Lucky Starr a piráti z asteroidů

Lucky Starr a piráti z asteroidů https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56250/lucky-starr-a-pirati-z-asteroidu-56250.jpg 4 41 5

Lucky Starr série

Druhá kniha série Lucky Starr. Oba Luckyho rodiče zahynuli na výpravě k Venuši, když bránili loď před nájezdem pirátů. Tehdy tento útok vyprovokoval masivní odvetu – ale všichni piráti zlikvidováni nebyli. Nyní se sirijskou pomocí znovu zvedají hlavu…

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Lucky Starr and the Pirates of the Asteroids , 1953

Predator3313
05.04.2024 3 z 5

Kniha pokračuje v duchu první knihy, jen je trochu slabší.
Hlavního hrdinu zachraňuje štěstí a vybavení od Martanů.
Záhadně je o krok napřed před všemi a celkem nepochopitelně zastavením jedné lodi zachrání celý svět...

Luigi1
30.11.2023 4 z 5

Jsem rád že Asimov nezklamal bylo to dobrý

trudoš
02.09.2016 2 z 5

Druhé dobrodružství Luckyho Starra mi přišlo o chlup slabší než to první. Vinu na tom nese především absence nějak zajímavé gradace. Hrdina se prostě tak dlouho snaží infiltrovat mezi vesmírné piráty, dokud mu nakonec nezbude, než je konfrontovat přímo. A ne že by na to šel nějak rafinovaně. První půlku dostává přes papulu on, v druhé zas oni. Nic komplikovanějšího.
Řemeslo je to ale stále poctivé, Isaac Asimov je v tomhle ohledu vždy zárukou čtivosti. Jen jsem postrádal trochu autorské invence v zápletce, která mě svou nalajnovanou předvídatelností krutě nudila, přestože má kniha bratru sto dvacet stran. Stále mi však imponuje ta nadšená atmosféra příběhů z padesátých let minulého století, kdy prakticky nic nebylo nemožné a vesmír byl plný skutečných tajemství. Ne jako teď, když už víme, že je to pouze takové velké černé nekonečno, dimenzionálně přeplněné, časově pokroucené a navíc ještě k tomu paralelní. Nehledě na to, že jej dost možná někdo používá jen jako kuličku na hraní.

Phoenix16.cz
05.10.2013 4 z 5

Kniha je rozhodně o fous lepší než jednička. S hlavními postavami se už známe a těch nových není zas tak moc, aby se s nim zdržoval děj. Příběh je poměrně jasný a jednoduchý, proto se dějově neskáče z místa na místo, ale stále se drží rozjeté linky a nepuouští se jí až do konce.

Marquis
17.04.2013 4 z 5

Príjemné oddychové čítanie, trochu zamrzí, že som sa nedostal skôr k "jedničke", ale i tak zaujímavý zážitok. Divím sa, že to ešte nikto nesfilmoval, bolo by to nádherné sci-fi béčko. Asimov nesklamal.

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992