Lucie, postrach ulice

Lucie, postrach ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24906/mid_lucie-postrach-ulice-666-24906.jpg 4 59 16

Půvabná knížka o nastávajícím prvňáčkovi Lucce a kouzelné formele je provázena fotografiemi ze stejnojmenného filmu. Prázdniny končí, Lucka se vrací od dědečka do města, ale její kamarádky si ještě užívají léta. A tak se Lucka sama nudí. Starší děti ji do party nechtějí - dokud se nestane majitelkou kouzelné formely a tedy i paní dvou barevných všehoschopných nezbedů. Ohňostroj kouzel, zábavy a nezbedností ukrátí Lucii i jejím kamarádům čas do zahájení školního roku, ale - bohužel - nic netrvá věčně.... celý text

simca9342
23.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"

Viděla jsem v dětství film, pak ho četla v knižní podobě.
Lucie je malá holka žijící s mamkou a taťkou v paneláku. Nastupuje do 1. třídy , měla by se těšit, ale pravdou je, že se ji mezi děti moc nechce. Nemá kamarády, cítí se sama , ostatní jí do party nechtěji vzít . Do doby než objeví kouzelnou formulku. Z ní se nevyklube nikdo jiný než dobře známé postavičky- Formeláci, Malej a Velkej, jak si je pojmenovala Lucka. Spolu jdou nejen do školy, ale povede se jim vylekat dědu, který má pocit, že trpí halucinacemi :)

Marthas
19.03.2024 3 z 5

(SPOILER) 3/5 Pro dyslektiky je to krapet horor, obzvlášť ty dvojí názvy kapitol. Jako malá jsem to právě proto odložila a nepřečtené vrátila na poličku. Ke knize jsem se vrátila až teď. I když film moc nemusím, tak je o něco lepší než kniha. Jinak jsem se ale parkrát i zasmála tomu, jak to dali formeláci Hamalovi sežrat i za Lucku. Mít takové kamarády by se mi v dětství hodilo taky.

Ayna
09.03.2024 3 z 5

Nevím, jestli byla dřív kniha nebo film, působí to ale tak, jako když je kniha napsaná podle filmu (pak ale nechápu ty změny oproti předloze). Prostě jsou to hlavně dialogy z filmu s nějakým ne moc propracovaným textem navíc. Jak je v podobných případech obvyklé, na začátku se ještě autor snažil vymýšlet tu "vatu" navíc, ke konci to už upadá a jsou tam hlavně jen ty dialogy. Když člověk zná
dobře film, tak se to dá, pěkně si to osvěží, ale číst to bez znalosti filmu by byl asi nic moc zážitek.

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Dětská klasika, kterou pamětníkům netřeba představovat. Krásný dětský svět plný kouzel a divů.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

V tomto případě výjimečně převažuje film nad knihou. Ale pro ty, kdo si příběh i tak rádi přečtou, je fajn.

Venda32
13.01.2021 3 z 5

Knihu jsem sehnal pro dceru, která se do filmů úplně zamilovala. Pro mě osobně spíše zklamání. Spousta textu mi přišla napsaná překotně, při menší čtenáře nepřehledně. A taky velký rozdíl mezi psanou a filmovou verzi, která podle mě byla lepší.

Pulp_catastroph
04.08.2020 3 z 5

Co může vyvést malá uličnice a dva modelínoví panáci.

lucie2371
20.01.2019 5 z 5

Krásný film i krásná kniha :) Všem dětem vřele doporučuji.

Elulilinka1
20.07.2017 5 z 5

Film jsem viděla několikrát, ale kniha mi teda přišla více rozepsaná a taky zajímavější. Nevím co bych měla zkritizovat. Za mě určitě palec nahoru:)

martas006
07.01.2017 5 z 5

Četla jsem ji jako malá a to několikrát. Líbil se mi i film, ale knížka je knížka.

janulka1310
30.06.2016 4 z 5

Je to zvláštní přečíst si po letech dětskou knihu, navíc když ji znáte hlavně z filmu:) Hned mě to inspirovalo k tomu, mrknout na Lucku na počítačové obrazovce a připomenout si tak Vládkyni všech moří :)

Marčullkas
06.02.2014 3 z 5

Knížku jsem četla jako dítě a moc se mi líbila, taktéž filmové zpracování je fajn.

Kurka
17.01.2014 4 z 5

Jedna z mála knížek, kde mi film, respektive filmy, příjdou lepší než kniha. Kniha taky není špatná, ale je v ní hodně scén z filmů vypuštěných.

tyzik.cejka

Jindřich POLÁK
film miluji i knihu

Dandulka
17.05.2012 5 z 5

Jako holka jsem koukala moc ráda na film, ani knížka není špatná. :-)

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Měla jsem ji nejradši tuto knihu jako děcko doporučení:o)

zfilmováno

Ota Hofman
česká, 1928 - 1989
1987  66%Útěk
2009  77%Chobotnice z Čertovky
1998  80%Lucie, postrach ulice
2008  83%Návštěvníci
1990  78%Pan Tau a tisíc zázraků

Kniha Lucie, postrach ulice je v