Luciferovo kladivo

Luciferovo kladivo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495746/bmid_luciferovo-kladivo-0QK-495746.jpg 4 13 4

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Luciferovo kladivo 1 - Pekelná hrozba ; Luciferovo kladivo 2 - Po soudném dni. Do Země narazila gigantická kometa a způsobila zemětřesení přesahující tisícinásobně rozsah Richterovy stupnice a tsunami vysoké stovky metrů. Města se ocitla na dně oceánů, oceány se změnily v páru. Nastal počátek nové doby ledové a konec civilizace. Ale pro vyděšené muže a ženy, kteří zázrakem přežili, to byl zároveň počátek boje mnohem nebezpečnějšího…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Lucifer's Hammer , 1977

Bakana
14.10.2023 1 z 5

Nedočteno. Ani ve třetině knížky mě nezajímalo, jak to bude dál, pletly se mi postavy a děj se nijak zásadně nerozjel.

romusak
27.02.2023 5 z 5

"Země je příliš malý a křehký košík na to, aby v něm lidstvo mělo uložená všechna svá vajíčka".

Kladivo letí vesmírem, dopadne na kovadlinu? No, dopadne, jinak by nebylo o čem psát. Tsunami stovky metrů vysoká válcuje pobřežní města, obrovská zemětřesení, probouzející se sopky, krátery po dopadech částí komety, do toho jaderná válka.

Miliony, desítky milionů lidí z pobřeží Spojených států zahynou, přeživší se snaží dostat do vyšších poloh.
Chčije a chčije, úroda hnije, vody až po prdel.
Tvoří se společenství farmářů s příbuznými a známými, zásoby jídla mají pro stovky lidí, ale k nim se snaží dostat tisíce a desetitisíce.
Co uděláš, střílíš a zabíjíš uprchlíky, vyhazuješ mosty, ničíš příjezdové silnice, nepustíš je k sobě, bližší košile než kabát.
A to jsou ti hodní.

Dál už si to přečtěte sami!!!

"Prchl jsem k horám a hory se boří,
prchl jsem k moři a moře se vaří,
prchl jsem k nebi a nebe hoří!"

denoush
09.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha a moc dobře se četla. Ze začátku mě trochu mátlo, jak se přeskakovalo mezi různými postavami, ale moc se mi líbilo jak se jejich příběhy následně protnuly.

Ronnie68
31.10.2022 4 z 5

Zajímavá kniha o apokalypse z vesmíru a jak se následně přeživší museli vyrovnat s touto situací a následný boj mezi sebou ... I když to není zrovna útlá kniha, čist se určitě dá...

Autoři knihy

Larry Niven