Lucinka a zatoulané koťátko

Lucinka a zatoulané koťátko https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446943/bmid_lucinka-a-zatoulane-kotatko-umH-446943.jpg 4 11 3

Lucinka série

Lucinka tráví vánoční svátky s rodinou a přáteli v pronajatém domě. Potká tam zvědavé a roztomilé malé koťátko jménem Hvězdička. Všude panuje vánoční nálada, náhle začíná dokonce sněžit a všichni se radují. Shodou nešťastných náhod se Lucinka s Hvězdičkou ocitají ve sněhové bouři a musí čelit velkému nebezpečí. Jejich jedinou nadějí na záchranu je Lucinčino kouzelné sněžítko. Pomůže jim?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Bambook

Lucy's Search for Little Star , 2018

Alets
03.08.2023 4 z 5

Moc se mi líbila, tenhle díl jsem omylem četla jako první né jako druhý. Takže mi to vše vyhradilo do další knihy, zajíček. Ale kniha hezká, moc moc moc. Sněhová koule která plnila přání. Roztomilé ztracené zvířátko. No kniha přesně pro mě. Doporučuji

Alets

Metla
30.12.2021 4 z 5

Další z vánočních příběhů, kde jsou v hlavních rolích děvčata a kočky. Nechybí ani magie, přestože zápletka zůstává v rovině všedních událostí a starostí: bude tentokrát sněžit? Kam s koťátkem, které má nevrlého majitele? K tomu hodně mazlení, dívčího štěbetání, rodinných svátečních zvyklostí, špetka napětí + nezbytné ponaučení o zodpovědnosti a předčasných soudech.
Celkem příjemné čtení, leč na cácorku i na mě v tom bylo příliš běžné (nudné) reality a málo kouzelné atmosféry - spíše sychravá novelka z anglického pobřeží, duch Vánoc z toho na nás úplně nedýchal. Černobílé ilustrace jsou ucházející, ovšem stylem poněkud nevýrazné, tedy nic, z čeho by uchváceně padala čelist. Opět jsme se s mladou shodly: 75%.

ladyfromskye
25.12.2020 5 z 5

Vánoční pohlazení po duši pro děti ale i pro dospělé. Krásný příběh s nádhernými ilustracemi je jako stvořený k večernímu předčítání u stromečku. Jestli ho vaši malí čtenáři našli pod stromečkem, honem se do něj všichni společně začtěte.

Vánoce koťata

Anne Booth
anglická
2020  92%Lucinka a zraněný králíček
2020  89%Lucinka a zatoulané koťátko
2019  93%Ledové prokletí
2018  75%Spící kolibříci
2022  91%Lucinka a zachráněná vydřička

Kniha Lucinka a zatoulané koťátko je v