Lucidní snění

Lucidní snění https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19383/lucidni-sneni-19383.jpg 4 65 16

Kniha předního světového vědce zabývající se bdělým (lucidním) sněním shrnuje deset let výzkumů v Centru pro výzkum spánku na Stanfordově univerzitě. LaBerge zde dokazuje, že vědomé a svobodné jednání ve snu je skutečně možné. Mnoho psychologů dnes vyzdvihuje vědu lucidního snění jako nejvýznamnější pokrok ve výzkumu snů od dob Sigmunda Freuda, jenž považoval sen za „královskou cestu do nevědomé mysli“. Kniha nabízí nejen inspiraci, ale i rady a techniky, jak se stát lucidním snícím a jak tento stav prakticky využít pro osobní růst, zvýšení sebevědomí, podporu duševního i tělesného zdraví a k usnadnění řešení tvůrčích problémů.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , DharmaGaia

Lucid Dreaming , 2004

1434
09.07.2023 1 z 5

Hrozná blbost. Teda jako na dvě hvězdy to stačí. Prokousal jsem se tím, ale za mě je toto kompilát pseudopsychologických, spíš filozofických svědectví o tom, že lucidní snění je možné, popisu výzkumů a výsledků výzkumů mnoho místa věnováno není, stejně tak nějakému popisu, jak na to. Autor to pak zabil posledními dvěma ezo-kapitolami, které mě přiměly k verdiktu, že s vědou toho tato kniha příliš vědeckého nemá, přičemž tvrzení v epilogu: "Nevidíme "to, co je tam venku", ve skutečnosti to ani "tam venku" není." svědčí o všem.

Antyhiron
20.09.2022 2 z 5

Pokud si chcete ušetřit čas tak si poslechněte přednášku z youtube od Jan Skryja - Lucidní snění je tam skoro vše a hlavně přehledněji než v knize.
Edit Jinak po měsíci druhý lucidní sen v mém životě, pár pouček dodržovat a je to tam. Hlavně netlačit na pilu.

palladium
05.08.2022 4 z 5

Vynikající úvod do lucidního snění s návodem jak na to. Chyběly mi možnosti, jak snění pak využívat, co si s ním dál počít.

HellFire121
15.08.2021 5 z 5

Lucidní snění mě neskutečně přitahuje a přesto, že kniha poskytuje skvělý návod k tomu, jak jej docílit, se mi doposud nepodařilo tohoto stavu dosáhnout :(.

KristinTj
27.06.2021 5 z 5

V lucidním snění jsem objevila způsob, jak čelit svým strachům a nočním můrám. A díky této knize v noci létám...

weryk
24.06.2021 5 z 5

Knihu jsem četla před pár lety. Moc se mi líbila. Něco bylo záživné více, něco méně, přesto to dojem nezkazilo. Na knize je důležité, že pojednává (nejen) o tom, jak bylo lucidní snění vědecky dokázáno, protože se ještě najdou lidi, co zpochybni vše, tak díky Labergovi už to nejde popřít. Co si vzpomínám, byli tam příklady z praxe jeho či kolegu, návody atd. Kniha není ke koupi ani snadno k dostání. Měla jsem ji pujcenou z knihovny. Je ke stažení na ulozto, ale musela jsem víc pátrat, protože tam je nějaká na 85 stran, ale to nevím, co přesně je(tu jsem nečetla), nakonec tam byla i ta "pravá", co má 285 stran. Takže kdo nemůže sehnat, tak šup na ulozto.

juvelinokivi
07.02.2018

Nejvíc mě na knize zaujalo, jak mají lidé, jejichž lucidní snění autor zkoumá, často pramálo fantazie. V lucidním snu mohou provozovat všechno, co je napadne - a ono je třeba pokaždé napadne jen to, že si užijí dokonalý sex...

MaroCZ
25.09.2017 4 z 5

místy příliš rozvláčné, avšak přesto velmi podnětné, zajímavé a hlavně - funguje to :-)

Samecek
21.10.2016 4 z 5

Některé kapitoly se čtou krásně, jiné docela nezáživné a zdlouhavé (pro mě, někdo to tak vidět nemusí). Jinak celkově dobře napsané se spoustou informací i o klasických snech.

Rastik
24.08.2016 3 z 5

Měl jsem docela problém udržet soustředěnost a moc mě to nebavilo. A to jsem přečtl 3 knihy o astrálním cestování od Monroea.
Celkově hodnotím za tři hvězdy za lepší závěr.

fanciulla
20.07.2016 5 z 5

Už se nemůžu dočkat svého prvního lucidního snu.

TondaBetta
03.05.2016 5 z 5

Super knížka, podrobná a obsáhlá, přesto čtivá a poučná...

Danafantom
20.03.2016 2 z 5

Téma lucidního snění mě zajímá. Ale tahle knížka je o Stephenu LaBergovi, o jeho pravdě a o tom, jak si ostatní pletou sen s realitou.

CynicalParrot
29.04.2014 4 z 5

Skvěle napsaná kniha (víceméně i návod) o velmi pozoruhodném fenoménu.

Gimli
29.12.2013 4 z 5

Lucidní snění jsem prožil několikrát, ale nikdy se mi nepodařilo naučit se navozovat lucidní sny, kdykoli se mi zachce. Každopádně považuji svět lucidních snů za fascinující. Díky tehle knize jsem se poprvé setkal s vědeckým pohledem na lucidní snění, který šel mnohem hlouběji než nejrůznější esotericke spisky. Rozhodně doporučuji!

annihilation
16.09.2012 5 z 5

Jde o skvělou knihu zabývající se lucidním sněním – autor je v tomto oboru průkopník, sám vedl výzkum, který luciditu prozkoumal a prokázal a všechny tyto věci zkoušel především sám na sobě, takže ví, o čem mluví a dokáže to popsat. Zabývá se zde tím, jak lucidní sny vznikají, jak je navodit a především jak je využít. Věděli jste, že se tato metoda dá využívat nejen k sebepoznání (a i následnému smíření se sebou samým), ale také v boji proti fobiím?

Jelikož jde o celkem novou publikaci, výzkum je více celistvý a také přesnější – například Freud dříve neměl takové možnosti, jaké jsou teď a vycházel hodně ze spekulací a domněnek. Pokud vás toto téma zaujalo, vřele doporučuji – kniha je velmi čtivá i pro laika, dokonce i zábavná (což je u odborných knížek příjemná změna) a dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí. Jediné, co bych vytkla je, že se nezabývá žádnými negativními (ať už psychickými či fyzickými) účinky, ale možná to je schválně.

sny lucidní snění stavy změněného vědomí

Autorovy knížky

Stephen LaBerge