Ďábel vchází do dveří

Ďábel vchází do dveří https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4773/bmid_dabel-vchazi-do-dveri-3nw-4773.jpg 4 194 23

Lucifer série

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť. Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí.... celý text

Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew , Netopejr

Devil in the Gateway , 2001

Radiq
06.04.2024 3 z 5

Sandmana znám jen z doslechu, Gaimana jen okrajově a s komiksy jsem začal teprve nedávno (zatím objevuju), takže jsem vůbec nevěděl, co mě má čekat na poli Lucifera.

A jsem tak trochu na rozpacích. Mám rád přehledné a jasné děje, ale co se tady děje, to moc nepobírám. Je mi jasné, že mít větší přehled v Sandmanovi, asi budu vnímat plno věcí jinak. Ale z mého pohledu mi obecně v komiksech vadí, že hodně věcí není řečeno a musím si domýšlet a tápat... a to je případ i Ďábla vcházejícího do dvěří. Prostě asi nic pro nováčky.

Jsou zde tři samostatné příběhy: Světlonošova cesta, Šest vyložených karet, Od narození s mrtvými. Názvy jsou to skvělé a děj není špatný, ale možná to lépe docením, až si jednou třeba doplním mezery.

Kresba je někdy ohromující, ale většinou žádné velké nadšení v porovnání s jinými komiksy (tím to neshazuji, protože sám bych uměl maximálně tak panáčka s kruhem místo hlavy a čárkami jako tělo a končetiny). Co mi ale vyloženě vadilo, tak různé fonty v bublinách, kdy některé bylo těžké luštit.

Milé překvapení na mě čekalo, že to přeložil Štěpán Kopřiva, jehož Asfalt mám za kultovní dílo. Ale asi to nemá vliv na můj výsledný dojem.

risha03
06.11.2023 5 z 5

Úvodní díl jedné z nejlepší komiksové série (pro mě se Sandmanem a Mýtama v top 3). Četl jsem nyní po druhé a nedá mi to, konečně zde napíši recenzi. Budu však směřovat k těm, kteří jako já (když jsem četl poprvé) sáhnou po Luciferovi nepolíbení Sandmanem.

Já jsem napoprvé byl zcela zmaten, o čemže to čtu. Spousta linek, spousta postav, nic nedávalo smysl. Nenechte se odradit, v druhém díle již do sebe věci začnou zapadat a vy začnete chápat (byť sem tam je vhodné mít znalosti ze Sandmana). Pokud vás nalákal zcela příšerný seriálna tnto komiks, tak ne. Opravdu Lucifer není nachechtaný žvanil co o všem jen mluví ale nekoná. Komiksový Lucifer luskne a spálí nepřítele, ani se na něj nepodívá. A ne, není udělanej do stupidní detektivky.

Komiksový Lucifer je prostě pravé “pokračování (spin off) Sandmana (mimochodem, seriál Sandmana je ucházející) v tom nejlepším slova smyslu. Kdo si přečetl nejprve Sandmana, zmaten nebude. Je zvyklý na mnoho dějových linek, které mohou být vysvětlen až za pár dílů, stejně tak počítají s tím, že je potřeba mít jisté všeobecné znalosti o náboženství a mytologií. počítají zkrátka s tím, že se jedná o komiks 18+, což však plně nevysvětluje význam daného - můžete být inteligentní teenager a užijete si komiks, a můžete být padesátník a vůbec nic nepochopíte.

Norri
10.03.2022 4 z 5

Úvodní příběh “Světlonošova cesta” mě moc nevzal. Chápu o co v něm jde, chápu, že je to důležitý start celé série, ale něco mi v něm nesedí. Nicméně zbytek knihy už byl v pohodě. Představil zajímavé nové postavy a já jsem zvědavý, co se s nimi bude dít dál. Nad některými Luciferovými výroky by bylo fajn vést diskuzi někde u piva.

Hadati
23.11.2021 5 z 5

Lucifer je ten nejlepší spin off jaký jsem kdy četl. Bez diskuze se dokáže vyrovnat původnímu Gaimanovo Sandmanovi a podle mého jej dokonce i o chloupek překonává. Prvnímu dílu chvíli trvá, než se pořádně rozjede, ale již druhý příběh s kartami ukazuje, že nás čeká skvělé počtení.

Lucifer se rozhodl, že má plné zuby toho, že dělá špinavou práci pro Nebesa, a tak se rozhodne opustit své postavení v Pekle a vydá se žít mezi smrtelníky na zem. Ani tam však nemá od Boha pokoj, takže postupně začne plánovat, jak se Boží vůle navždy zbavit. A my jej můžeme sledovat krok po kroku, jak toho postupně dosahuje.

Postava Lucifera je charismatická a jeho charakter se drží jasných pravidel. Nikdy nelže, je spravedlivý a vždy platí své dluhy. Na druhou stranu nevidí důvod, proč by měl nezištně komukoliv pomáhat, jestliže to není v jeho zájmu. Není krutý, ale ani milosrdný. A na rozdíl od ostatních andělů má jasnou vizi, kdy se nenechává strhnout k nekontrolovatelnému vzteku. Zkrátka osoba pevných zásad, která z nich nehodlá slevit.

Nelíísek
05.07.2021 3 z 5

Špatné to rozhodně není ale kdo ví jaký skvost také ne. K Luciferovi jsem se dostala jako k seriálu takže komiksy jsou pro mě až moc jiné. Navíc mi vůbec nesedí fond písma který má Lucifer a jak blbě mluví Mazekieen já chápu že je to tam dodáno pro nějakou autentičnost ale já si chci přečíst komiks a né luštit co je vůbec napsáno v bublinách.

666Jitka
04.11.2020 5 z 5

Nikdy jsem moc nebyla na komiksy, ale poslední dobou jim opravdu přicházím na chuť a toto literárně-grafické umění si mě pomalu a jistě získává - o tom svědčí i fakt, že se moje knihovna o několik moc pěkných komiksových knih a sešitů rozrostla. Komiks Lucifer - Ďábel vchází do dveří jsem dostala od kamarádky k narozeninám už v roce 2007, ale teprve teď jsem se odhodlala jej přečíst a líbil se mi moc. Hned jsem si přes DK zakoupila další díly a ty, co mi ještě chybí, se budu snažit postupně doplnit.

Gooverka
23.09.2020 3 z 5

Můj první pokus o přečtení si "kultovního" komiksu. Nebylo to vůbec špatný, ale fanynka ze mě asi nebude.

TomTomis
19.08.2020 4 z 5

Další můj pokus se seznámit s komiksem. Každým dalším komiksem, který si vezmu ke čtení, mě cosi od toho odrazuje. Je to pomalé zvykání si na cosi jiného. Spojení obrazu a slova. Kupa věcí není řečena a je na člověku, aby si to domyslel. Tento komiks se mi líbil svou malbou. Samotný příběh už je dle mého slabší. Asi nejvíc mě svižností oslovil ten poslední příběh, kde Lucifer hraje roli jen okrajovou...

KubaHanzelin
19.07.2020 3 z 5

Něco jiného než jsem očekával
Spoustu čtenářů se s Luciferem setkalo díky Sandmanovi (ke kterému jsem se ještě nedostal), ale já se s ním setkal skrze seriálovou verzi a tak jsem si při čtení říkal, co si tvůrci seriálu vlastně vzali z komiksu.. no a říkám si, že skoro nic? Aspoň tak mi to přišlo při čtení pekelníkova důchodu v našem světe, nechci to úplně odsuzovat, ale za mě průměr, možná časem sáhnu po dalším svazku, který má už lepší hodnocení:)

Johannus
18.01.2019 3 z 5

Vcelku solidní zklamání. Přišlo mi to plitké, převážně nudné, chvílemi stupidní a občas dokonce trapné. Poslední příběh byl rozhodně nejlepší, ale stále průměr. V zásadě jsem to dočetl jenom proto, abych se utvrdil v tom, že další díly číst nebudu. V pevné vazbě se to nicméně čte mnohem lépe, než rozsahem podobný paperback.

Diabel
25.08.2018 3 z 5

Lucifer mi jako postava neni cizí. Objevil se již v Sandmanovi a už tam bylo jasné, že si stoprocentně zaslouží vlastní knihu, v lepším případě vlastní sérii. Taky je pro mě Lucifer takovou záplatou na díru po Sandmanovi, kterého nikdo nemůže nahradit. A taky se neubráním srovnávání mezi jimi dvěma.
Osobně mám na Luciferovi radši tu vřavu, boje a peklo, než filozofování jako takový, ale je mi jasný, že to k tomu patří a spoluutváří to našeho přítele. Je ale fakt, že u Sandmana mi to tolik nevadilo a tady mi to nesedlo tolik. Tady jsem chtěl prostě víc akce.
První díl jako rozjezdový není špatný, ale nebyl jsem z něj úplně odvařenej. Ale rozhodně jsem se těšil na další díly a jak to bude pokračovat do budoucna.

Moje hodnocení 6/10

Lucky_one
23.08.2018 5 z 5

Perfektní! Pokud se Netflix ve 4. sérii seriálového Lucifera víc vrátí k charakteru Světlonoše podle komiksové předlohy, bude to bomba. :)

Archie
21.03.2018 4 z 5

Ozivly sen - napadle me behem cetby prvniho pribehu. Opravu magicke. Druhy pribeh, ac ne tak sugestivni, emotivnejsi a spinavejsi. A ten treti uz jen drobne dokreslil predesle. Peklo, andele, duchove, trocha filosofovani, spousta chutne mytologicke omacky a prehlidka drobnych lidskych pribehu/tragedii a pochroumanych postavicek. Prislib velmi kvalitni a ve vsech smerech hutne komiksove serie.

Samira
17.06.2017 4 z 5

Lucifer a je jiný a velmi obtížně by čtenář hledal počin podobný. Jednoznačně nejde o čtení jednoduché, přímočaré a všední. Naopak nejasnosti, náznaky, mnohé děje, odkazy a specifická kresba vás mnohdy nutí přemýšlet, co že to držíte v ruce a jaký vlastně Lucifer je.
Jak samotný název napovídá, ďábel teprve vchází a téměř vše zůstalo nezodpovězeno.
Jsem moc zvědavá, jaký směr naberou další jistě neméně originální díly!

Mercatino
23.05.2017 2 z 5

Téma komiksu, které je vždy přitažlivé pro každého, kdo chce poznat něco z pekelné temnoty. Každopádně mě to vůbec nesedlo a během čtení jsem měl pocit, že v tom komiksu něco nehraje. Příběh je roztříštěný, často jsem se nedokázal zorientovat. Měl jsem potíže v chápaní nerozvinutých charakterů. Občas jsem nerozuměl věcem proč se úplně dějí tak jak se dějí.

Plusy a mínusy u tohoto komiksu

+ téma je přitažlivé
+ možnost toho, že mě to bude bavit až po přečtení dalšího dílu
+ Lucifer, jenž má charakter sobecky inteligentního padoucha, který občas udělá něco i pro někoho jiného

- kresba, proč musí být každá kapitola nakreslena jiným kreslířem, jak se mám ztotožnit s postavou?

Disease
03.10.2016 3 z 5

Solidní rozjezd série, která se v dalších knihách poněkud rozplizla.

martinstefko
18.08.2016 4 z 5

Mike Carey mě přesvědčil, že je opravu dobrým autorem a že se nerozhodl jenom vycházet ze "Sandmana" a z toho, co Gaiman stvořil. Pokusil se o vytvoření svébytné a silné série, což se mu podle všeho povedlo. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1239-lucifer-1-dabel-vchazi-do-dveri-75.html

borknagar
19.06.2016 5 z 5

Konečně jsem se pustil do Lucifera a po prvním díle tuším velmi kvalitní sérii. Bavil jsem se přímo lucifersky, scénář (jak se dalo tušit) skvělý (nepatrná filozofie výtána) a kresba všech tří příběhů oku lahodící. Pevná vazba této knize sluší a kompletní dílo bude v komiksové knihovně božské. CREW má vždy čuch na perfektní komiksy a i zde nešlápnete vedle, pokud se do tohoto světa s vervou ponoříte.....

Lenka.Vílka
12.06.2016 5 z 5

Na Lucifera jsem se chystala dlouho. Až moc dlouho a až Fox mě k tomu dokopal. Takže dík, stálo to za to.

tsal
10.02.2016 4 z 5

Zatímco Gaimanův Sandman ve mně nezanechal téměř žádné pocity a vlastně ani vzpomínky, Careyho Lucifer alespoň ve svém začátku funguje přesně opačně. Lucifer je postava, které lze rozumět a která vlastní dost lidských vlastností, aby si ji čtenář mohl oblíbit. Co je však nejdůležitější, nepovlává v příbězích v roli pouhého pozorovatele, jako to dělal Sandman, ale je hybatelem. Je osobou, která uvádí věci do pohybu, vytváří kolize a tvaruje svět k obrazu svému (pun intended).

Jitřní hvězda v podání Careyho má zkrátka šmrnc, humor a živost, kterou si zaslouží a pro kterou ho evropská kultura obdivuje již po tolik staletí.