Šance

Šance https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77726/sance-77726.jpg 4 259 37

Lucky Santangelo série

Jednoho červencového večera roku 1977 se celý New York náhle ponořil do tmy. Výpadek elektrického proudu zastihl jednotlivé hrdiny v absolutně nečekaných situacích. Starý šéf gangu Gino se po sedmi letech vrací domů letadlem, které se právě chystá přistát. Jeho energická dcera Lucky uvízne ve výtahu mrakodrapu s neznámým černochem. Její bratr Dario je uvězněn ve vlastním bytě spolu s ozbrojeným maniakem. Všudy přítomné napětí, neskrývaná erotika, rychlý spád a spletité osudy hlavních postav, jejichž životní dráhy se nečekaně kříží i rozcházejí jak v minulosti, tak i v současnosti, provázení čtenáře na každé stránce tohoto strhujícího románu... 3. vydání.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Chances , 1981

Nofar197
07.03.2024 3 z 5

Babo : Hereckou byla její sestra Joan Collins, známá jako ta potvora Alexis z Dynastie. Take vydala několik knížek, dvě se mi dostaly do ruky náhodou, ale spíš nic než moc. Oj, já jsem prozradila, že jsem kdysi sledovala Dynastii. Nikomu to neříkejte.

Nofar197
07.03.2024 3 z 5

Gino Santangelo je bohatý podnikatel, který ale svého jmění nedosáhl právě čistým způsobem. Nakonec ho jeho minulost dožene a Gino je nucen strávit sedm let mimo Spojené státy. Jeho podnikání převezme obchodně nadaná dcera Lucky. Když je jejímu otci po několika letech povolen návrat domů, dochází k blackoutu. Během temné noci bilancuji hlavní postavy své osudy a vycházeji na "světlo denní", což je paradox, i dávná tajemství, které by bylo lépe nechat spát........

" Děláte si, kurva, legraci? "
" Mohla byste se krotit ve vyrazech? "
"A to promiňte. Už nikdy neřeknu
legraci. "

Ačkoli šlo o dobře napsaný román, který se pěkně cetl, nesedlo mi prostředí plné násilí, v němž se odehrává.
Komu jsem fandila, byla Lucky, i když její slovník velké nadšení nevyvolává. Její otec Gino byl typický macho své doby, který otevřené vyznává názor, že ženy patří do kuchyně a do postele. Takže Lucky měla můj obdiv, že se vzepřela a dokázala své schopnosti na poli podnikání.

Katy_vKnihách
10.02.2024 4 z 5

Když jsem viděla tu délku knihy, rozmýšlela jsem se dvakrát, jestli do toho jít. Ale, kdybych nešla, ochudila bych se o neskutečně propracovanou mafiánskou story! Ale opravdu propracovanou, nic plytkého, nic povrchního. Postavy propracované do nejmenšího detailu (a že jich bylo), a s myšlenkou. Je vidět, že autorka to měla všechno vymyšlené dopředu, než to vůbec napsala. Jinak by to tak skvěle nepůsobilo. Za mě velké ANO! Pokud máte rádi mafiánské knížky, ani tahle by vás neměla minout. Jen jedna hvězda dolů za to, že jsem si moc neužila té tmy v New Yorku, na kterou jsem se tak těšila. Tahle část děje mohla taky pěkně gradovat, ale ta na mě bohužel tak nezapůsobila. Ale jinak, skvělá čtecí jízda.

evineckY
03.10.2023 4 z 5

Je to naprosto skvělá mafiánská kniha,
jen mi neseděl styl a rychlá výměna tolika aktérů.
Ze začátku jsem mněla problém se zorientovat.
Přirovnala bych hodně k Mafii.
Dobrá volba.

Radimka
30.09.2023 5 z 5

Tak to mě bavilo, vůbec jsem se nenudila. Román v několika časových rovinách a vyprávěný několika postavami. Dost erotiky, dost krve, ale fajn.

Kanylka
27.09.2023 3 z 5

Tyhle knihy moc nečtu. Výjimka potvrzuje pravidlo. Dobrá oddechovka.

Babo
27.05.2023 4 z 5

Tak pro mě překvapení. Vzpomínám si ,že Jackie Collins byla,aspoň pro mě,především herečka. Občas jsem nějakou její knihu viděla a moje představa byla,že jde o nějaký slaďák a tak jsem po žádné nesáhla. Až teď. A musím říct,že jsem překvapená. Milá Jackie se pěkně vybarvila. Nejde o žádnou romantiku ,ale celkem slušně napsaný román o gangstrech. Není to Kmotr,ale čte se dobře.
Proto budu pokračovat i druhým dílem a jsem zvědavá,jak budou osudy Lucky pokračovat.

Thalin
19.04.2022 4 z 5

Já podobným knížkám obvykle moc nedám. Ale kamarádka mi Šanci půjčila, že jde o jednu z jejích oblíbených knih a oblíbenou sérii. Trošku mě tím překvapila, protože je fanynkou hlavně krvavých detektivek nebo fantasy a tím spíš mě zajímalo, čím ji tahle série chytla. Čtivé, napínavé, mnoho zvratů, sympatické ale naprosto nesympatické postavy, o kterých stejně dál chcete číst. Bavilo mě to a přečetla hned jsem několik dalších pokračování.

Cher
01.08.2021 5 z 5

Přesně takové jaké jsem to čekala. Červená knihovna a gangsteři.

LilluLong
31.05.2021 5 z 5

48 hodin, bez spánku , ale zvládla som to,( prečítané ) Tak ako, kdo ma pretromfne, a stihne to skor? Ozajstná mafianska , dobrodružná,eroticka, akčná , a romantická séria , aspon si myslim po prvej časti, k druhej časti budem mat urcite zas koment ( Jaj neviem kedy zoženiem 2 časť ) ale tu autorka zabodovala na maximálne body 5*

Dédečko75
16.02.2020 4 z 5

Gangsteři a sex

Sidonka3
18.01.2020 4 z 5

Ano, je to čtení pro ženy. Je to povrchní. Pohádkové. Občas rádoby drsné. Ale patří to k tomu lepšímu, svěže napsanému odpočinkovému čtivu se spádem a často nastolenou otázkou: "co bude na další stránce?"
Pokud momentálně nevyhledáte artovou literaturu, je právě Šance dobrou volbou. Collins byla svého času snad nejpopulárnější anglickou autorkou vydávanou v naší zemi (později žila též v USA). I když nyní bych už po ní asi nesáhla, přece jenom mám nyní na literaturu trošku vyšší nároky, musím říci, že pokud jste naladěni na líbivou, napínavou, v rámci ženské literatury dobře stvořenou věc, budete světem Collins pravděpodobně okouzleni.
Četla jsem to před neuvěřitelnými 30 lety a hodnotím podle tehdejšího vkusu. (Trochu stydlivej smajlík).
Přečetla jsem pak od autorky ještě Kudlanky, sice již méně košatý a propracovaný příběh, ale taky svým způsobem tehdy zaujal...
K pokračování bestselleru Šance, který se jmenuje Lucky, jsem se už nedostala, ani k dalším dílům.

misa1974
23.11.2019 4 z 5

Knihy J . Collins se dobře čtou, jsou o zbohatlicich a jejich pozitkarstvi - v tom jsme si všichni za jedno!

Mudry
14.08.2019 5 z 5

Jackie Collins jsem začala číst hned po té, co jsem si připadala na Stanislava Rudolfa "moc velká". Pohltilo mě to a přečetla jsem téměř všechna díla autorky a všechna se mi tehdy líbila, ale protože k Šanci jsem se několikrát vrátila i v dospělosti a nikdy jsem nebyla zklamaná, Šance má mých pět hvězdiček a ostatní ve srovnání s ní jen čtyři.

Kája95
28.03.2019 4 z 5

Knížka má děj, napětí a opravdu dobře se čte. Nic méně je to spíše červená knihovna a to není můj žánr.

Markýz1409
13.01.2019 5 z 5

Šanci jsem četl po vojně v 91.Líbila se mi a trošku mě zarazilo popisování erotických scén. V té době to ještě nebylo normální.Dnes ji čtu znovu a musím říci, že je to perfektní knížka o praktikách mafiánů a posléze jejich přerod do legálních podnikatelů. Knížka má spád, pořád se něco děje a co je hlavní... děj není předvídatelný..stojí za to si ji přečíst..

ivana1975
09.01.2018 5 z 5

Milujem tuto knihu... je tam vsetko co ma spravna kniha mat

Mrs.Morgan
01.01.2018 5 z 5

Vidim to jak dnes...mě 13 let,veřejná knihovna,a ja cervena az na pr***i,kdyz jsem si ji poprvé pujcovala....a ten úplně nový svět o kterém jsem se dočetla :) pak jsem od p.Colins precetla vse co se dá u nás sehnat,ale Šance zůstane nejlepší

pedroK
20.09.2017 5 z 5

Jak už tu někdo psal..knihy Jackie Collins jsem měla ve škatulce "četba pro holky, nezájem". Jednou jsem s mámou jela na dovolenou, ona si s sebou brala Šance, já nějaký příjemný odpočinkový válečný dryják. A co se nám nestalo,obě jsme v půli dovolené dočetly. Ona měla další svou četbu, neb na dovolené se jí nechtělo zabývat se umíráním v koncentráku, bombardováním Londýna apod. Ale já už jsem si mohla další četbu vybrat jen z její nabídky. A to jsem koukala, jak jsem se do té holčičí četby fofrem začetla! A později zhltla i další díly Lucky S. Ale Šance se mi líbíly nejvíc..asi že byly první. Lucky je prvotřídní miláček. Určitě po Lady Boss se mi knihy líbily moc, pak mi to už asi trochu zevšednělo.

Jaruš7
02.04.2017 5 z 5

Bez vady, Lucky je ideální hrdinka ve všech směrech, okouzlující, bohatá, svůdná, mazaná, chytrá, milující, věrná své rodinné cti i pomstychtivá ( jako lepší příbuzná Alexis, rodinný styl sester Collins je nepřehlédnutelný ), fajnová mafičetba.

New York

Jackie Collins