Flirtování se zatracenými

Jen několika bytostem se v dějinách podařilo obrátit nepřízeň osudu ve svůj prospěch tak úspěšně a v takových rozměrech, jako se to povedlo Luciferovi, bývalému oblíbenci Nebe a penzionovanému vládci Pekla. Poté, co otevřel bránu sféry mimo naši realitu, se mu ji nejen zdařilo ubránit před nevítanými návštěvníky, ale také díky ní vyšachoval ze hry své andělské soukmenovce a přitom si splnil svůj největší sen - stvořit nový vesmír se sebou samotným v roli Boha. A teď, zatímco Lucifer pracuje ve své nové rajské zahradě, jsou hybateli dalších plánů a spiknutí především ti, které zanechal ve starém světě - především v Pekle, kde nižší šlechta, vládci zatracených, hraje lidskou maškarádu a doufá, že využije moc jitřního knížete ke svým ďábelským záměrům. Škoda, že jenom pár z nich dokáže vidět rozměr síly, s níž si zahrávají - a výši sázek, které jsou v banku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86858/lucifer-flirtovani-se-zatracenymi-86858.jpg 4.678

Lucifer (3.)

A Dalliance with the Damned (2002)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Netopejr, Crew

Kniha Flirtování se zatracenými

trudoš
29.11.2016

„Na východě leží Zahrada, tichá a dokonalá, avšak střeží ji seraf s plamenným mečem. Neboť Bůh má sedm tisíc jmen a jedno z nich je Parchant.“
Předností Mike Careyho je, že dokáže věrohodným způsobem spřádat nitky mystiky a reality. Akceleroval vesmír Neila Gaimana do nečekaných obrátek, přitom vše udržel v přijatelných mantinelech, takže nemáte pocit, že by se světy Lucifera a Sandmana příliš rozcházely. Zároveň dokáže velmi nápaditě pracovat s nejrozporuplnějším hrdinou, jakého si jen lze představit. Světlonoš je sice arogantní, prolhaný a krutý chlapík, přesto velice záhy pochopíte, že mezi Nebem a Peklem není zdaleka tím největším šmejdem.
Lucifer ve třetím albu rozehrál hodně nebezpečnou hru a je otázkou, jaká esa v rukávu ještě skrývá, protože všechno poukazuje na to, že míří do pořádných povidel. Je jen otázkou, zdali má autor nějak propracovanou celkovou vizi nebo jen srší jednotlivými epizodami, jež mimoděk vytvářejí bezmála makabrózní mozaiku. Já zatím pevně věřím v to první.

borknagar
02.07.2016

Další Lucifer, který není jen dobrý, ale výtečný. A pro mě zatím nejlepší díl ze série. Lucifer rozehrál ďábelskou hru a pro mě je čest s ním jeho dobrodružství prožívat. Nová škála postav, nová prostředí, perfektní kresba, lehká erotika, mučení, láska a nad vším postava Lucifera, který má vše na háku a do nejmenších detailů každý tah promyšlen. Kouzelná je i obálka, která musí v regálech komiksů zaujmout nejen komiksové obecenstvo. Plný počet, jinak to ani u tohoto díla nejde.....

LordSnape
03.10.2015

Na to, že je dle anotace Lucifer již penzionovaný, tak má docela velké plány. A rozhodně tím nemyslím sběratelství nebo zahradničení. Fascinuje mě, jak moc se Carey do toho obul a jak velkolepě rozjel jednotlivé nitky příběhů, které určitě v budoucích dílech budou mít nějaký význam. Líbilo se mi vykreslení pekla, jeho mechanismů, mocenských bojů a útrap soužících nebohé duše. Lucifer v roli boha? Nový vesmír? To jsou jen další věci, které mě nepřestávají na téhle sérii fascinovat. Není to lepší kniha jak předchozí Děti a monstra, ale drží si už naštěstí svoji vysokou úroveň.

3DD!3
18.03.2014

Lucifer tvoří nový vesmír a patřičně si to užívá. Možná proto jsou hlavními tahouny třetí knihy vedlejší postavy, ale není to vůbec na škodu. Z nových zaujme nejvíce Christopher Rudd a jeho pronikání do (tajů) démonické lady. Finále pak vnadí na pokračování vskutku ďábelsky.

Kapis
13.11.2013

Pro mne opět úchvatné, pokud ne naprosta špička komiksové tvorby u nás vycházející, tak rozhodně zařazuji mezi "osmitisícovky". Nudit se u Lucifera opravdu nejde a to i bez kyslíku. Tento díl mi přišel kapku tak říkajíc jednodušší v tom smyslu, že jsem neseděl co 5 stránek u internetu, abych si dohledával prameny a souvislosti, tudíž čtení docela odsejpalo (proboha co to používám za pepíkovské výrazy??). Kresebně opět a nepřekonatelně vede Dean Ormston, ale střídání malířů (a stylů) je osvěžující. Carey dokáže proplétat nitky jednotlivých příběhu vskutku geniálně a s takovou lehkostí, podobně s jakou jem běžel teď na hajzl, co jsem se napil ranní kávy. Příběh z pekla je pro mně osobně ten nejlepší - to co Gaiman započal ve 4.dílu Sandmana, kdy nás nechal poprvé nakouknout za brány pekelné, zde Carey rozvíjí geniálním způsobem. V pekle nejsou jen démoni a trpící, Carey přidává další hladinu a dělá peklo mnohem hmatatelnější a uvěřitelnější, mocenské boje mezi pekelnou šlechtou a strasti jejich běžných životů, povinnosti, práce, to všechno perfektně dokresluje toto prostředí. No zkrátka bomba, velice nekriticky hodnotím plnou palbou a jsem nadšen, že se do vydávání zapojí brzy Crew a tak snad se už brzy dočkám dalších pokračování.

Autoři knihy

Mike Carey