Lucreziino srdce ekniha

Mladičká dcera vlivného římského muže Rodriga Borgi Lucrezia se má provdat. Sňatek byl domluven, když byla ještě dítě. Lucrezia má z manželství strach. Mimoto odhalí vztah svého otce a jeho milenky Giulie a také musí překonat závažnou nemoc, která sužuje celý Řím. Nebezpečné horečce podlehne i papež. Který kardinál ho nahradí? Lucreziin budoucí muž, španělský šlechtic don Gaspar d´Aversa, je už na cestě a v Lucrezii vzrůstají obavy ze setkání. Jak don Gaspar vypadá? Je milý? To vše jsou otázky, na které Lucrezia hledá odpověď....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294374/lucreziino-srdce-awD-294374.jpg 0.76

Neobyčejné ženy

Novely, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou

Petronela1991

Mikela: Drahá paní, Wikipedii jsem si otevřela a vím o Lucrezii celkem dost. To, že jsem si ji přetvořila podle sebe, je spisovatelský záměr, ne moje nevědomost. A propříště už bych byla ráda, abyste mé knihy nečetla, když vám jakožto autorka evidentně nevyhovuji. Děkuji.

mikela
07.01.2017odpad!

Lucrezia Borgia je velmi zajímavá historická osobnost. Byla to neskutečně silná žena, výborná intrikánka a svým způsobem i velmi dobrá vražedkyně. Tato kniha z ní ovšem dělá hloupou, ubohou naivku, která se složenýma rukama čeká na svého milovaného. S prvním komentářem mohu souhlasit jen částečně, tato kniha opravdu nemá nic společného s historií.
Pokud má motivovat zvědavého čtenáře k dalšímu studiu o Lucrezii, pak musím varovat před zklamáním. Lucrezia, ale i další osobnosti z rodu Borgiů jsou jistě neskutečně zajímaví. Avšak je to doba 15.století a jejich život se odvíjel na pozadí neustálých intrik.
Také je pro mě zmatečná poznámka o využití této knihy k výuce cizých jazyků, ale budiž...
Nakonec bych jen dodala menší radu. Drahá slečno, pokud budete chtít napsat další "historický román" otevřete si prosím alespoň wikipedii.

Petra Emílie Karasová

Petra Emílie Karasová