Večerní modlitba

Večerní modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320446/bmid_vecerni-modlitba-oet-320446.jpg 4 72 12

Lucifer série

< 11. díl

Rozchod je všechno, co víme o nebi, a všechno, co potřebujeme vědět o pekle. Válka v nebi skončila. Pláně Armagedonu jsou pusté a krev, která se po nich řinula jako řeka, se vsákla do půdy. V Jahveho jsoucnu povstal nový řád a ti, kdo přežili jeho zrod, teď musí přijít na to, jak v novém uspořádání pokračovat ve svých životech. Pro některé budou jejich nové povinnosti nesnesitelně těžké. Pro Lucifera, Jitřní hvězdu, je ale vítězství příslibem svobody - té absolutní, kdy si můžete sami určit vlastní osud. Ale kromě pár nedořešených záležitostí, které v tomto vesmíru musí před svým odchodem uzavřít, stojí Padlý anděl ještě před jedním úkolem, jemuž se nemůže vyhnout. Syn musí naposledy stanout tváří v tvář svému otci a rozhodnout se, čí vůle se naplní.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew , Netopejr

Evensong , 2007

Norri
09.04.2022 4 z 5

Je to škrábání na dně. Jogurt, včetně všech kousků ovoce, byl dojeden v minulé knize a tady se už jenom škrtá lžičkou po dně plastového kelímku. Je totiž pravda, že na některé postavy v minulé knize nedošlo. Třeba na kluka, co ho vychoval pavouk spřádající emoce. Nebo na japonskou vládkyni pekla Izanami. Lucifer končí a on za sebou nenechává žádné otevřené konce.

Je to loučení. Luciferův životní boj ztratil smysl. Už nemá proti čemu nebo za co bojovat. Jsoucnu už nevládnou pravidla, se kterými se nemohl smířit. Takže už zbývá jen zhasnout a odejít. Pro nového čtenáře tato kniha nemá smysl. Tohle jsou bonusy pro fanoušky. Poslední vtipná výprava padlého cherubína Gaudia a jeho ségry, nakreslená skvělým Deanem Ormstonem. Poslední dámská jízda všech ženských hrdinek série. Skvělé odvyprávění Luciferovy první vzpoury i připomenutí jeho skvělé argumentace Morfeovi, zatímco zamyká prázdné peklo. Zkrátka skvělý fanouškovský servis a já jako fanoušek jsem byl spokojený.

Touto knihou jsem ukončil první čtení celého Sandmanovského universa. Strávil jsem se Sandmanem a Luciferem poslední tři měsíce a nedá mi to, abych obě série nesrovnal. Pro mě osobně ční Lucifer vysoko nad Sandmanem. Sandman měl své vrcholy, kdy byl dokonalý. Ale Lucifer byl dokonalý po celou dobu. Všeříkající je asi to, že za jeden z největších Sandmanových vrcholů považuji Luciferovo opouštění pekla.

666Jitka
23.07.2021 5 z 5

Závěrečná kniha série Lucifer jakoby nechala pootevřené dveře i přesto, že syn stanul tváří v tvář svému otci - stvořiteli a opět se rozhodl po svém. Stávající záležitosti Jitřního knížete a dalších hrdinů jsou vyřešeny, pomalu se rodí nový řád a příběh se pozvolna uzavírá - bude mi chybět ...

TomTomis
27.11.2020 4 z 5

Tak tady jsem nějak nevěděl, co se řeší, místy zvláštně filozofické, ale krvavé stále dost a dost.
Mám tu ještě dva komiksy, ty dorazím a pak si dám hodně dlouhý klid od obrázků.

carbici
16.06.2020 4 z 5

Knizku jsem vzala z knihovny omylem. Necekala jsem nic, nemela zadne predstavy, o cem by asi mohla byt a pak jsem jen otacela na dalsi a dalsi stranu a nemohla prestat. Ano, nektere pribehy mne zaujaly vice nez jine. Ale jako celek to je velmi pusobive

tereza1198
05.09.2018

Konec jsem si představovala jinak. Některé věci se uzavřely, jiné mě zklamaly. Série jako celek se mi líbila.

Diabel
28.12.2017 3 z 5

Série Lucifer je místy nevyrovnaná. Na jeho stránkách jsem objevil jak skvostné momenty a místa, tak pasáže, které mne nebavily a nudily. Boje mezi anděly a peklem jsem si bez debat užíval. Kresba vše nádherně zachycovala a byla to skutečná pastva pro oči. Jenže pak do toho Carey motal i otázky týkající se božstev a tady mi některé věci přišly nedomyšlené ba trochu nudné. Luciferovo tvoření světů a problémy skýtající tohle počínání se mi líbily, ale asi jsem čekal něco úplně jiného a to se mi tolik nedostávalo. Ale oceňuji prolínání pekelného univerza se světem Sandmana. Je milé narazit na známé tváře (ačkoliv to není úplně ten Sandman, na které jsme jako čtenáři zvyklí).
Ve finále jsem byl vlastně rád, že jsem celou ságu dočetl a že se Mike nerozhodl pro další pokračování. Závěr celé série totiž nebyl takový, jaký jsem si představoval. Musím říct, že od osmého dílu Lucifer značně upadal k horšímu...A tak Večerní modlitba nebyla to pravé ořechové.

Moje hodnocení 6/10

LordSnape
19.08.2017 3 z 5

Ta a máme to za sebou konečně! Lucifer měl dva vrcholy a po nich vždy šly knihy s kvalitou rapidně dolů. Prvním byly Domy ticha a druhým byla předchozí kniha Jitřní hvězda. Jako nakonec u mě převládá přeci jen rozpačitost. Bylo to dobrý, s Luciferem jsem držel basu až do konce, ale některé odbočky byly ve výsledku prostě jen do počtu a zbytečné. Postavy jako Elaine či Gaudie nakonec dostaly i více prostoru, než se původně zamýšlelo, ale hlavní postava se motá pořád jen v kruzích. Na konci jsem byl jako na trní, jak se to vyřeší s Jahvem a celým tím problémem s peklem a jsoucny, ale zklamalo mě to. Bylo to tak trochu nedomrlý zkrátka. Doslov samotného strůjce přeci jen trochu přidal na náladě.

Lenka.Vílka
21.07.2017 5 z 5

Hořko-sladké zakončení série. Ale na druhou stranu jsem ráda, že autoři včas skončili (to píšu z toho důvodu, že některé díly mě neodnesly do oněch výšin, jak jsem očekávala). Takže za mě nádhera a jsem moc ráda, že jsem měla čest s touhle jedinečnou sérii.

3DD!3
30.04.2017 5 z 5

Konec, šmytec, šlus. Lucifer se v poslední knize loučí a není sám. Sbohem dáváme hlavně novému Bohu, který byl naším průvodcem po všechen ten čas. Formování nového posmrtného života, kde není pro nebe ani peklo místo se nese ve smířlivém duchu. Působivé jsou i vzpomínky na začátek. Poslední příběh Nirvána pak vizuálem vrací ke kořenům a Čínské reálie mu velmi sluší. Možná příjde i pán snů, možná příjdou dva...

martinstefko
03.01.2017 4 z 5

Po dočtení komiksu "Lucifer 11: Večerní modlitba" nemáte pocit, že by něco chybělo, došli jste stavu naplnění a i ve vás trochu bobtná smutek z toho, že je tohle opravdu konec a že se s postavami loučíte. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1342-lucifer-11-vecerni-modlitba-75.html

Kapis
12.12.2016 5 z 5

Mohu na závěr jen poděkovat Mikeu Careymu, že vytvořil tuto sérii a Crwi, že ji převzala od Netopejra a vydala ji až do konce. Moc mě potěšilo, že jeden sešit dostal ještě Dean Ormston, jehož kresba je rozhodně to nejlepší, co jsme měli možnost zde vidět. Opět musím ocenit teologicko-mytologickou erudovanost autora, kdy nestaví jen na tom křesťanském modelu pekla a nebe, ale využívá záhrobí, démony, postavy atd.. ze všech možných světových kultur. Všechny konce se nám uzavřely, nezbývá než zamáčknout slzu dojetí a asi jít utrácet za “Mezi řádky“.

EDIT: Tak jsem si všimnul, že to mám jako 666. knihu mezi přečtenými, což tomu dává teda třešničku v hoře krvavé šlehačky!!!!!! (Abych nebyl za analfabeta, mám toho přečteno za život mnohem více, ale sem dávám knihy, které si buď pamatuju nebo které mám přečteny po vzniku mé digitální existence na databázi - proto taky čtu spoustu věcí znova a spoustu věcí tu nemám ani nahozené v Knihotéce).

borknagar
05.12.2016 5 z 5

Je tu konec. Jedna z nejlepších komiksových sérií skončila a že jsme čekali zatraceně dlouho. Díky nakladatelství Crew se na trh dostalo všech 11 knih (75 sešitů) Careyho Lucifera a že je to parádní čtení netřeba dodávat. V poslední knize se příběh uzavře, uzavřou se osudy většiny postav, uzavře se jeden velký fantastický svět. Už parádní obálka napoví, o co že tu půjde. Každý sešit této knihy stojí za přečtení (vychutnání), vrátil se Dean Ormston (jeho kresba je to nej, čím se můžete v Luciferovi kochat), neuvěřitelná kresba je i v sešitě nazvaném Nirvána (pastva pro oči) a vše je zabaleno do parádního scénáře mistra Careyho. Poslední kniha se povedla a ač to nikdy nebylo lehké čtení, kdo si příběh vychutná a nebude zbytečně pospíchat, Lucifer se mu náležitě odmění......

mytologie komiksy andělé Lucifer Lilith kentaurové

Autoři knihy