba: Vládce z Versailles

Ludvík XIV. a jeho doba: Vládce z Versailles https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32784/bmid_ludvik-xiv-a-jeho-doba-vladce-z-ver-l3U-32784.jpg 5 11 1

Obsáhlá biografie krále Ludvíka XIV. - životní osudy absolutistického vládce vykreslené na pozadí francouzských a evropských dějin 17. a počátku 18. století. Publikace líčí běh života jednoho z nejslavněších a nejmocnějších francouzských panovníků, přibližuje i další historické postavy tohoto poutavého úseku francouzských dějin. Seznamuje s královým osobním životem a jeho povahovými rysy. Zároveň sleduje Ludvíkova státnická rozhodnutí a fungování absolutistické monarchie. Autor popisuje proměny francouzské vnitřní i zahraniční politiky, náboženské i válečné konflikty v období vlády krále Slunce, barvitě nastiňuje barokní nádheru francouzského královského dvora ve 2. polovině 17. století.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Der Herrscher von Versailles , 2006

sto7ra
17.11.2013 3 z 5

nevím, jestli je bohatost na zajímavosti o králi Slunce plusem nebo mínusem. je to důvod toho, že knihu neodložíte, i když se v ní nachází nepřeberné množství jmen a vztahy jsou dost často zamotané a komplikované, jenže právě po přečtení neutkví v paměti ani tak fakta jako právě zajímavosti. snad ta nejděsivější je ona o tasemnicích, která mi nedá spát do teď.

Ludvík XIV., francouzský král panovníci králové 17.-18.století absolutismus Bourbonové dějiny Francie raný novověk

Uwe Schultz
německá, 1936