Lucky Starr a oceány Venuše

Lucky Starr a oceány Venuše https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56252/bmid_lucky-starr-a-oceany-venuse-GWK-56252.jpg 4 36 3

Lucky Starr série

Třetí kniha série Lucky Starr. Lucky Starr zavítá s nerozlučným přítelem Čárou Jonesem na Venuši. Nejlepší Luckyho přítel z Akademie byl obviněn z krádeže a korupce a hrozí nebezpečí, že všichni obyvatelé venušanských podmořských měst budou telepaticky ovládáni!

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Lucky Starr and the Oceans of Venus , 1954

Luigi1
30.11.2023 4 z 5

Začátek rozvláčný pak se to vzchopilo

trudoš
22.04.2017 2 z 5

Opět jednoduchá kosmičárna, tentokrát však s nepřítelem trochu přitaženým za vlasy. Motiv inteligentních žab by možná fungoval v nějaké staré epizodě Star Treku, ale tady vyprávění spíš jen neúmyslně shazuje do parodické roviny. A to se ani nezaobírám podivností, že žabky odhalil až Lucky Starr, zatímco všichni obyvatelé Venuše žili léta v naprosté nevědomosti.
Ovšem hnidopichové jsou tu od toho, aby bylo v pekle čím topit, takže další výtky si odpustím. Pravdou je, že těch šedesát let se podepsalo pouze na autorově hravé fantasii, která se dostala do střetu se smutnou realitou. Zatímco v roce 1954 byla Venuše ještě stále velkým tajemstvím s neomezenými možnostmi, dnes už je to pouze drobná přehřátá tečka někde na jihozápadní straně oblohy a šmitec. Umění Isaaca Asimova spočívá v moci přetrhat tyhle astrofyzikální hranice, pročež okna podvodnímu dobrodružství na druhé planetě od Slunce zejí dokořán. Ve výsledku oddechovka, jejíž prazákladní kouzlo nezestárne ani za dalších šedesát let.

Phoenix16.cz
31.10.2013 4 z 5

Kvalitou zpracování dosahuje třetí díl na nastavenou laťku, takže čte se to dobře, má to spád, nejsou tu logické chyby atd. Výtku mám k samotnému rozuzlení knihy. Že za všechno můžou nějaké žáby (i když jsou z Venuše) mi přišlo už moc přitažené za vlasy, čímž se pro mě příběh stal neuvěřitelným a tak nějak to zkazilo jinak dobře sepsaný běh událostí.

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992